PZC Matthijsse enthousiast 14 ZEELAND PZC FAMILIELOOP A Jan Roose fikst cross in Goes Minderhoud zet Oranje op kop Verbeek/Walraven verrast in toernooi Vader Jaco en oudste dochter Vera doen net als vorig jaar mee aan de PZC Familieloop. Moeder Jessica en jongste dochter Lieke hebben zich deze keer ook ingeschreven. „Samen hardlopen schept een band." familieloop Grand Prix Jan Roose kan niet stilzitten. De bevlogen atleet annex organisator heeft het voor el kaar dat er later dit jaar een cross in Goes wordt gelopen. Zijn pogingen een cross in de Hollandsche Hoeve te houden zijn nog niet gelukt, maar in oktober vormt het her tenkamp een alternatieve locatie. Het is de derde cross aan de stam van het JARO-team, dat komende winter zijn zesde seizoen ingaat. In Heinkenszand en Kapelle had Roose al crossen voor elkaar gekregen. Van het trio wedstrijden wordt geen klasse ment bijgehouden, maar ze heten wel Run- nersworld Goes Cross Series. Op de eerste dag van het CHIO in Rotter dam had Hans-Peter Minderhoud een bij zonder goed optreden. In de Grand Prix, het eerste onderdeel van de landenwedstrijd, zette de voormalige Westkapellenaar met Glock's Johnson een topscore neer van 79,240 procent. Daarmee had hij indivi dueel het beste resultaat van iedereen en be zorgde hij Nederland de leiding. In het Kralingse Bos staat Oranje voor de Verenigde Staten en Zweden. Morgen gaat de landenwedstrijd verder. Individueel zat Minderhoud bijna 3 procent boven de Ame rikaanse Laura Graves (76,300). Na 58 partijen op het kleine biljart en 37 op het grote biljart zijn de finalisten van het Kees Verbeek driebanden koppeltoernooi bekend. Op de grote tafel prolongeerden de koppels Tonny van Iwaarden/André Schou- wenaar en Joop de Fouw/Giel Menheere hun finaleplaats. Rinus Verbeek, broer van de overleden naamgever, en Wim Walraven verrasten met een nipte zege op Wim en Joey de Kok. Rinus Kramer/Martin Steketee plaatsen zich zowel op de grote als de klei ne tafel voor de finale. Daar krijgen zij con currentie van Rinus en Johan Braam, Jo Alleyn/John Heskes en Wim en Joey de Kok. De finale is zondag vanaf 13.00 uur in 's Lands Welvaren in Kwadendamme. Tijdrijden igenlijk zijn ze in hui ze Den Boer helemaal geen echte hardlo pers. Moeder Jessica (41) doet aan fitness, jongste dochter Lieke (8) zit op dansles en vader Jaco (46) en oudste dochter Vera (11) zijn alle bei korfballers. Toch besloten de twee laatstgenoemde leden van het gezin zich vorig jaar op te ge ven voor de PZC Familieloop en dat uitstapje naar de atletiek krijgt morgen een vervolg. „Ik heb er heel erg veel zin in", blikt oudste dochter Vera enthou siast vooruit. Ze is een klein beet je verlegen, maar dat maakt niet uit. Het is dan ook de eerste keer dat ze een interview geeft aan de krant en dat is natuurlijk span nend. „Ik vind het vooral leuk dat er bij de finish heel veel men sen staan. En om een prestatie neer te zetten, met mijn fami lie." In Vera's geval doet ze dat sa men met haar vader. Sinds zij vo rig jaar met zijn tweeën hebben meegedaan aan de Familieloop is het tweetal een echt hardloop duo geworden. „Zeker het laatste halfjaar hebben we samen vaak een rondje gelopen, om een beet je te trainen", legt Jaco uit. „Zo hebben we afgelopen weekend Colours by the Sea gelopen, ter wijl we normaal nooit naar hard- zaterdag 25 juni 2016 loopevenementen gaan. En eigen lijk wilden we nóg vaker trainen dan we nu al hebben gedaan; minstens één keer per week. Maar dat is er door drukte helaas niet van gekomen." Eindstreep Dat oefenen is nodig omdat het duo dit keer de vijf kilometer loopt, terwijl vorig jaar de drie ki lometer nog op de rol stond voor het tweetal. „Voor ons is het een uitdaging om steeds een langere afstand te lopen. En we willen na tuurlijk wel de eindstreep ha len", aldus Jaco, die in zijn doch ter een gemotiveerde en zelfver zekerde looppartner heeft. „We kunnen namelijk erg goed hardlopen. Ik ben helemaal niet zenuwachtig, hoor. Het gaat ons lukken", is Vera stellig. Over het antwoord op de vraag wie er dan het beste kan lopen, hoeft de elfjarige Souburgse ook niet lang na te denken. „Ik!", zegt ze vol overtuiging. „Ik ben snel ler en kan veel beter sprinten dan papa. Dat komt ook doordat ik op korfbal precies leer hoe ik moet lopen. Met korte stapjes ben je bijvoorbeeld sneller." Uithoudingsvermogen Haar vader ontkent dat aller minst en voegt toe: „We praten onderweg ook best veel, maar te gen het einde van de loop houdt dat voor mij toch echt op. Dat kost allemaal energie. Haar uit houdingsvermogen is wat dat be treft wat beter. Daarnaast kan ze me op snelheid makkelijk volgen, zo niet voorbij lopen. Ja, Vera kan heeJ goed hardlopen." Maar uiteindelijk gaat de PZC Familieloop voor de Den Boer tjes, net zoals voor de meeste deelnemers, vooral om het ple zier en het samen sporten. De winst is niet belangrijk. „Ik vind het gewoon prachtig om dit sa men met mijn dochter te kun nen doen. Samen hardlopen schept ook wel een band", geeft Mathilde Matthijsse leverde woensdagavond de beste Zeeuwse prestatie op het NK tijdrijden. De 36-jarige renster van Jos Feron Lady Force legde beslag op de bronzen medaille bij de eliterensters zonder con tract met een tijd van 43.23 mi nuten over 30,75 kilometer. Ze was blij verrast, te meer omdat ditmaal ook de elitevrouwen zonder contract werden gehul digd op het podium. Het wieleravontuur van Mat thijsse begon in 2008 op Engel se bodem. „Ik heb zeven jaar in Engeland gewoond en ik fietste daar elke dag tien kilometer naar mijn werk", legt Mathilde Matthijs se uit. „Ik schreef me vervolgens in voor een tijdrit in de buurt. Zo ben ik voor het eerst in aanraking gekomen met de wielersport." Het was echter geen liefde op het eerst gezicht. „Ik reed op een oude fiets een trage eerste wed strijd. Ik had namelijk schrik van de afstand. Zestien kilometer klonk toen voor mij heel erg ver. Ik ging daarom erg behoudend van start en voor ik het goed en wel be sefte, had ik de aankomst al be reikt. Dat was allerminst een goe de tijdrit, maar de organisatoren van die tijdrit waren ontzettend enthousiast." Zij gaven de passie aan Matthijs se door, waardoor de renster uit Grijpskerke niet veel later aan een tweede tijdrit van dezelfde club deelnam. „Ik was daarin meteen Ik heb dit jaar nog geprobeerd om de Paralympics te halen minuten sneller, omdat ik toen mijn wedstrijd veel beter had inge deeld. Ik had de smaak te pakken. Het tijdrijden ging beter, maar ook de club was gezellig." vrijdag 24 juni 2016 JARO-CROSS CHIO ROTTERDAM DRIEBANDEN Jos de Kooning is de nieuwe voorzitter van de voetbalvereniging HW'24. Hij volgt bij de zondagclub uit Hulst Bruno Everaert op. Cees Corstanje is de nieuwe hoofd oplei ding bij voetbalvereniging Zeelandia Middel burg. Hij gaat samen met Edwin de Buck en de gebroeders Paul en Edwin Constandse de jeugdopleiding vorm geven bij de zon dag-tweedeklasser. Timo de Jong won woensdagavond in Goes de wedstrijd in de Zomeravondwieler- competitie. Al enkele keren bleef hij op de tweede plaats steken, maar nu slaagde hij erin Eloy Raas en Roy Gijzel voor te blijven. In de B-groep won Alex de Haan met Jo- chem Runhaar en Hans Traas achter hem. 3 In Goes wordt zondag de der de Grand Prix voor Zeeuwse jeugdschakers gehouden. In ja nuari werd in Axel de eerste Grand Prix ge houden, in maart de tweede in Scherpenisse. De wedstrijd in Goes wordt ge houden onder de noemer Open ZK Zomer Jeugd- schaken. Het toernooi in het Omnium begint om 10.00 uur en eindigt op 16.30 uur. Er wordt in zes categorieën gespeeld. 3 Victor Campe- naerts heeft zich gisteren ge kroond tot nieu we kampioen tijdrijden van Bel gië. De wielren ner van de Ne derlandse ploeg LottoNL-Jumbo legde het 38 kilo meter lange par cours rond Mol-Postel als snelste af. Het verschil met nummer twee Yves Lampaert was klein: drie tellen trager. Ben Hermans (BMC) eindigde als derde op twaalf tellen. ■E o a Familie Den Boer is besmet met hardloopvirus Daniel Vervelde Oost-Souburg Job de Feijter Grijpskerke Mathilde Matthijsse, wielrenster

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69