Bulk overschot al uitgegeven w 6 Duikproject van 160.000 euro vormt gevaar Hot is niet de vraag óf maar wanneer de Serpent z'n tol gaat eisen. Sportduikers luiden alarmbellen over de veiligheid rond het wrak van de Serpent in de Grevelingen. Het betonnen schip werd vijf jaar geleden westelijk van de jachtha ven bij Scharendijke afgezonken als oppepper voor dat duikgebied. Ondanks afspraken over het ei gendom en beheer, lijkt niemand zich meer verantwoordelijk te voe len voor het onderhoud. Met als gevolg dat één van de twee marke ringsboeien (op het achterschip) ontbreekt, de geleiderails langs het wrak is gebroken en ook de stangen zijn verdwenen, waaraan bij het opstijgen na een duik van 23 meter de noodzakelijke tussen stops op verschillende diepten moeten worden gemaakt. De huidige eigenaar Sean van le ien van duikcentrum De Rabbe laar kent de klachten. Maar hij ziet zich niet gebonden aan het on derhoudscontract met het Na tuur- en Recreatieschap de Greve lingen. Zijn voorganger had dat contract nooit mogen tekenen, meent Van leien. Wettelijk is het sportduikers namelijk niet toege staan onder water werkzaamhe den te verrichten. Daarvoor moet een professioneel duikbedrijf wor den ingehuurd en dat is Van leien dus niet van plan. „Dit is een con tract waar ik niks mee kan." Zou hij wel eigenhandig de noodzake lijke reparaties uitvoeren, dan ris keert hij via de arbeidsinspectie een boete van 15.000 euro, voert Van leien aan. Fred Groen van Wrakduikstich- ting De Roompot hekelt de opstel ling van instanties als Rijkswater staat en duikbond NOB in deze Ik weet van een stel dat het ruim in zwom en de weg kwijtraakte. Dat liep met een sisser af kwestie. Namens de provincies Zeeland en Zuid-Holland, de ge meente Schouwen-Duiveland, Staatsbosbeheer (de oorspronkelij ke eigenaar van het wrak) en het Grevelingenschap hebben zij deze kar getrokken. „Van begin af aan is het misgegaan met de Serpent", stipt Groen de diepte aan waar het wrak is beland. Aanvankelijk zou het schip op zo'n twaalf me ter komen te liggen. Maar bij het afzinken schoof de Serpent direct door, van het geprepareerde zand- bed op de helling naar de bodem op dubbele diepte, en belandde zo ook nog eens ver uit de kant. Daar mee werd het wrak alleen bereik baar voor hoger gebrevetteerde en geoefende duikers. „Het is gewoon wachten door al le slib in en rondom het wrak op een nieuw incident", vreest Groen. „Het zicht is vaak bagger op die locatie. Ik hoor van verschil lende kanten over near misses, wat natuurlijk de grootste onzin is die er bestaat. Het was niet net mis, het was bijna raak. Denk daar maar eens over na!" Volgens Ge- rius van Woudenberg van Rijks waterstaat is het Grevelingen schap als eigenaar eindverant woordelijk en gehouden aan het contract met De Kabbelaar. Regiohoofd Frans van der Meer van het schap was gisteren niet op de hoogte van het feit dat het on derhoud alleen door beroepska ders mag worden uitgevoerd. Bijna 1,6 miljoen is gereserveerd voor het zogeheten sociale do mein. De gemeenten zijn sinds 1 januari 2015 verantwoordelijk voor de uitvoering van de jeugd zorg, begeleiding en dagbesteding van mensen die langdurige zorg nodig hebben en sociale participa tie van (licht) verstandelijk gehan dicapten. Schouwen-Duiveland We hebben ingeteerd op de reserve overeenkomstig de wens van de raad heeft binnen dat sociale domein 3,6 miljoen euro meer uitgegeven, dan dat er aan (Rijks)bijdragen binnenkomt. Daarnaast volgt bijna een half miljoen euro van het overschot uit doorgeschoven budgetten voor diverse projecten, zoals de renovatie van het Kraan plein en Havenpark in Zierikzee. Ongeveer vier ton schiet over op de begroting van De Zuidhoek en wordt weer voor het sociaal werk- bedrijf geparkeerd. De algemene reserve is gekrompen tot nog geen 10 miljoen euro. „Geheel overeen komstig de wens van de raad", be nadrukt de vers uit die stal doorge schoven wethouder. Zo'n vier mil joen euro uit het spaarpotje is geïnvesteerd in havens en de nieu we stadsentree van Zierikzee. De gemeente heeft ook nog een apar te sok met 10 miljoen euro voor uitvoering van de 'strategische vi sie', de beleidsmatige koers die is uitgezet voor de komende 25 jaar. IN DE REGIO HARING HAPPEN fJ**' Mw s MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 24 juni 2016 Alarmbellen over wrak Serpent Marcel Modde Scharendijke - f -• Het betonnen schip Le Serpent werd op 8 juli 2011 bij Scharendij ke afgezonken als duikobject. archieffoto dirk-jan gjeltema —Sean van leien, Kabbelaar De gemeente Schouwen-Duive land heeft over 2015 in totaal 1,8 miljoen euro overgehouden. Een resultaat om dik tevreden over te zijn, zegt wethouder Wout van den Berg (financiën, VVD). Maar het is ook weer niet zo dat dit geld over is, tempert hij het enthousiasme, of dat de ge meente in 2015 teveel op haar handen heeft gezeten. Marcel Modde Zierikzee —Wout van den Berg, wethouder ZIERIKZEE Inloopavond com puterclub HCC De computerclub HCC houdt op dins dag 28 juni haar maandelijkse bijeen komst in het MFC aan de Huijbert- straat 35 in Zierik zee. Deze avond is een inloopavond. Belang stellenden kunnen langskomen met vra gen over de compu ter en die worden in dien mogelijk beant woord. De bijeen komst begint om 20.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur) en eindigt om 22.00 uur. De toe gang is gratis en ook niet-leden zijn welkom. ZIERIKZEE Zomerconcerten in de Nieuwe Kerk Het eerste zomer- concert van dit jaar vindt plaats op za terdag 2 juli vanaf 16.00 uur in de Nieu we kerk in Zierik zee. Het ensemble Waisisi trapt de con certreeks af. Waisisi is een vocale vrou wengroep onder lei ding van Mar van der Veer. Het is een gratis concert waar bij solozang en koor zang worden afge wisseld. Het Waisisi koor beheerst aller lei verschillende mu ziekstukken en gen res. De verdere con certenreeks bevat diverse muzikale verrassingen ver zorgt door profes sionele musici die op een of andere manier iets met Schouwen-Duiven- land te maken heb ben. Nieuw is het piano duo Elan, bestaan de uit Eline de Gast en Ellynne Wieringa. ZIERIKZEE De Haringparty van de Kiwanis Club heeft giste ren 1400 euro opgebracht voor het goede doel: activiteiten voor kinderen uit gezinnen met een laag inkomen. Het haring maatje werd geveild door Karla Peijs. Zo'n 350 ondernemers bezochten de party aan de Vissersdijk in Zierikzee, waar bur gemeester Rabelink de nieuwe website 'Band met Schou wen-Duiveland' onthulde, foto marieke mandemaker BROUWERSHA VEN De Kunstcadeauwin kel, 11.00-17.00 uur: Gastexpositie Silvia Walkenbach; Grote of Sint Nicolaas- kerk, 13.00-17.00 uur: Expositie diver se kunstenaars; Het Tonnenmagazijn, 9.00-12.00 uur: Yo ga Jacqueline Binnendijk; Vis restaurant - Wijnbar C-food, 17.00- 20.00 uur: De New Haringparty; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis, 16.00-18.00 uur: Herensociëteit; 20.00-23.00 uur: Klaverjasvereniging; Pannekoekenmolen de Graanhalm, 12.00-19.00 uur: Expositie Oude Meesters herleven bij Roemato; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 18.30 uur: Kreeftenrondvaart; DREISCHOR Streek- en Land bouwmuseum Goe- manszorg, 11.00-17.00 uur: Wis selexpositie Zeeuw se dialecten en streekdrachten; KERKWERVE De Heerenkeet, 10.00-17.00 uur: Ex positie Marian Schellekens; OOSTERLAND Dorpshuis, 19.30 uur: Darts; 19.45-22.00 uur: Oosterlands fanfa re; OUDETONGE Hervormde Kerk, 19.30 uur: Concert Jong Talent in het kader van het Gou den Jubileum van het Frobeniusorgel; OUWERKERK Dorpshuis, 19.00 uur: Biljartvereni ging Phoenix; SEROOSKERKE De 'Praet'tuin, 10.00-17.00 uur: Open tuin; Schelp- hoek, 17.00-22.00 uur: Kajaktocht van af Schouwen-Duive land; ZIERIKZEE Fizi, 20.00 uur: Moni- seur Chocolat; Ha venpark Onder de Beuze, 17.00 uur: BIZ Ondernemers buffet; Sint Lievens- monstertoren, 10.00-17.00 uur Be klimming van de to ren, Expositie Phan tasms en Expositie Beeld van een Zee slag anno 1304; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00-17.00 uur: Ouderensoos; 19.30-21.45 uur: Re petitie Harmoniever eniging Nut en Uitspanning;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66