7 Wonen in een Zeeuws buurtschap PZ KIJK&VERGELIJK Muren, vloeren, plafonds, keuken; alles ging voor de bijl En het is waar: een huis als uit een sprookje, met het ruisen van de wind en het zingen van de vogels als enige buitengeluiden; flinke meid die daar niet voor door de knieën gaat. Maandenlang werkte Janine zich met een clubje trouwe vrienden, kennissen en buren een slag in de rondte: „Muren, vloeren, plafonds, keuken, douchecel; alles ging voor de bijl. Toen er alleen nog een kaalge plukt karkas stond, schakelde ik een professionele klusser in. Langzamer hand verrees de ene prachtruimte na de andere. Het balkenplafond in de woonkamer mocht blijven en kreeg een zonnige, gele kleur. Ook de oude paneeldeuren kregen een nieuw le ven, in warm oranje." Dankzij het slopen van een aantal binnenmuren en het plaatsen van extra ramen en openslaande deuren, ontstond een lichte, ruime woonka mer. Op zolder, onder de hanenbalken, richtte Janine een knusse logeerka mer in. Zelf slaapt ze beneden, in wat ooit een soort grot met een as- bestdak was. Een doorgang met een zijden gordijn ervoor leidt naar haar inloopkast. Toilet en badkamer zien eruit alsof ze met een toverstaf zijn aangeraakt. Kale akkers De hele verbouwing heeft Janine zelf uitgeknobbeld. Niks meer aan doen en nooit meer weggaan. Toch? Nou... Dat valt nog te bezien. Aan Janine's hart knaagt af en toe weer wat heim wee naar het verre Nieuw-Zeeland, met zijn zonnige klimaat. „Neder land is zo grauw in de winter. Daar zit je dan, bij de centrale verwar ming, met uitzicht op de kale ak kers." Peinzend kijkt ze naar buiten en slaakt een zucht. „Komende winter ga ik twee maanden op vakantie naar Down Under, om te onderzoeken wat ik nou écht wil. Wie weet staat er straks weer een tekoopbord in de tuin. Spijt van dit avontuur heb ik sowieso niet. Ik heb mijn hart ge volgd. Het is goed zoals het is." Even voorstellen vrijdag 24 juni 2016 Sasput (Schoondijke) Adres: Sasput 24 Prijs: 248.500 k.k. Bouwjaar: 1972 Kenmerken: Vrij staande woning met royale tuin en tuin huis. Drie slaapka mers waarvan één beneden. De badka mer is beneden. Het huis heeft een berg zolder. Driewegen (Biervliet) Adres: Burgemees ter Verplankeplein 9 Prijs: 185.000 k.k. Bouwjaar: 1948 Kenmerken: Vrij staande woning met praktijk/hobbyruimte. Tuin met tuinhuis. Ruime woonkeuken. Woonkamer met in- bouwhaard. Twee slaapkamers, bad kamer met douche. Ruime oprit. 't Eiland (Sint Kruis) Adres: Eiland 23 Prijs: 89.000 k.k. Bouwjaar: 1918 Kenmerken: Half vrij staande woning met berging en terras. Badkamer met bad en douche beneden. Vier slaapkamers waarvan één bene den. Kunststof kozij nen. Kruisdijk (Groede) Adres: Kruisdijk 4 Prijs: 339.000 k.k. Bouwjaar: 1880 Kenmerken: Vrij staande woning met praktijkruimte en royale kelder. Zit kamer met open haard, eetkamer met houtkachel. Vier slaapkamers, twee badkamers. Tuin, terras. M Na het sloopwerk ontstond de ene na de andere prachtige ruimte in het huisje van Janine Goedbloed. FOTO'S PETER NICOLAI Altijd al gedroomd van wonen in de luwte? Onderstaande woningen in Zeeuws-Vlaamse buurtschappen staan nog te koop. De Knol (Hoek) Adres: Knol 39 Prijs: 199.000 k.k. Bouwjaar: 1997 Kenmerken: Vrij staande polderwo ning met gesloten in- bouwkeuken, garage, berging en grote tuin. Het huis heeft twee serres en drie slaap kamers. —Janine Goedbloed Janine Goedbloed (59) kok en hovenier, doet graag aan yoga en zeilen het s goed zo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59