6 4 U Jarenlang bezeilde Janine Goedbloed de zeven zeeën en woonde ze in Nieuw- Zeeland. Vorige zomer kwam ze terug naar Nederland. Na een zware verbouwing betrok ze een vrijstaand huisje in het Zeeuws- Vlaamse Sasput. Voorgoed? Dat is nog maar de vraag. Huizenpaspoort assa's onkruid in de tuin, een ratten- nest onder de trap, ontel bare muizen keutels en -lijkjes, dikke spinnen en stof, stof, stof De eerste indruk van het pop penhuisje in Sasput, een buurtschap nabij Schoondijke, was afschrikwek kend. Toch bleek dit allereerste huis dat Janine Goedbloed (59) in Neder land bezichtigde een schot in de roos. De halve wereld zeilde ze over met haar man, om twintig jaar geleden het anker uit te gooien in Nieuw- Zeeland. Janine: „Mooie tijden heb ben we er gehad, met eigen restau rants en een cateringbedrijf. Drie keer bouwden we eigenhandig een droomhuis, vlakbij de azuurblauwe Stille Oceaan." Toch ging Nederland steeds harder aan Janine trekken. Ze verlangde naar knusse stadjes, cocoonen bij de ka chel en de warmte van vrienden uit haar jonge jaren. „Steeds vaker nam ik het vliegtuig naar Nederland. Ik scheidde na een huwelijk van 35 jaar en liet Nieuw-Zeeland achter me. Plannen had ik niet, ik zou wel zien." In Sasput, op de kaart een spelden knop tussen lange lappen landbouw grond, logeerde Janine bij een vrien din. En laat om de hoek nou net een leuk huisje te koop staan. „Ik zag het en mijn hart sloeg over." Het huisje was een puinhoop, hokkerig en don ker, geschilderd in vijftig tinten groen. Janine: „Er was een rudimen taire douchecel met kapotte tegels, de wc-pot stond los. De keuken was een sombere keet met een voorhistori sche inrichting. De schuur, een soort grot, had een asbestdak." Spaarpot Genoeg minpunten om stante pede rechtsomkeert te maken. Maar nee, Janine, die een paar weken later naar Nieuw-Zeeland terug zou gaan, bracht meteen een bod uit. „Achteraf bekeken had ik dat niet moeten doen. In mijn haast heb ik geen bouwtechnisch rapport laten opstellen. Anders had ik minder ge boden. Maar ik wilde het huisje, zo dichtbij mijn vriendin, per se heb ben. En wel onmiddellijk. De vraag prijs was 145.000 euroik heb 135.000 euro betaald. Vervolgens ging er 70.000 euro zitten in de verbouwing, mijn hele spaarpot. Ja, dat deed wel even pijn. Maar kijk eens om je heen. Dit is toch fan-tas-tisch?!" SASPUT vrijdag 24 juni 2016 - ff 'Ik volgde mijn hart, Paula Koster De vraagprijs van Sasput 4 uit 1920 was 145.000 euro. De woning heeft een open keuken en twee slaapkamers. Eén daarvan, met aan grenzend een inloop- kast, bevindt zich beneden. Dat geldt ook voor de bad kamer. Achter het huis ligt een flink stuk grond met daarop een schuur en een plantenkas.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58