4 Ze zijn er nog, echte speciaalzaken van ondernemers die niet uitgepraat raken over hun bedrijf. Zo ook Monique en Bruno Kochanowski van BMK interieurs in Middelburg. 'We kunnen bij een verbouwing alles regelen'. Pz Wonen Kinderen wonen meestal bij moeder Huisdieren Nederlanders zijn dol op kat en hond Binnenhuisbeleving, mooie materialen en koffiekamer: daarvoor staan de letters van BMK interieurs aan de Langeviele in Middelburg. Maar het zijn ook de initialen van Bruno en Monique Kochanowski, die in maart de zaak openden. Je kunt er vertoeven zonder wat te kopen, nou ja, een bakje koffie dan. Het is een rustpunt in de lange winkelstraat. Die spontane aanloop, daar heeft Monique voor gekozen met de vestiging in de stad. Ze wil dat mensen zich welkom voelen en blijven hangen. Monique en haar man Bruno komen uit de interieurwereld. En dat is te zien als je het smalle en diepe monumentale pand binnenkomt. Ze zijn de eerste huurders na de kaas winkel die er voorheen was geves tigd. De vloer bij de entree van de winkel herinnert nog aan die tijd dat Smith kaas er zat. „Die was té leuk", zegt Monique. Ze houdt er dan ook van om oude met nieuwe materialen te combineren. Dat is ook te zien in de zaak. „De combinatie van oud en nieuw maakt het vaak mooi." In overleg met de verhuurder heb ben ze de ruimte verbouwd. De tuin aan de achterzijde is bij de winkel getrokken. Het (rotte) buitenkozijn is blijven zitten, voor een sfeervol effect. En ook al is het een smal en lang pand, het is toch gelukt het op te delen in aparte ruimtes, die via een lampenrij over de lengte van de zaak een geheel vormen. Want een com plete woning inrichten, dat kun je aan Monique en haar man overlaten. „We kunnen bij een verbouwing alles regelen, zodat de klant maar één aanspreekpunt heeft." Monique heeft woninginrichting gedaan aan het Hout- en Meubile ringscollege in Rotterdam. Na een stage bij Bruynzeel ging ze volledig bij de keukenboer aan de slag. Eerst als tekenaar, toen als verkoper en later als inrichter. Ze leerde er keu- De combinatie van oud en nieuw maakt het vaak mooi kenmonteur Bruno kennen, die alles zelf kan maken. Acht jaar geleden verhuisde het stel van Bergen op Zoom naar een oude boerderij in Sint-Laurens, waar ze in de schuur een winkel in twee dehands meubelen begonnen. Moni que werkte ernaast in de horeca, Bruno ging als zzp'er in de keukens aan de slag. Bruno en Monique zagen in Mid delburg meer mogelijkheden en besloten daarom BMK te openen. Een winkel met zo'n uitgebreid pak ket dat een klant er zomaar de woon kamer volledig kan inrichten. Zo kan je bij BMK interieurs terecht voor woonaccessoires, krijtverf en nieuwe, maar ook tweedehands meubelen. En bovenal: om inspiratie op te doen. Keukens zijn nog steeds onderdeel van hun pakket, maar dan wel bij zondere: volledig zelf gemaakt en ontworpen naar de wensen van de klant. Want die eigen stijl en karakter geven aan een woning, daar houden Bruno en Monique van. Monique zou het mooi vinden als ze straks alles op eigen kracht kun nen doen, zodat Bruno niet meer buiten de deur hoeft te werken. Samen vormen ze een compleet team met een creatieve geest. NATUUR Een boomhut met twee verdiepingen vrijdag 24 juni 2016 Twee op de tien kinderen tot 16 jaar wonen niet bij hun vader. Na een scheiding gaan kinderen vaak bij hun moeder wonen. Dat meldt CBS. Het gaat om 549.000 kinderen. Hoe ouder de kinderen zijn, hoe vaker ze niet bij hun vader thuis wonen. De kinderen die wel bij hun vader wonen, wonen vrijwel altijd ook bij hun moeder. Slechts 2 procent woont alleen bij hun vader of bij hun vader en diens nieuwe partner. Interieurzaak met een plus: Monique en Bruno kunnen zelfs originele keukens ontwerpen en leveren, fotomariekemandemaker Ruim de helft van de Nederlan ders heeft een huisdier. Een kwart heeft een kat, een kwart een hond en 11 procent een vis. Meer vrouwen dan mannen hebben een hond of kat, mannen kiezen vaker voor een vis. Landen met de meeste huisdieren zijn Argentinië en Mexico (80%). In Zuid Korea komen de minste huisdieren voor (31%). In dit GfK online onderzoek is aan 27.000 respondenten, uit 22 landen, de volgende vraag gesteld: Heb je momen teel een van de volgende huis dieren (hond, kat, vis, vogel, anders) bij je wonen, zo ja welke? Naast de kat, hond en vis volgt de vogel die in menig huishou den rond vliegt. y. Een winkel van alleskunners Wie Monique en Bruno Kocha nowski Wat BMK interieurs Waar Langeviele 66, Mid delburg Website bmk-inte- rieurs.nl Valeska Nastaly 44 —Monique Kochanowski Een luxueuze boomhut voor volwassenen. Dat is de 'boomloffeen nieuw soort vakantieverblijf op palen met daarin twee slaapkamers, een keuken en een badkamer. De vakantieverblijven beschikken over wifi en zelfs een sauna. De eerste treelofts worden gebouwd in België. De hut is 57 vierkante meter, weegt meer dan een ton en hangt 3,5 meter hoog en beschikt over twee verdiepingen en twee terrassen. Eentje in je tuin? Een boomloft kost 190.000 euro. W;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56