12 ZEELANE Ruim 400 euro voor Plan BRIEVEN Als je je in Nederland als gebo ren Tunesische gedraagt als Ne derlandse wordt je door mosli ma's gediscrimineerd, zelfs fy siek aangevallen (krant 4 juni). Ondanks dat Nederlandse ge tuigen gezien hebben dat ge noemde vrouw is aangevallen door moslima's, vindt de school toch dat mevrouw de zelfde straf verdient. Blijkbaar wordt er in Nederland steeds meer met twee maten geme ten, als je autochtoon bent of je als zodanig gedraagt zit je fout. Neem mevrouw Simons, zolang ze succes had, was er geen enkel probleem met zwar te Piet. Ze kan geen (vooral) fors betaalde baan vinden en ze stort zich op Erdogan-gezin- den. Die roepen ook steeds har der dat ze gediscrimineerd wor den. Nederlanders mogen in ei gen land nota bene gediscrimi neerd worden door minderhe den. Veel gekker moet het niet worden. Het staat echter ieder een vrij, zich daar te vestigen waar ze geen last meer hebben van onze discriminatie of on gastvrijheid: Rusland, Zimbab we,Turkije bijvoorbeeld. Ik ben een harttransplantant. Veertien jaar geleden kon ik de trap in mijn huis niet meer op zonder vier keer te rusten. Niet zo lang na mijn transplantatie liep ik vier trappen op zonder te hijgen. De hemel op aarde. Als je ziet hoeveel leed er gele den wordt doordat iemand zijn hart, zijn nieren of andere orga nen niet functioneren, mensen die toch geholpen zouden kun nen worden als er genoeg orga nen waren... Ik pleit voor de nieuwe wet die iedereen donor maakt, met inbegrip van de mo gelijkheid om uit principiële re den nee te zeggen (krant 8 juni). Wel vind ik dat zij die geen donor willen zijn, onder aan de transplantatielijst gezet moeten worden. De Zeeuwse gemeenten kraai den victorie na het overhou den van een surplus van 10 mil joen voor de huishoudelijke zorg. Persoonlijk lijkt deze vi sie mij zeer eenzijdig, bepaald niet kamerbreed en getuigen van korte termijn-policy. Door het elimineren van een belang rijke beroepsgroep van huis houdelijke hulpen kunnen de ze mensen in negatieve econo mische spiralen terechtkomen. Deze mensen waren cruciaal in het signaleren van onwense lijke situaties/knelpunten op fysiek, psychisch, sociaal en/of financieel vlak, kortom alle ADL-functies, bij hun cliënten. De rekeningen komen nu op andere bordjes neer: thuiszorg medewerkers en ambulanceper soneel zien diverse vormen van verwaarlozing in verre gaande stadia bij cliënten als gevolg van deze vermeende uit sparingen. Ze zien mantelzor- gers die het nauwelijks nog trekken, terwijl een heleboel waardevolle krachten achter de geraniums werden gepromo veerd. Beleidsmakers, tel alle winsten en verliezen op lange termijn uit, met medeneming van alle facetten. Is het niet schandalig dat Brou werseiland terwijl het nog hele maal niet gebouwd is en alle vergunningen nog getekend moeten worden en een aantal ontheffingen moeten worden gedaan, het NK-wielrennen gaat steunen (krant 11 juni)? Wij duizenden windsurfers moeten wijken en gaan zij nu de grote jongen uithangen door een andere sport te pro moten? Zou het niet beter zijn ons gewoon met rust te laten en een andere plaats te zoeken voor dit ressort voor de rijken? Het is toch ongekend dat niet de gehele raad inhaakt op de begroting van de Veiligheidsre gio (krant 11 juni). Het water hoofd wordt alleen maar gro ter. Men creëert er ook weer ba nen bij. Uiteraard niet in de uit voering. Daar wordt wel bezui nigd. Nog meer zwaar betaalde vergader- en beamer-tijgers met gouden secundaire arbeids voorwaarden. De begroting is steeds weer slikken na wat ge mor voor de bühne door de ge meenten. Maar de VRZ blijft er toch gewoon mee weg kunnen. Het is de ziekte van deze tijd. Of het nu politie of gezond heidszorg is. Organisaties met een personeelsstructuur in de vorm van een omgekeerde pira mide. Steeds ten koste van de directe uitvoering, die alleen maar magerder wordt. Volgens het Centraal Planbu reau is het een zegen dat de jeugdzorg is gedecentraliseerd. Gemeenten hebben deze taak van de centrale overheid over genomen (krant 13 juni). De ge meenten zouden de achter grond van de jeugd met proble matiek en/of een uitkering be ter kennen. In een monitor van de Kinder ombudsman naar de toegang en kwaliteit van de jeugdhulp in 2015 ervaart 75 procent van de respondenten ongeveer het zelfde als voor de decentralisa tie. De kwaliteit van de hulp wordt beoordeeld met een 6,8. Geen cijfers om van een zegen te spreken, toch?Bovendien heeft de jeugd met problemen veel moeite om de juiste hulp te vinden. Die is per gemeente vaak ook nog anders georgani seerd. De samenwerking van gemeenten met zorgaanbieders is erg gebrekkig en staat nog in de kinderschoenen. Nee, een zegen is het nog niet. Maar wie weet komt die zegen rijke hulpverlening er voor de ze jeugd snel. VAN LEZERS vrijdag 24 juni 2016 Protest tegen het plan voor Brouwerseiland: Louis Beeke met één van zijn borden. Op de achter grond de voormalige werkhaven Middelplaat, archieffoto dirk jan gjeltema U kunt uw brief (max. 150 woor den) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Hoofddoek A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Donorschap Wim van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene WMO-overschot Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje Brouwerseiland Leo van der Maas Klaverstraat 53, Scharendijke Begroting Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Jeugdzorg J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk Mijn schrijfwedstrijd Deze zomer organiseert de Vereniging Vrienden van de Voetveren een wed strijd pontjesverhalen. Ama teurschrijvers of schrijvers in spé worden opgeroepen om mee te doen. leder die altijd al een mooi verhaal heeft willen opschrijven, maar waarbij dat er nog niet van gekomen is kan meedoen. De enige eis die aan het verhaal wordt ge steld is, dat er een veer pont in moet voorkomen. De exacte regels voor de verhalenwedstrijd zijn te vinden op www.voetve- ren.nl. De hoofdprijs bedraagt 250 euro, de tweede en derde prijs zijn respectieve lijk 100 en 50 euro. Inzen den kan tot 1 september 2016. Mijn wandeling Het wandelproject 'Elke stap telt' is in Kruiningen dinsdag 14 juni afgesloten met circa veertien wande laars. Iedere dinsdagmid dag start deze groep rond 14.00 uur vanuit zorgcen trum Hof Cruninghe (Lange- viele 41) te Kruiningen. Een aantal wandelaars wandelt circa 2 kilometer en een groepje wandelt circa 4,5 kilometer. Als u zin heeft om vrijblijvend mee te wan delen, wees welkom. Wij zorgen voor de koffie, thee of fris. Deelname is gratis. We zoeken ook nog men sen die mee willen wande len terwijl ze iemand in een rolstoel duwen, hiervoor kunt u contact opnemen met mevrouw Bergman van Hof Cruninghe. Zij is te be reiken via 0113-273284. Mijn vrijwilliger Terre des Hommes Middel burg wil uitbreiden. De win kel in de Geerepassage wordt te krap. Er wordt nu gezocht naar nieuwe, grote re winkelruimte in de bin nenstad. Het bestuur zoekt daarom ook naar veel nieu we vrijwilligers (zowel vrou wen als mannen) die deze verdere groei mogelijk moe ten maken. Vrijwilligers die één keer per week een hal ve dag in de winkel staan, meehelpen bij de jaarlijkse Dorpenfietstocht in augus tus, kraampjes bemensen, goederen ophalen en weg brengen etc. Als u belt met de winkel (06-19996563) of mailt naar francis.dudok- vanheel@tdhmiddelburg.nl of vmatthijsse@tdh- middelburg.nl dan kunt u snel op gesprek komen. Op woensdag 15 juni hielden leerlingen van basisschool 't Vierschip in Arnemuiden een kleedjesmarkt op het schoolplein. De markt werd georganiseerd door de leerlin- genraad. In totaal waren er ruim dertig kleedjes. De opbrengst was voor de kinderen zelf, maar in de week voorafgaand aan de markt werden er ook al stroopwafels ver kocht en was er eten en drinken verkrijgbaar ten bate van Plan.nl. In totaal werd er 410,05 opgehaald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 44