Zeiltocht met kans op een baan Onderbroek niet droog te krijgen 10 ZEELAND DOELPOLDERS ONDER WATER Bioloog Dirk Draulans neemt de handschoen op. Hij begrijpt dat boeren in de Doelpolders niet graag wijken voor de aanleg van nieuwe natuurgebieden. Maar er is volgens hem alle reden om dat juist wel te doen. Er is nog landbouwgrond genoeg. En juist de boeren hebben een aanslag op de natuur gepleegd. Vijftien werkzoekenden met een arbeidsbeperking maken komen de dinsdag een zeiltocht over de Oosterschelde met werkgevers. De tocht moet de baankansen van de werkzoekenden vergroten. De tocht is een initiatief van het UWV werkbedrijf. Die heeft ge merkt dat werkgevers weinig be kend zijn met mensen die al een baan gehad hebben, maar zijn uit gevallen door bijvoorbeeld ziekte of een ongeval. Volgens het UWV gaat het om mensen die graag - volledig of ge deeltelijk - weer aan de slag wil len. „Het zijn mensen met dezelf de capaciteiten, mogelijkheden en onmogelijkheden als iedereen", zegt Toine Witters, manager werk geversdienstverlening van het UWV Zeeland. „Werkgevers den ken vaak dat deze mensen te be perkt zijn om deel te nemen aan de arbeidsmarkt, of dat ze veel be geleiding en aanpassingen nodig hebben. Maar dat is vaak helemaal niet aan de orde." Samen met Sailforce uit Wemel dinge is een zeiltocht opgezet. Werkzoekenden en werkgevers kunnen tijdens de tocht kennisma ken met elkaar. Ze moeten inten sief samenwerken en leren elkaar zo waarderen. Werkzoekenden kunnen door de tocht hun net werk uitbreiden. Werkgevers ont dekken wat mensen met een ar beidsbeperking voor hun bedrijf kunnen betekenen. Als de zeiltocht succesvol is, wil het UWV nog meer dergelijke acti viteiten opzetten. Neem genoeg regenkle ding mee en voldoende ondergoed. De goede raad die ik vooraf kreeg klinkt logisch, maar natuurlijk heeft mijn scootmobiel maar wei nig bagage te stouwen. En ik ben een maand onderweg, dus was het voor vertrek zoeken naar de juiste balans. „Ach", zei een zeezeiler me voor ik vertrok. „Drie onderbroeken is genoeg. Als je aan de laatste toe bent, was je de vorige twee even uit en hang je ze te drogen." Gemakkelijk praten, blijkt later: zo'n zeiler hangt die dingen aan z'n mast, maar dat gaat bij een scootmobiel een beetje moeilijk. Ja, onder de Franse vlag zou er net eentje kunnen hangen. Maar zie je het voor je: kom je daar aanzetten bij het gemeentehuis om de burge meester te spreken, ben je dat ding vergeten binnen te halen- Het drogen van kleding was de afgelopen weken dus een enorm probleem. Ik had dag in dag uit re gen, en ondergoed en T-shirts zijn op je hotelkamer nauwelijks droog te krijgen. Want verwar ming brandt er bijna nergens meer. Dus zit er niets anders op dan nieuwe exemplaren bij te ko pen. Nu durf ik mijn volgepakte 'paard' niet onbeheerd voor een winkel te laten staan, dus kies ik voor die megasupermarkten: daar Pas als ik het randje van mijn onderbroek laat zien, begrijpt de verkoopster me Van Sintepier naar St. Pierre Peter de Lijser (78) uit Breskens reist voor een goed doel in zijn scootmobiel van Nieuwvliet (Sintepier) naar Saint-Pierre-la-Mer in Zuid- Frankrijk. Hij doet verslag, ook via de website www. pzc.nl/scootmobieltour kan ik gewoon binnenrijden. Maar dan was ik weer even verge ten dat ik veel breder ben dan wanneer ik in de supermarkt in Breskens zonder bagage door de gangpaden rijd. Probleem maar aan een beveili ger voorgelegd - die lopen daar ge noeg rond. Die haalt er een ver koopster bij, en haar probeer ik in mijn kromme Frans uit te leggen dat ik zes onderbroeken en zes paar sokken wil kopen. Pas als ik het randje van mijn onderbroek laat zien, begrijpt ze me. Ze barst in lachen uit en komt inderdaad terug met mijn bestelling. De vui le was heb ik maar achtergelaten in mijn hotel. En o ja, voor wie zich afvraagt hoe je 'onderbroek' zegt in het Frans: het is gewoon 'slip'. vrijdag 24 juni 2016 Cornelleke Blok Wemeldinge Nieuwe natuur is een teken van beschaving en vooruitgang Dirk Draulans op weg naar de vogelkijkhut van Doelpolder Noord, fotokristofclaeys

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42