Ontuchtverdachte blijft weg ZEELAND 5 Bijzondere actie van arts Marlies Schellekens in Ierland Arts Marlies Schellekens (60) uit Groede reist de wereld af om abortuspillen te verstrekken. 112 NIEUWS Drie hoveniers duizelig door benzinelucht - M Pistoolmitrailleur in Grevelingen Inbrekers nemen sigaretten mee Doorrijdende Duitser gepakt Ook al maken en hou den regeringen abor tus illegaal, vrou wen wereldwijd zul len er alles aan doen toch een ongewenste zwanger schap af te breken. Als het niet an ders kan zelfs met gevaar voor ei gen leven. Dus daarom een op roep aan alle regeringen: legaliseer abortus. En zolang dat niet ge beurt, zullen wij op alle mogelijke manieren vrouwen helpen toch veilig hun zwangerschap af te bre ken." Marlies Schellekens (60), seksuo- loge, abortusarts en oud-huisarts uit Groede, klinkt strijdbaar. Ze is net terug van een reis naar (Noord-)Ierland met Women on Waves, de organisatie die opkomt voor her legaliseren van abortus en het verspreiden van informatie over abortus en anticonceptie. Daar heeft ze deelgenomen aan een bijzondere actie: per drone werden abortuspillen van Ierland naar Noord-Ierland gevlogen, waar abortus illegaal is. Tegelijker tijd zijn ook met radiografisch be stuurbare bootjes abortuspillen richting Noord-Ierland gegaan. Het betrof geen loze actie. Schelle kens: „De twee vrouwen voor wie de pillen bestemd waren, hebben ze ook echt genomen. Tot een zwangerschap van tien weken is het nemen van abortuspillen een veilige methode." Vorig jaar vloog de 'abortusdro- ne' voor het eerst, van Duitsland naar Polen. Schellekens: „Wat onze actie aangeeft, is dat illegaliteit vrou wen er niet van weerhoudt toch aan abortuspillen te komen. Ze ko men letterlijk overal vandaan, via de post en internet en zelfs via drones en radiografisch bestuurba re bootjes." Schellekens bena drukt dat WoW altijd binnen de wet probeert te blijven. „Ik was mee omdat ik als arts wettelijk pil len mag voorschrijven. Het was zeer indrukwekkend. We zijn nog naar Belfast gegaan waar we voor het gerechtsgebouw actie voerden voor het afschaffen van het acht ste amendement: het recht van de ongeborene. Zolang dit in de Noord-Ierse wet is vastgelegd, blijft abortus illegaal en staan er hoge straffen op." Schellekens stopte vijfjaar gele den met haar praktijk, maar haar werk voor abortuskliniek Casa in Goes zette ze voort. Ze was ruim 25 jaar huisarts en werkte ook als abortusarts in de Srimezo-kliniek (Stichting medisch verantwoorde zwangerschapsonderbreking) in Groede. De kliniek sloot in 1995 de deuren en de behandelingen verhuisden naar Goes. Vijfjaar ge leden sloot Schellekens zich aan bij Women on Waves en de verwan te organisaties Women on Web en Mama aan de Evenaar. In 2012 voer ze met de 'abortusboot' van Women on Waves mee naar Marok ko om daar de abortusdiscussie op gang te brengen. Nu is ze weer aan het werk in de kliniek in Goes. „Zolang vrouwen geen vrije keus hebben, is het werk van Wo men on Waves nodig." Wanneer Schellekens weer met WoW ver trekt, weet ze nog niet. „We moeten hard werken om haar nog enigszins kind te kun nen laten zijn. Ze heeft een com pleet vertekend beeld van hoe de relatie tussen ouder en kind zou moeten zijn. Ze denkt dat alle pa pa's op deze manier omgaan met stoute kindjes." De moeder van een mogelijk misbruikt kind uit Middelburg legde gistermiddag een hartver scheurende verklaring af bij het gerechtshof in Den Bosch. Onbe grijpelijk vond ze het, dat de ver dachte P.G. er niet bij was. Die hoorde daardoor niet dat de aan klager deze keer vroeg om de straf die de rechtbank in Middel burg eerder oplegde, opnieuw op te leggen: dertien dagen cel, rso uur werkstraf en een schadever goeding van 437 euro. Op een avond in oktober 20ti hoorde de vriendin van G. gefluis ter in de slaapkamer van hun drie jarige dochter. Toen ze poolshoog te kwam nemen, zou de verdach te met zijn geslachtsdeel uit zijn broek bij het meisje hebben ge staan. Volgens G. was dat er per ongeluk uitgefloept. Volgens ken nissen van het stel zou de ver dachte zich in de dagen erna schuldbewust hebben gedragen. Voor dit incident werd hij vo rig jaar veroordeeld. Van vijf ande re aanklachten van ontucht en verkrachting van meisjes van drie, vijf en zeven jaar oud werd hij destijds vrijgesproken. Er was twee keer een gebrek aan bewijs De moeder van een mogelijk misbruikt kind legde een hartverscheurende verklaring af en in enkele zaken werd het Openbaar Ministerie niet-ontvan- kelijk verklaard. Dat laatste ge beurde omdat her OM de man per ongeluk een brief had ge stuurd dar hij niet zou worden vervolgd. Daardoor kon hij daar voor niet worden veroordeeld. G. heeft alle aantijgingen altijd ontkend. Daarom is zijn advocaat Rinus Wouters in beroep gegaan bij her hof. Wouters vroeg het hof om zijn cliënt vrij te spreken. Volgens zijn advocaat wordt G. bedreigd en wil hij daarom niet naar de rechtbank in Den Bosch komen. De man heeft inmiddels een nieuw leven opgebouwd in Emmeloord. Daar zou het goed met hem gaan, al is er in maart van dit jaar aangifte tegen hem gedaan vanwege het plegen van huiselijk geweld. De uitspraak is over twee weken. vrijdag 24 juni 2016 WEMELDINGE Drie hoveniers zijn gisteroch tend in Wemeldinge behan deld voor het inademen van een benzinemengsel. Ze hoef den na controle door ambulan cepersoneel niet naar het zie kenhuis. Het drietal schuilde voor de re gen in hun busje op het Ama- liaplein. In het voertuig bleek een kleine hoeveelheid Aspen te zijn gelekt, een mengsel van benzine en olie. De stof was verdampt en na inade ming voelden de hoveniers zich draaierig en licht in het hoofd. Ze belden 112, waarna de hulpdiensten uitrukten. BRUINISSE Tijdens baggerwerkzaamhe- den in de Grevelingen bij Brui- nisse is gisteren een wapen ge vonden. Dat maakte wijkagent Douwe de Vries bekend via Twitter. Het wapen, vermoede lijk een pistoolmitrailleur, is waarschijnlijk afkomstig uit de Tweede Wereldoorlog. GOES Bij een inbraak in de Albert Heijn-winkel aan de Kolveniers- hof in Goes is in de nacht van woensdag op donderdag een flinke voorraad sigaretten buit gemaakt. Omwonenden wer den rond 3.30 uur wakker van glasgerinkel. Twee inbrekers sloegen een ruit in en stalen de voorraad Marlboro-sigaret- ten. Ook probeerden ze de deur te forceren. Volgens win kelpersoneel is er verder niets gestolen. De inbrekers reden in een auto weg richting Tien denplein. AXEL Een 25-jarige man uit Duits land is woensdag aangehou den nadat hij na een aanrij ding tussen twee auto's op de Kanaalkade in Axel was door gereden. De man werd aange houden aan de hand van aan wijzingen van getuigen. Abortuspil gaat per drone de grens over Sheila van Doorsselaer Groede Marlies Schelle kens: „Zolang vrou wen geen vrije keuze hebben, is het werk van Women on Wa ves nodig." FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Roy van der Lee Den Bosch

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37