u Jaar toezicht op criminele familie 3 PeTm kamer te naar de filistijnen." Toevallig hebben ze recent een eigen strand huisje gekocht, waar ze pas later in kunnen. „Het is maar dertig me ter verderop. En het staat er nog." Rond het middaguur wordt het steeds drukker met eigenaren die de schade komen opnemen. Tus sen het naaktstrand en strandpa viljoen Berkenbosch zijn in totaal zo'n 70 huisjes getroffen. Enkele tientallen zijn vernield. Parasols, klapstoelen, koelboxen, bezems en ander strandgerei liggen tus sen de restanten. De overige ge troffen huisjes zijn 'slechts' achter over geblazen. De eigenaren zoeken elkaar op. De meeste kunnen opgelucht ademhalen. „En, staat jullie kotje er nog?", vragen ze aan de ande ren. „Onvoorstelbaar, wat een kracht", zegt Henk Teunissen over het natuurgeweld dat hier heeft huisgehouden. Zijn eigendom, huisje L8, is nog intact. „De mees te mensen komen hier al vele ja ren. Huisjes blijven vaak in de fa- 'We zitten hier al sinds 1984, maar zoiets hebben we nooit meegemaakt' milie en gaan van de ene genera tie over op de ander. Het is hier echt een familiegebeuren." Het strandhuisje van Karla Bak ker uit Lewedorp is achterover ge kieperd. „Ik ben wel geschrokken, maar de schade valt mee." Het kot je was niet verankerd, in tegenstel ling tot dat van de buren. Dat staat nog op zijn plaats. „Gelukkig maar", zeggen eigenaren Jan en Lia van de Sande uit Grijpskerke. „Als de zon schijnt, zijn we hier te vinden. Dit is echt ons vakantiedo mein. We zitten hier al sinds 1984, maar zoiets hebben we nog nooit meegemaakt." Aan de andere zijde van de Lage Duintjes is Huib Lievense al be gonnen met het herstel van een rij verwoeste huisjes. „We zijn hier een van de grote verhuur ders", zegt hij. „Elk jaar gaan er wel een paar hokjes om, maar zo'n complete rij is wel heel uit zonderlijk. Het moet hier flink te keer zijn gegaan." Met zijn vader en andere mensen probeert hij de panelen die heel zijn gebleven, weer in elkaar te zetten. „We wil len ervoor zorgen dat de huisjes er weer zo snel mogelijk staan." Stichting Strandexploitatie Veere hoopt het strand nog voor het weekeinde opgeruimd te heb ben, zegt directeur Lukas Fransen. Gelukkig is het bij materiële scha de gebleven, zegt hij. „Je moet er niet aan denken dat dit overdag, met een vol strand, was gebeurd." Het schoolkamp van de Theo Thijssenschool in Zierikzee is gisteren afge broken vanwege noodweer. Ouders en onderwijzers evacueer den in de nacht van woensdag op donderdag 4t kinderen, die in tentjes overnachtten op camping Julianahoeve in Renesse. Ilona Werkman, één van de ouders die erbij waren, vertelt over 'slagregens en een hoop wind'. „Alles ging op z'n kop." „We hebben nog aan een tent ge hangen," zegt Sylvia Zenden, een andere ouder. „Maar er was geen houden aan. Laat maar gaan, dach ten we. De kinderen komen eerst. We hebben ze direct in veiligheid gebracht in een sanitairgebouw. Daar werden ze weer rustig." Want er was wel even paniek. „Hun tentjes gingen plat", aldus Werkman. „Daar zijn ze natuur lijk van geschrokken. Sommigen kwamen in onderbroekjes door de regen en tot hun enkels in het wa ter naar ons toe." Contactouders van de school hebben de kinderen met auto's op gehaald in Renesse en naar school gebracht. Tegen half twee zaten de 'geëvacueerden' onder warme dekens thee te drinken. Andere ouders en directeur André Koster zaten inmiddels aan de telefoon om alle ouders te vragen hun kin deren op te halen. Om te beko men van de schrik mochten de kampeerders gisteravond aan schuiven voor een etentje in het Renesser strandpaviljoen Zuid-Zuid-West. Door het noodweer viel aan de Ring in Burgh-Haamstede een boom op een geparkeerde auto. An de Brouwersdam bij Ouddorp waaiden enkele tenten van het Ne derlands kampioenschap wielren nen om. „Door dit evenement 'het NK van de wind' te noemen, hebben we dit misschien over ons afgeroepen", aldus woordvoerder Marcel Essing. „Voor de wegwed strijden van dit weekend hebben we stevigere tenten laten komen en worden andere tenten extra verankerd." meer nieuws zie: pzc.nl Het gaat om een familie die vol gens Martine Suijkerbuijk van de Taskforce Brabant Zeeland zich niets gelegen laat liggen aan de Nederlandse wet. „Ze wanen zich onaantastbaar." Om die familie weer in het ga reel te krijgen, wordt alles wat de leden doen en laten onder een spreekwoordelijk vergrootglas ge legd, zei ze gistermiddag na af loop van een overleg tussen Zeeuwse burgemeesters, politie en OM. De vier leden van deze 'crimi nele familie' moeten volgens poli tie en Openbaar Ministerie op de ze manier leren dat er regels en wetten zijn. Suijkerbuijk: „Ze trekken zich nu nergens iets van aan. Dat zorgt voor veel frustratie bij andere inwoners van Goes." Burgemeester Harald Berg- mann (Middelburg) zei namens de Zeeuwse burgemeesters dat voor deze methode is gekozen in de hoop dat de familieleden tot inkeer komen. Oficier van justitie Marco van Leeuwen vertelde ook dat met de ze aanpak misschien voorkomen wordt dat het gedrag van de ene op de andere generatie overgaat. Onderzoek door het OM leert namelijk dat opgroeien in een cri- Mercedes, Porsche, Lamborghini en BMW in beslag genomen bij inwoner van Sas van Gent minele familie tot gevolg kan heb ben dat kinderen in de sporen tre den van hun ouders. Ook spijbe len en betrokken zijn bij winkel diefstallen zijn signalen dat ie mand later kan kiezen voor een criminele carrière. Volgens offi cier van justitie Marco van Leeu wen moet dan ook gezamenlijk worden geprobeerd zulke jonge ren te behoeden voor een loop baan in de criminaliteit. Suijkerbuijk vertelde ook dat momenteel nog meer dan voor heen geprobeerd wordt crimine len in hun portemonnee en hun bezit te raken. Zo zijn recent vier dure auto's van een inwoner van Sas van Gent in beslag genomen. Het gaat om een Mercedes, een Porsche, een BMW en een Lam borghini. „We vermoeden dat hij die kon kopen met criminele win sten." vrijdag 24 juni 2016 kracht, onvoorstelbaar' Eigenaren van strandhuisjes zoeken hun bezittingen bij el kaar na de nachtelijke wind hoos. FOTO RUBEN OREEL —Jan en Lia van de Sande Ton van den Nouweland Om te bekomen van de schrik mochten de leerlingen van de Theo Thijssenschool gisteren komen eten in Renesse. foto ernesta verburg Een Goese familie wordt een jaar lang heel intensief in de ga ten gehouden door de belasting dienst, gemeente, politie en Openbaar Ministerie. Emile Calon Middelburg UwGroeneVakwinkel De Tuin-Kamer, Uw Groene Vakwinkel Weihoek 14 4416 PX Kruiningen T 0113-572406 www.detuin-kamer.nl DE TUINKAMER VOOR AL UW TUINPRODUCTEN ZOALS: TUINMEUBELEN, PARASOLS, BUITENVERBLIJVEN, TUINKASSEN ENZ ENZ.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35