Bommetje onder veiligheidsregio Zorgen bij CU over succes inburgering Drugspand Yerseke op slot na vondst harddrugs 2 ZEELAND Reservebelg Een windhoos vernielde 70 strandhuisjes bij Oostkapelle. „Geen drama, wel vervelend." WINDHOOS OOSTKAPELLE Commentaar Onder de leiding van de Veiligheidsregio ligt een bommetje. Onderzoek dat volgde op alarm van klokkenluiders wijst op zeer ernstige vormen van mismanagement. De kritiek richt zich vooral op directeur Gerrie Ruijs. Als de verwijten terecht zijn, is haar positie onhoudbaar. Het is nog te vroeg voor conclusies over de impact van deze affaire op het praktisch functioneren van de ver schillende hulpdiensten die onder de koepel Veiligheidsregio wer ken. Gezien de aard van de kritiek is het echter zo goed als ondenk baar dat de kennelijke misstanden aan de top niet zouden doorwer ken op de hulpverleners in het veld. Daar komt nog wat bij. De Vei ligheidsregio speelt een belangrijke rol in de aanpak van eventuele calamiteiten, bijvoorbeeld moeilijkheden met de kerncentrale. In de beheersing van zo'n crisis hebben de Zeeuwse burgemeesters een grote rol. Juist deze burgemeesters sturen de Veiligheidsregio aan via een dagelijks bestuur en indirect via een algemeen bestuur. Tot nu toe hebben zij niet hard ingegrepen. Dus over kwaliteit van de aan sturing en de controle door de Zeeuwse burgemeesters kunnen ook vragen worden gesteld. In elke organisatie is wel eens een probleem met de leiding. Hoe wel het bij de Veiligheidsregio vooral lijkt te gaan om de mogelijk zeer kwalijke rol van de directeur, is het niet goed alleen naar haar werkwijze te kijken. In een organisatie als de Veiligheidsregio kan één enkele functionaris onmogelijk het verzamelde vakmanschap wegdrukken. Daar zijn meer mensen voor nodig. En het kost altijd tijd. De problemen bij de Veiligheidsregio zijn dus niet van vandaag of gisteren. Dat is verontrustend. Want van het bestuur van zo'n rampenorganisatie mag je een snelle en afdoende respons verwach ten. Daar is tot nu toe weinig van te merken. Van het bestuur van een rampenorganisatie mag je een snelle respons verwachten De Christenunie vreest dat het niet goed gaat met de inburgering van nieuwe inwoners van Middel burg. Fractievoorzitter Willemien Treurniet wil daarom graag weten wat het percentage nieuwkomers is dat sinds 2013 geslaagd is voor het inburgeringsexamen. In vragen aan het Middelburgse college wijst ze erop dat sinds ja nuari van dat jaar nieuwkomers zelf verantwoordelijk zijn voor de voorbereiding op het verplicht in burgeringsexamen. Volgens haar blijkt uit landelijke onderzoeken dat het aantal geslaagden zorgwek kend laag is. Als die mensen, aldus Treur niet, niet aan hun verplichting vol doen, leidt dat lokaal tot proble men. „Deze mensen integreren niet of moeilijker, kunnen lastiger een opleiding volgen of een betaal de baan krijgen." Dat is volgens haar een ongewenste ontwikke ling. „Het is jammer als nieuwko mers geen gebruik maken van de Volgens CU blijkt dat aantal geslaagden inburgeringexamen zorgwekkend laag is kansen die onze samenleving biedt voor het verbeteren van hun positie." Ze vraagt aan het college hoe de gemeente nieuwkomers begeleidt om ervoor te zorgen dat ze wel examen doen. Ook vraagt ze of er plannen zijn om die begeleiding te verbeteren. Almanak Nu de Rode Duivels het EK heb ben gehaald, is de Hulsterse (21) voor het eerst blij dat ze aan de grens woont. Helemaal undercover gaat ze de Belgen aanmoedigen, met de Belgische vlag op haar wangen en duivels- oren op haar hoofd. „Misschien moeten we met een Vlaams ac cent praten, zodat we niet op vallen", grapt ze. Dan wordt er (eindelijk) gescoord. Juichend vliegt ze van haar stoel af. De Belgen kijken haar ontzet aan. Dat zijn ze over de grens niet gewend. Toch nog betrapt. Concert in de buitenlucht Adviezen Lara ICT-onderwijs Jubileum voor Parkinson Café MIDDELBURG Powerwuuf Event tijdens Challenger Ontdaan aanschou wen Nico Bambach en Anna van der Velden de chaos. Van hun strand huisje, even ten oosten van strandpaviljoen Lage Duintjes, is niets meer over. Panelen van het kotje liggen verspreid tot in de duinen. Ze proberen de spullen die in het huisje lagen bij elkaar te rapen. „Kijk, de glazen zijn nog heel!", zegt Van der Velden. Ze is nog op zoek naar een hand doek. „Daar had ik een tientje on der liggen." Via-via hoorden ze dat tiental len huisjes in de nacht van woensdag op donderdag bij Oost kapelle zijn verwoest, vermoede lijk door een windhoos. Meteen zijn ze naar het strand gereden. „Je wilt toch weten: ligt je huisje plat?" Ja dus. „Een drama? Nee, dat niet. Maar wel vervelend", zegt Van der Velden. „We zaten hier al tien jaar. Ik ben een echte liefhebber van het strand. Dit jaar zijn we nog niet veel ge weest, omdat het telkens geen goed weer was. We hadden ge hoopt in juli en augustus veel naar ons huisje te kunnen." Ze huurden het onderkomen. De complete inventaris proberen ze nu naar hun auto over te brengen. „Want ik zie het huisje niet een-twee-drie weer worden opgebouwd. Het seizoen is in fei- Op last van burgemeester Piet Zoon van de gemeente Reimers- waal is een woning in Yerseke ge sloten. De reden voor de sluiting is de vondst van harddrugs in het pand aan de Steeweg 2. De woning is vanaf gisteren voor drie maanden dicht. Er zijn geen arrestaties ver richt volgens een woordvoerder van de gemeente. „Het onder zoek loopt nog, maar dat is voor Justitie." Om privacyredenen kan zij niet zeggen wie er in het pand woonde(n). Wel dat het pand vanaf 15 september weer betrokken kan worden door die zelfde bewoner(s). Uit politieonderzoek was eer der al gebleken dat er vanuit het pand gehandeld werd in verdo vende middelen. Bij een huiszoe king in februari trof de politie een handelshoeveelheid hard drugs aan. Daarop adviseerde de politie om de woning te sluiten. De sluiting van de woning is volgens de gemeente bedoeld om de betrokkenheid van het huis bij de georganiseerde drugs handel te doorbreken. Geduren de een periode van drie maan den is het verboden de woning aan de Steeweg in Yerseke te be treden. Overtreding is strafbaar. vrijdag 24 juni 2016 ii Emile Calon Middelburg Tip? redactie@pzc.nl OOST-SOUBURG Het jeugdorkest en de fan fare van muziekvereniging Vlijt en Volharding geven vanavond een pleintjescon cert op het plein aan de Pie- ter Louwersestraat. Het gra tis concert begint om 19.00 uur. Door openluchtconcer ten wil de Souburgse mu ziekvereniging dorpsgeno ten laten kennismaken met hun amateurkunst, die deze maand extra wordt bena drukt tijdens een 'Iktoon'- campagne. MIDDELBURG De oud-Middelburgse Lara Minnaard presenteerde gis teren een rapport met erva ringen en adviezen over het gebruik van computers in het Boliviaanse (basison derwijs. De studente platte landsontwikkeling aan Uni versiteit Wageningen deed veldonderzoek voor Ayni Bolivia-Nederland, dat haar aanbevelingen enthousiast ontving. Ayni gaat adviezen gebruiken om het huidige programma te verbeteren. MIDDELBURG Omdat het Parkinson Café dit jaar haar vijfjarig jubi leum viert, geeft acteur Hans Holtslag donderdag 30 juni een voorstelling in het Spiegeltheater in Mid delburg. Holtslag heeft zelf Parkinson, wat ook terug komt in zijn voorstelling Tril lende tranen. Toegang tot het optreden kost 5 euro, aanvang 14.00 uur. Belang stellenden moeten zich op geven via mailadres info@pcafezeeland.nl. Creatief Succes houdt maan dag tijdens het tennisevene- ment Challenger Zeeland in Middelburg het 2e 'Power wuuf Event'. Thema is 'Chal lenge your business to the next level', waarbij het steu nen van vrouwelijk leider schap en ondernemerschap centraal staat. Het evene ment start om 15.00 uur. 'Wat een Rolf Bosboom Oostkapelle Willem Adriaansens Yerseke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34