Finding Dory vakantiedoeboek! De Graafschap maakt gang naar de rechter Êfaaïa Kortingsbon 30 Als knecht die zich altijd wegcij fert voor de kopmannen maakte hij in tien grote rondes alle (sprint)successen van Giant-Alpe- cin mee. Hij had zijn aandeel in de acht zeges van Marcel Kittel en hielp zijn boezemvriend John De genkolb op weg naar tien etap pezeges in de Ronde van Spanje en één in de Giro d'Italia. Maar vol gende week is Koen de Kort er niet bij als Giant in Normandië de jacht opent op nieuw Toursucces. Zekerheidje De Brabander die bij de eerdere vijf Tourdeelnames van zijn werk gever steeds een zekerheidje was, wordt nu voor het eerst gepas seerd. En niet vanwege sportieve redenen, vermoedt hij. „Ik heb on langs bij een bespreking samen met mijn manager aangegeven dat ik nog geen beslissing over mijn toekomst bij deze ploeg wil ne men en ook andere opties wil be kijken. Maar daar werden ze bij de ploeg op z'n zachtst gezegd niet zo vrolijk van", aldus De Kort, die al sinds het prille begin in 2009 onder contract staat bij de forma tie van Iwan Spekenbrink. „Dat ik nu voor straf gepasseerd wordt voor de Tour, ontkennen ze bij de ploeg in alle toonaarden. Maar voor mij voelt het wel zo." De 33-jarige Brabander over weegt aan het einde van dit sei- TOURSELECTIE GIANT-ALPECIN zoen met John Degenkolb mee te verkassen. Mogelijk naar Trek-Se- gafredo. De Kort: „Met John mee, is inderdaad een van de mogelijk heden. Ik kan verder weinig over mijn toekomst kwijt, maar ik kan wel zeggen dat ik in de huidige si tuatie nu niet heel gelukkig ben." Meer klimmers Louter met sportieve argumenten valt volgens hem namelijk onmo gelijk uit te leggen dat Giant hem niet meeneemt naar de Tour. „Dat de ploeg zegt meer klimmers mee te willen rond Warren Bar- guil, dat kan ik begrijpen. Maar als je daarnaast ook met John voor etap pes wilt gaan met lastige aankom sten en je neemt mij niet mee, dan klopt er iets niet. Niets ten na dele van de andere jongens, maar ik denk dat ik vaak genoeg heb la ten zien dat ik daarin van waarde kan zijn." De Kort wordt nu geacht halver wege de Tour op te draven voor de Ronde van Polen. „Maar eerst ga ik met m'n vrouw op vakantie. Ver weg van de Tourstart, dan hoef ik er zo min mogelijk van mee te maken." 23 juni in ii& biosttfcp DOETINCHEM De Graafschap wil met een kort geding een plaats in de eredivisie veiligstel len. Dat heeft de club uit Doetin- chem besloten na een gesprek met de KNVB over de situatie die is ontstaan nu FC Twente op het hoogste niveau mag blijven. „Het was een teleurstellend, niet constructief gesprek. Wij zien geen andere mogelijkheid dan een kort geding aan te span nen tegen de KNVB", zegt com mercieel directeur Martine Zuil. De Graafschap zat gisteroch tend om de tafel met directeur Bert van Oostveen en bestuursse- cretaris Mark Boetekees van de KNVB. De club uit de Achter hoek degradeerde het afgelopen seizoen via de play-offs naar de eerste divisie, maar zou de plaats van FC Twente innemen als die vereniging na jaren van finan cieel wanbeleid voor straf naar de eerste divisie zou worden te ruggezet. Twente verzette zich echter tegen dat voorgenomen besluit van de licentiecommissie en vond gehoor bij de beroeps commissie. „Gezien het falen van met name de licentiecom missie van de KNVB, vinden wij dat wij recht hebben op een plek in de eredivisie", aldus Zuil. „Het is gezien het licentieregle ment ondenkbaar dat er bij een dergelijk vals spel nog een plek bestaat in de eredivisie. Dat vindt de beroepscommissie van de KNVB immers zelf ook. We knokken voor onze eigen plek op het hoogste niveau, maar ze ker ook ter voorkoming van een dergelijk falend systeem in de toekomst." Finding Dory Doeboek UITSLAGEN Ga nü naar de winkel! Koen de Kort voor straf gepasseerd Koen de Kort is gepasseerd voor de Tour de France. En niet alleen vanwege sportieve rede nen, vermoedt de Brabander die een vertrek bij Giant-Alpecin overweegt. Arjan Schouten Rotterdam Tom Dumoulin Laurens ten Dam Ramon Sinkeldam Albert Timmer RoyCurvers Warren Barguil (Fra) John Degenkolb (Dui) Simon Geschke (Dui) Georg Preidler (Oos) vrijdag 24 juni 2016 -4 Koen de Kort is door zijn ploeg buiten de Tourselectie gehouden. FOTO COR VOS PIXAR ©2016 Disney/Pixar Uw (klein) kind verveelt zich geen moment in de spannende wereld van Dory! Met het grote Finding Dory doeboek heeft uw (klein)kind altijd iets Leuks te doen tijdens de vakantie. Laat ze meespelen met Dory, Nemo en al hun vrienden in dit superleuke doeboek vol spelletjes, kleurplaten en stickers! Lever deze bon in en ontvang 1,- korting bij o.a.: AKO, Attent, Blz., Bruna, Libris, Plantage, PLUS, Primera, The Read Shop, Spar en Vivant. Geldig t/m 6 augustus 2016. 0P=0P i HOCKEY Londen (Eng). Champions Trophy, vrouwen: Neder- land-Australië 2-1. 6. Van der Pols 1-0, 31. Paumen (strafcorner) 2-0, 51. Slatte- ry 2-1. Argentinië - Nieuw-Zeeland 4-2. Stand: Nederland 4-12 (14-4), Argenti nië 4-10 (12-6), Australië 4-4 (7-7), Nieuw-Zeeland 4-3 (6-13), Groot-Brit- tannië 3-1 (2-4), Verenigde Staten 3-1 (4-10). Nederland verzekerd van finale plaats. TENNIS Rome (Ita). Vrouwen, kwartfinales: Sjapatava (Geo/3) - Rus (Ned) 2-6 7-6 6-4. Eastbourne (Eng). Vrouwen, derde ronde: Ka. Pliskova (Tsj/10) - Doi (Jap) 6-2 6-4, Makarova (Rus) - Petkovic (Dui) 3-6 6-4 6-0. Kwartfinales: Puig (Pur) - Mladenovic (Fra) 7-6 (6) 4-6 6-3. Londen (Eng). Kwalificaties Wimble don. Mannen, derde ronde: Sijsling - Mertens (Bel) uitgesteld tot vandaag vanwege de regen. Nottingham (Eng). Mannen, kwartfi nales: Seppi (lta/7) - Sela (Isr) 5-7 6-4 6-4, Muller (Lux/8) - Dolgopolov (Oek/4) 6-3 6-4, Cuevas (Uru/2) - Bag- hdatis (Cyp/9) 6-4 4-6 7-6 (8). VOLLEYBAL Bratislava (Slw). World League, B-groep: Neder- land-Tsjechië 2-3 (21-25 25-19 23-25 25-20 11-15). 64 ptfuji/n-fc's pctz-z-cLij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30