zomer foto Meiden zijn beter in bèta Statushouders samen in één huis Forse daling van aantal inbraken 2 NI MAAN LEO 5 3 Column In mijn herinnering zagen mijn verjaardagen er zo uit: mijn moeder had een waanzinnige hoeveelheid heerlijke hapjes be reid. Mijn vader had de woonka mer prachtig versierd. Ik had mijn allermooiste feestjurk aan. De gas ten kwamen binnen, ploften di rect neer voor de tv en waren de rest van de middag niet aanspreek baar omdat er voetbal gekeken moest worden. Laat alle ouders die rond september een kind ver wekken omdat het dan op een stra lende junidag ter wereld kan ko men, weten dat ze hun kroost met een ernstig voetbaltrauma opzade len. Geen verjaardag gaat voorbij zonder dat de gasten eigenlijk lie ver een EK of WK kijken. Ook dit jaar was het weer feest (maar niet heus). Hoewel mijn gasten ondertus sen wel weten dat ik het niet waar deer als ze tijdens mijn verjaardag hun toevlucht nemen tot de treur buis, heb ik ook nu weer mensen betrapt op het heimelijk checken van hun telefoon voor de uitslag van België-Ierland. Ik moet echter toegeven dat ik dit jaar ook profijt heb van het EK. Al enige tijd worstel ik met een ze ker taai ongerief: omgevingsgelui- Van jazz en klassiek word ik nerveus den. Preciezer: de geluiden van mijn geiser, de gespreksflarden van mijn buren, het geraas van au to's. Zeker als ik aan het schrijven ben heb ik iets nodig dat willekeu rig rumoer wegdrukt en tegelijker tijd energie geeft en bezielt. Het probleem is echter dat zo'n ge luidsdempend geluid mijn denk proces niet in de weg mag zitten. Radiogekwebbel is dus geen optie. Nederlands- of Engelstalige lied jes leiden me ook af. Van jazz en klassieke muziek word ik na een half uur danig nerveus. Maar mijn zoektocht naar de perfecte werk- soundtrack is op to juni 2016 om 21.00 uur ten einde gekomen. Wat blijkt: die oersaaie EK-wedstrij- den vormen de volmaakte achter grondgeluiden om bij te kunnen schrijven. Misschien ben ik dan nu eindelijk van mijn voetbaltrau ma verlost! Stelling vandaag: Ik maak me geen zorgen over extre misten in Zeeland TOOS HENK COMPLIMENTENt>A<3 Ziekenhuis volgt patiënten Serooskerke natste plek Verwarde man houdt trein op Meisjes zijn beter in exacte vak ken dan jongens. Jongens sco ren alleen nog hoger voor na tuurkunde. Het verschil met de meisjes is echter te verwaarlo zen. Voor scheikunde haalden meisjes gemiddeld een 6,81 te genover een 6,77 bij de jongens. Voor techniek, biologie en wis kunde scoorden de meiden vijf jaar geleden al hoger, maar het verschil is groter geworden. De jongens halen nu alleen nog een duidelijk hoger cijfer voor gym. Vaak uit praktische overwe gingen; met technische vakken kunnen ze bij een vervolgoplei ding nog alle kanten op. Tegen woordig vinden ze de lessen ook écht leuker, blijkt uit onder zoek van Qompas, een platform voor studie- en carrièrekeuze, onder 25.000 scholieren. En dat is terug te zien in de cijfers. De afgelopen vijf jaar beoor deelden derdeklassers van havo en vwo hun interesse in alle vakken op de middelbare school. De top 5 van vakken die meisjes sinds het schooljaar 2011-2012 een stuk interessanter zijn gaan vinden, komt hele maal uit de bèta-hoek: scheikun de staat op 1, gevolgd door na- Al jaren wordt gepoogd jongeren te porren voor de techniek. Het tekort in de sector is groot tuurkunde, techniek, biologie en wiskunde. Al jaren wordt gepoogd meer jon geren te porren voor de tech niek. De sector kampt met een te kort aan geschoold personeel. Le raren doen harder hun best om aan te sluiten bij de praktijk. De Schouwen-Duivelandse wo ningcorporatie Zeeuwland gaat meerdere statushouders (asiel zoekers met een verblijfsvergun ning) in één woning huisvesten. Nu bewonen statushouders, vaak in afwachting van gezins hereniging, nog in hun uppie een eengezinswoning. Tot onbe grip van gezinnen die op de wachtlijst staan voor een huis. Volgens directeur Antoine de Ceuster van Zeeuwland bieden de woningen voldoende privacy voor 'alleenstaande' mannen, die keuken en douche gaan delen. Vooraf kijkt Zeeuwland goed wie bij elkaar in een huis kun nen worden geplaatst. De nieu we aanpak is nog niet ingegaan. Het wachten is op de gemeente Schouwen-Duiveland die deze constructie administratief moet doorvoeren. Zo moet het moge lijk worden meerdere namen op één adres in te schrijven. Tot eind van dit jaar moet Zeeuwland nog 58 statushou ders - inclusief personen die in aanmerking komen voor gezins hereniging - huisvesten. Het aantal inbraken neemt fors afin Zeeland. Politiechef Ronald Weydema vertelde gisteren dat er tot en met mei 321 maal is in gebroken. Tussen 1 januari 2015 en 31 mei 2015 ging het om 448 inbraken. De daling, aldus een tevreden Weydema, komt vooral door het oppakken van enkele mensen die verdacht worden van een groot aantal inbraken. De daling is voor al spectaculair in Middelburg en Vlissingen. Een jaar geleden moest de politie melden dat in beide gemeenten zo'n honderd inbraken waren gepleegd. Nu gaat het om 35 in Middelburg en zestien in Vlissingen. Weydema vertelde ook dat potentiële inbre kers goed in de gaten worden ge houden. „Dat werpt zijn vruch ten af." Bij de briefings kringen agenten te horen welke bekende klanten weer vrij zijn of weer zijn gesignaleerd. „Die krijgen vervolgens extra aandacht van ons." Het aantal overvallen is, in die zelfde periode, gestegen van vijf naar elf. Weydema: „Ook hier hebben we veel aanhoudingen." vrijdag 24 juni 2016 Voetbalaeluid reageer op pzc.nl Gisteren: Klas mag niet lijden onder zorgleerlin- gen. 240 reacties EENS ONEENS PAUL KUSTERS GOES Bij het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis en ZorgSaam wordt informatie van de zie kenhuiswebsites doorgege ven aan derden via tracking cookies. Dat is in strijd met de privacywetgeving, stelt de Autoriteit Persoonsgege vens (AP). Net als bijna de helft van de ziekenhuizen hebben ADRZ en Zorg Saam een brief gekregen. Beide zeggen het niet be wust te doen en werken aan een oplossing. SEROOSKERKE (W) Serooskerke op Walcheren heeft tussen donderdag 00.00 uur en 20.00 uur 's avonds 23,9 mm regen te verwerken gehad en was daarmee de natste peilplek in Zeeland. Westkapelle daarentegen kreeg maar 1 mm te verwerken, aldus Weeronline.nl 's Avonds trokken nog enkele on weersbuien over. MIDDELBURG Een verward persoon met ontbloot bovenlijf zorgde gisterochtend voor vertra ging van de intercity rich ting Bergen op Zoom. De man liep in Middelburg op het spoor richting Arnemui- den. De politie was aanwe zig met verschillende voer tuigen, maar kon de per soon niet aanhouden. Oproep: De zomer komt eraan! Wilt u uw leukste zomerfoto naar de PZC sturen? Deze kan gemaakt zijn in uw buurt óf op vakantie. De grappigste, mooiste of opmerkelijkste zomerfoto's komen in de krant. Alle inzenders maken kans op mooie weekprijzen en/of de hoofdprijs. Mail uw foto naar zomerfoto@pzc.nl Jongens halen alleen nog bij gym een duidelijk hoger cijfer, blijkt uit onderzoek van Qom- pas. Meisjes vinden exacte vak ken écht leuk. Ellen van Gaaien Hanneke van Houwelingen Leiden Esme Soesman Zierikzee Emile Calon Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2