Drie warme landen met drie bijzonder frisse wijnen 1 28 EK VOETBAL Conté: zo zijn de regels MIKOS GOUKA Op schieten van afstand staat een verbod. Bayern-spelers scoren niet. En overtredingen waar de hele wereld van walgt? Die zijn er niet. Gaan de achtste finales iets veranderen in de trends van dit EK? NI^OG Vrba mag bij Tsjechië blijven Column We zullen dit weekeinde struikelen over de lyri sche verhalen over IJs land. Over al die noeste verdedi gers die nog met visgraten in hun lange baard het veld opstappen. Of dat ze op het eiland vijftien jaar geleden massaal in overdekte hallen zijn gaan trainen en daar nu zo'n profijt van hebben. Dat IJs land, als het in China had gelegen, pas de 207ste stad zou zijn qua grootte. En dat als je een IJslander bent, je dan maar liefst 1 op 14.000 kans hebt om tot de EK-selectie te behoren. maar niet aan de IJslanders. U en velen anderen zullen het niet met mij eens zijn, maar ik kan er per soonlijk niet naar kijken. Dit IJs land doet me heel erg denken aan het Noorwegen van die professor Esgil Olsen uit de jaren negentig. Zo'n computer gestuurd elftal waar je de televisie liever voor uit deed. Natuurlijk, ik snap het wel. Een landje van slechts 329.000 inwo ners dat zich heeft geplaatst bij de beste zestien landen van Europa. Uniek. Maar wil dat ook zeggen dat ik er van moet genieten? Gemiddeld zijn de IJslanders dit toernooi in de drie groepswedstrij den slechts een kleine dertig pro cent in balbezit geweest. De rest van de tijd stonden ze massaal te wachten rond het eigen zestien metergebied. Ik weet het, dat is niet verboden. Het is een strijdwij ze. En countervoetbal kan soms ook prachtig zijn. Denk aan Roe menië met Hagi en Dumitrescu in 1994. Of het huidige Atlético Ma drid, hoewel dat ook kan aanval len. ik dat euforische gevoel gewoon niet. En het is ook krom: de darte le Belgen worden bedolven onder de kritiek, terwijl het de meest aanvallende ploeg op dit EK is. Nee, Engeland mag wat mij be treft maandagavond het sprookjes boek van IJsland nu wel dicht slaan. Dan is het wel weer mooi geweest deze zomer met die IJslan ders, die toch al als helden zullen worden onthaald in Reykjavik. Dat kan dan mooi komende dinsdag. Hoewel: ze kunnen op 0-0 spe len. En Engeland en strafschop- penseries... Bij deze betonvariant heb ik dat euforische gevoel gewoon niet Tja, zei Arjen Robben en hij zuchtte. „Bijna de hele kleedkamer van Bayern München is straks bij het EK. Zelfs Lewandowski met Polen en Alaba met Oostenrijk." Dus moet het gek lopen, dacht de aan voerder van Oranje, wil er op het eind niemand van Bayern met de beker in zijn handen staan. Natuurlijk kan dat nog steeds. Maar voorlopig valt het op: nog niemand van Bayern scoorde bij dit EK of stal in aanvallend opzicht de show. Sowieso zijn er nauwelijks doel puntenmakers uit de Bundesliga. C Amper vier man schoten of kop ten zich al op het scorebord: de Zwitsers Fabian Schar (Hoffen- heim) en Admir Mehmedi (Bayer Leverkusen), de Hongaar Adam Szalai (Hannover 96) en de Oos tenrijker Alessandro Schöpf van Schalke 04. Internationals van Spaanse en Italiaanse clubs zijn productiever. En een vergelij king met doelpuntenmakers uit de Premier League gaat zelfs helemaal mank (14 om 4). Polen-Zwitserland is morgen een achtste finale-affiche met volop Bundesliga-inbreng. En anders moeten Thomas Müller (foto) co zelf maar eens uithalen tegen de Slowaken. De poeiers van Dmitri Payet, Luka Modric en de Hongaar Zoltan Ge- ra waren prachtig. Maar ze staan Ga snel naar pzc.nl/wijn vtuJclaGi; ft€4 St44 4,<?<? (oer* fUsi 4r8-4 4,T4 ja-e^r ftess vrijdag 24 juni 2016 De Italiaanse bondscoach An tonio Conté baalt stiekem van de groepswinst in poule E. „Het is best vreemd om groepswinnaar te worden en dan Spanje te treffen. En mogelijk daarna Duitsland en Frankrijk", zei Conté. „We moeten een problematische route afleggen, maar zo zijn de regels nu eenmaal." Nummer twee België treft eerst Hongarije en bij winst Wales of Noord-lerland. @MikosGouka Ondanks het slechtste EK-resultaat ooit mag Pavel Vrba tot en met het WK 2018 aanblijven als bonds coach van Tsjechië. „De ploeg heeft zich bij het EK goed gemanifesteerd, alleen de laatste groepswed strijd tegen Turkije konden we niet naar onze hand zetten", aldus Miroslav Pelta van de voetbalbond. IJsland Nee, kom dit EK aan iedereen, Maar bij deze betonvariant heb Doodschop sterft steeds verder uit Maarten Wijffels Rotterdam De Bundesliga staat "4 nog droog 2 Schieten van afstand is een vies woord K n - T JS De smaak van het land gevat in een fles! In deze drie zomerse bestemmingen vindt men niet alleen prachtige natuur, maar ook heerlijke frisse wijnen. De Rosato (2015 - Sicilië) is droog en fris en smaakt naar aardbeien en framboos. De Castillo de la Gloria (2012 - Navarra DO) is fruitig, vol en geeft een echte smaak- explosie en de Chenin Blanc (2015 - Western Cape) heeft tot slot een sappige en frisse smaak die zeer toegankelijk is met smaken van tropisch fruit, amandel en honing. 1 S1L\ Merlot Rosato

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28