Coldplay komt zijn belofte na NOS zet YouTube in om jongeren te trekken IOW CULTUUR 23 'Mijn Ma', de ontroerende kroniek van Hugo Borst in het zaterdagmagazine van deze krant, wordt bewerkt voor het theater. „Ik zou mezelf niet kunnen spelen: ik onthoud geen tekst." De NOS wil dit najaar een You- Tubekanaal lanceren met 'hippe bulletins' voor jongeren. Dat zei directeur Jan de Jong van de pu blieke nieuwsomroep tijdens het Mediapark Jaarcongres. NOS op 3 is al enige tijd actief op YouTube, maar voor het nieu we kanaal met de naam Mashup - 'approved by the NOS' gaan bekende vloggers samen het nieuws doornemen en dui den. De Jong, die benadrukte dat Mashup nog in de experi mentele fase zit, liet gisteren een sneakpreview zien. Drie vloggers met een bak chips ne men het laatste nieuws door, va riërend van lichte onderwerpen tot een verkrachtingszaak in In dia, onder meer in de vorm van een quiz. De Jong verzette zich verder tegen de veelgehoorde kreet dat traditioneel of'lineair' tv kijken passé is door het suc ces van diensten als Netflix en Videoland. „Lineaire tv is abso luut geen verleden tijd", aldus de NOS-baas. Wel zegt hij voor te sorteren op het nieuwe kij ken. Groter worden op YouTube is een van de ambities. Het zit de bezoeker van de concerten in de Amster dam Arena niet mee. Moes ten ze zich vorige week een weg ploegen door Rihanna's onver staanbare geluidsbrij, gisteravond liepen duizenden fans vast in de lange files rondom het voetbalsta dion. De combinatie met de avondspits en een uitverkocht op treden van cabaretformatie Gab bers in de Ziggo Dome was te veel voor het lokale wegennet. Gelukkig viel er al snel ook een meevaller te noteren: het geluid van Coldplay bleek stukken beter bestand tegen de echoput-eigen- schappen van de Arena. Echt hel der werd het nooit, maar de eerste boodschap van zanger Chris Mar tin was in elk geval goed verstaan baar. Hij verontschuldigde zich voor de moeite die het publiek had moeten doen het concert te bereiken en beloofde alles te ge ven om die herinnering snel weg te poetsen. Die belofte deed de groep gestand met een snelle show die bijna be zweek onder de lading meezingba- re hits. En ook met een frontale aanval op de stelling dat 'overdaad ook op het concertpodium schaadt'. Met vuurwerk, confetti en lichtgevende armbandjes voor alle bezoekers kreeg opener A Head Full of Dreams al de allure van een finale-song. Die behande ling zou zeker twee derde van de show gelden. Is Coldplay anno 2016 dan inder daad de grootste band op aarde? De bezoekersaantallen - twee Are na's raakten in sprinttempo uitver kocht - zijn in elk geval indruk wekkend. Net als de rij bijna klas sieke hits als Yellow, The Scientist, Clocks en Fix You die het kwartet gelukkig alle op de setlij st zette. Chris Martin is daarbij de ideale frontman van een stadionband: charismatisch en aanraakbaar tege lijk en gezegend met een stem van constant knisperend niveau. Dat laatste gold niet voor song materiaal. Vooral de met elektroni ca gestutte songs van Coldplays laatste twee albums bleven live maar moeizaam overeind, de deli cate ballade Everglow uitgezon derd. Het maakte van twee uur Coldplay een memorabel, visueel, spektakel waar de muziek een iets te kleine rol kreeg toebedeeld. vrijdag 24 juni 2016 Gudo Tienhooven Hugo Borst foto Hollandse hoogte Zanger Chris Martin van Coldplay was goed verstaanbaar in de Amsterdam ArenA. foto paul bergen/anp Stefan Raatgever Amsterdam Concert Coldplay gezien Amsterdam ArenA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23