Natuurrijk Krefeld Gijzeling in Viernheim hebben we de glazen nog 23 °C Politie houdt 16 radicalen in het vizier Bestuur: geen misstanden Forse kritiek op directeur Gerrie Ruijs van Veiligheidsregio Zeeland. De organisatie wordt doorgelicht. Walcheren In Binnen &Buiten Hoe houd je het gezellig j® tijdens de S' verbouwing? Kras.nl/51806 of bel 0900-96977ocPg e Veel signalen over radicalisering blijken loos alarm e Eén inwoner van Walcheren zit vast W Diverse verdachten mogelijk geestes ziek ZEELAND 1 Binnen de Veiligheidsregio Zee land bestaat groot ongenoegen over het functioneren van direc teur Gerrie Ruijs. Haar wordt vriendjespolitiek verweten, het opzijzetten van de onderne mingsraad en het onvoldoende informeren van haar bestuur, de dertien Zeeuwse burgemeesters. Een commissie onder leiding van inmiddels oud-burgemees- ter Letty Demmers, concludeert dat Ruijs eigenhandig opereert. Volgens het rapport van de commissie- Demmers heeft het personeel geen vertrouwen in Ruijs Klokkenluiders binnen de orga nisatie hebben hun onvrede aan gekaart. Hun grieven zijn onder zocht door de commissie-Dem- mers. Die concludeert dat het functioneren van Ruijs op z'n minst veel vragen oproept, zo blijkt uit het vertrouwelijke rap port. Het gaat onder meer om het overmatig inhuren van bevrien de externe deskundigen, het wer- ken met schaduwdirecteuren, het onvoldoende en onjuist infor meren van het bestuur en het ontbreken van goed voorbeeldge drag. Ruijs krijgt voor de voeten ge worpen dat ze te veel kijkt naar het (financieel) reilen en zeilen van de Veiligheidsregio en te wei nig oog heeft voor waar het écht om draait, namelijk de veiligheid van Zeeland. Volgens het rapport van Demmers heeft het perso neel van de Veiligheidsregio geen vertrouwen in Ruijs. Ook het onderling vertrouwen laat te wensen over. De bevindingen van de com- missie-Demmers zijn nader on derzocht door accountants. Op basis daarvan ziet het dagelijks bestuur geen aanleiding om ver dere actie te ondernemen. „Er zijn geen misstanden en onregel matigheden aangetroffen", zegt voorzitter Jan Lonink, burgemees ter van Terneuzen. Lonink stelt dat de commis- sie-Demmers het ongenoegen van de klokkenluiders alleen heeft geïnventariseerd, zonder daar een oordeel aan te verbin den. Niettemin wil het dagelijks be stuur de kritische geluiden van uit de organisatie wel serieus ne men. „Daarom zullen we een ex tern organisatieonderzoek laten doen." VIERNHEIM Speciale eenheden van de Duitse politie hebben gistermiddag een gemaskerde en gewapende man doodgescho ten die zich had verschanst in een bioscoopcomplex in Viern heim, bij Mannheim in de deel staat Hessen. Er zijn geen aan wijzingen voor een 'terroris tische achtergrond'. De man had verscheidene mensen in gij zeling genomen. Verder is er niet veel over van het strandhuisje van Nico Bambach en Anna van der Velden. In de nacht van woensdag op donderdag zijn in Oostkapelle door een windhoos tientallen Nieuwsmedia 4 WÊt Ontdek het veelzijdige Krefeld net over de Nederlandse grens! 4-sterren-plus Mercure Hotel Krefeld nabij het centrum Inclusief ontbijtbuffet, gratis wifi en parkeren Wandel in de natuurrijke omgeving en bezoek Düsseldorf Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds Rolf Bosboom en Jeffrey Kutferink Vlissingen Directeur veiligheid onder vuur Zie ook pagina 3 Gelukkig vrijdag 24 juni 2016 De PZC is onderdeel van Wisselend weer pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 147 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1