10 NI Drijvende pier van Christo gaat bijna aan zijn succes ten onder WANDELEN OVER WATER vrijdag 24 juni 2016 De verwachting was dat er een half miljoen mensen een wandeling over het water zouden komen maken. Sinds de opening voor het publiek afgelopen zaterdag zijn er al 270.000 mensen overheen gewandeld. SULZANO De drijvende pier bij het Noord-Italiaanse Sul- zano van de kunstenaar Christo gaat bijna aan suc ces ten onder en slijt harder dan gedacht. Er komen zo veel mensen een „wandeling over water" maken dat de lo kale autoriteiten hebben be sloten de attractie in de nach telijke uren te sluiten. In die stille uren kan de slijtage aan de fel oranje kunststof instal latie worden hersteld. De Bulgaarse artiest Christo bedacht de enorme drijvende pier op het Iseomeer, die Sul- zano verbindt met het eiland Monte Isola en het mini-ei landje San Paolo daarnaast. De 4,5 kilometer lange drij vende oranje pier ligt er tot 3 juli. „Het kunstwerk is niet de stof, de stof is het materiaal van het kunstwerk", zei de 81-jarige Christo volgens Itali aanse media bij de presenta tie van zijn Floating Piers. „Het kunstwerk is ook het wa ter, de huizen van Monte Iso la. Dit alles is het kunstwerk." Christo werd beroemd door het 'inpakken' van iconen als de Are de Triomphe in Parijs en het Duitse parlementsge bouw in Berlijn. De verwachting was dat er een half miljoen mensen een wandeling over het water zouden komen maken. Sinds de opening voor het publiek afgelopen zaterdag zijn er al 270.000 mensen overheen gewandeld. FOTO AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 10