'Recht op studietijd voor allen' 8 Nl ÖZCAN AKYOL Nieuw, nu v.a 21 dagen per Costa neoRivièra**** Column dat we in Nederland inmid dels goed kennen, maar nog steeds niet helemaal begrij pen - waar komt het van daan? Terwijl ik uitgeteld op de bank naar de analyses in Stu dio France luisterde, transfor meerde het centrum van De venter op vocaal niveau in een bruisende metropool, als of de wereld aan de andere kant van het raam veranderd was in New York, Moskou, Parijs of Istanboel. Op social media zag ik Ne derlanders in alle hoeken en gaten van het land klagen over geluidsoverlast, de bui tenproportionele uitzinnig heid en vooral het idee dat al die toeterende jongeren hier zijn geboren, maar veel loyaler zijn aan het land van hun grootouders. Voor dat laatste valt zeker wat te zeggen: helaas voelen te veel migrantenjongeren be duidend meer verbonden heid met Turkije en Marok ko, terwijl ze er veel beter aan doen om hun blik op ons land te richten. Hier moeten ze immers een maatschappe lijke carrière opbouwen. Dit is de plek waar ze kansen krij gen. Wie zich tegen Neder land afzet, begrijpt niet hoe het werkt. Maar er zijn evengoed gast arbeiderskinderen die reeds volledig geïntegreerd zijn, niet voorkomen in dossiers met probleemgevallen en tóch het land van hun her komst een warm hart toedra gen. Ik moet eerlijk zeggen dat ik tijdens het helse kabaal van dinsdagavond een glim lach van ontroering niet kon onderdrukken. Die Turken hadden het toch maar geflikt. En ik gunde het ze van harte, ook al voel ik mij honderd procent Nederlander. Het heeft allemaal te ma ken met jezelf niet willen ver loochenen. Als Nederlandse migranten in Amerika naar wedstrijden van Oranje kij ken, moedigen ze ons op dui zenden kilometers afstand ook aan, gewapend met toe ters en ratelaars. Iedereen wil weten waar hij vandaan komt. Toegegeven, dat toete ren in de auto, met rode vlag gen, die uit halfopen ramen steken, is wel een beetje vreemd. Maar goed: zo vaak heeft Turkije ook niet wat te vieren. Laat ze lekker. Die Turken hadden het toch maar geflikt. En ik gunde het ze van harte DEN HAAG In de Tweede Ka mer is wel animo voor het plan van Eppo Bruins van de Chris tenunie om iedere Nederlan der een persoonlijke 'scholings- beurs' te geven en zo recht op evenveel jaren door de over heid meebetaald onderwijs. Nu betaalt het rijk volgens hem zo'n tien jaar mee aan het onderwijs voor iemand die naar de universiteit gaat en zes jaar voor iemand die een be roepsopleiding doet. Bruins wil dat mensen die jong korter le ren dan anderen, later in hun le ven 'jaren' uit de beurs kunnen gebruiken om zich om- of bij te scholen. D66 en WD vinden het een erg interessant idee en de libe ralen ondertekenden een voor stel om de mogelijkheden te on derzoeken mee. Bruins wil dat overheid, werkgevers en werk nemers een fonds beginnen waar de scholingsbeurzen mee worden betaald. Onderwijsmi nister Jet Bussemaker zegt dat er al stappen worden gezet in de richting van 'een leven lang leren', maar dat de werkelijk heid weerbarstig is. Niettemin heeft ook zij belangstelling. De Turk en zijn toeter, de combinatie zorgt voor een boel onbe grip in ons land. Dinsdagavond won Turkije het EK-duel tegen Tsjechië met speels gemak, na twee smadelijke nederlagen in eerdere duels, daar na sprongen hordes jongeren met een Turkse achtergrond extatisch in hun wa gens, louter met het doel om ex pressie aan hun geluk te geven. Dat de den ze door te toeteren, een feno meen zie stipreizen.nl/crcxlb of /crcx2b of bel 088 - 70 70 600 (ma. t/m vr. 9:00-16:00 uur) reizen «nl Venetië i/ind. I Costa I vliegreis, transfers en alle maaltijden g—-r" aan boord - Ind. 1 of 2 overnachtingen -SfBH 4* ^°tG' nC|k'' Venet'® - ;r Oman en Dubai .atakolon Heraklion Suezkanaal Aaaba/ (doortocht) SEilat Abu Dhabi Dubai Salalah Vertrek 27 nov.-20 dgn ind. 1 nacht nabij Venetië (CRCX1B) binnenhut v.a. 1259 buitenhut v.a. 1409 balkonhut v.a. 1699 Vertrek 26 nov.-21 dgn ind. 2 nachten nabij Venetië (CRCX2B) binnenhut v.a. 1329 buitenhut v.a. 1479 balkonhut v.a. 1769 donderdag 23 juni 2016 stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds en reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Topdeal! Vertrek op 26 of 27 november per 4-sterren Costa neoRivièra voor een prachtige Grand Voyage cruise van Italië naar Dubai! U bezoekt o.a. Corfu en de fascinerende bestemmingen Israël, Jordanië, Oman, Abu Dhabi en Dubai en daarnaast heeft u ook nog tijd om het schitterende Venetië te ontdekken. Aan boord van dit charmante schip ontbreekt het u aan niets: restaurants, bars, zwem bad, theatershows, casino en een wellnessgedeelte. Beperkt plaats dus boek snel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8