'Gemeente was passief Toch nog kans voor hondenspeelplaats Strijd om Katse school gaat door BEVELANDEN EN THOLEN 7 Goese watertoren is bijna verlost van steigers Het Reimerswaalse gemeente bestuur is jarenlang passief ge weest als het gaat om oplossin gen voor de wateroverlast waar Yerseke met regelmaat mee heeft te kampen. Dat vinden be woners. Het extreme weer van afgelopen donderdag, waarbij maar liefst een half miljoen liter water per hectare in een uur op onder meer Yerseke neerkletterde, is na melijk al jaren geleden voor speld, zei bijvoorbeeld Carrie Fre- deriks. „Er is te lang gewacht." De gemeente had gisteren een in formatieavond belegd waar be woners vragen konden stellen. Naast de vele verwijten ('er wordt van alles beloofd, er ge beurt niks') was er vooral één prangende vraag: wat gaat de ge meente nü doen, om te voorko men dat vandaag of morgen wéér veertig centimeter water in huis staat? Maar de suggesties moesten vooral van de aanwezi gen zelf komen. Want waar de gemeente zandzakken een 'mati ge oplossing' vindt, willen bewo- graag hebben. 'Het ners ze helpt!'. Bewoners lieten duidelijk mer ken niet langer aan het lijntje ge houden te willen worden. Wet houder Jaap Sinke zei dat de pro blemen 'dit jaar moeten zijn op gelost'. „We hebben overeen stemming met een grondeige naar in de Molenpolder, daar kan een waterberging komen." Voor dat het zover is, zullen nog veel tijdrovende procedures moeten worden doorlopen. De gemeente is ook deels afhankelijk van het waterschap, dat gisteravond ove- ln de Molenpolder kan nu een waterberging komen rigens schitterde door afwezig heid. Dat lijkt niet altijd even soepel te willen meewerken. Zo wordt volgens Sinke bijvoor beeld gewoon geweigerd om het waterpeil iets te verlagen. GOES De kansen voor een om heinde hondenspeelplaats in Goes-Zuid lijken toch nog niet helemaal verkeken. Dat meldt mede-initiatiefneemster Alie Heerspink. Een eerdere aanvraag werd vo rig jaar door de gemeente afgewe zen en ook een crowdfundingsac- tie had niet het gewenste resul taat, maar volgens Heerspink gaat het om een voorbeeld van burgerparticipatie. Ook de Ko ninklijke Nederlandsche Heide maatschappij steunt het initia tief met een financiële bijdrage. „Binnenkort vindt overleg plaats met alle betrokken partijen en kan een aanvraag naar het colle ge", aldus Heerspink. De locatie, in het gebied bij het Herten kamp, is inmiddels toegewezen. Ze stonden dinsdag letterlijk en figuurlijk lijnrecht tegenover el kaar. De gemeente Noord-Beve land en bewindvoerder Adriaan de Man aan de ene kant van de raadszaal, de bezwaarmakers uit Kats aan de andere kant. Onder toeziend oog van een onafhankelijke bezwaarschriften commissie mochten alle betrok ken partijen tijdens de hoorzit ting in Wissenkerke hun zegje doen over het gewijzigde ge bruik van het basisschoolge bouw in Kats. Met name het plei dooi van bewindvoerder De Man leidde tot gesnuif en gejoel bij de tegenpartij. De Man heeft sinds 2014 zijn kantoor in de voormalige Prinses Margriet- school. Volgens hem is de aantij ging dat hij te weinig heeft be taald voor het pand, niet waar. „Ik heb zelfs tien procent meer betaald dan de taxatiewaarde." De Man is van mening dat het 'vasthouden' van het gebouw geen noodzaak is, omdat het col lege heeft toegezegd voor huis vesting te zorgen als in het dorp weer een school komt. De be zwaarmakers reageerden boos. „De noodzaak voor het vestigen van een kantoor in het schoolge bouw is er ook niet. In Kats zijn genoeg andere panden en grond beschikbaar." De commissie brengt advies uit aan het college. Lekker uif uw regio, sfreekpro^ucfen van Agri^arkf/ CPT m tëw.'ttr «Shi NATUURLIJK VLEES VAN MASSEURS, WEET WAT U EET! donderdag 23 juni 2016 Luc Oggel Yerseke —Jaap Sinke Ellen Jobse Wissenkerke GOES Hij is ruim honderd jaar oud, maar ziet eruit alsof hij gisteren is gebouwd. Als nieuw dus. Nu de steigers zo goed als weg zijn, is goed te zien wel ke metamorfose de Goese watertoren heeft on dergaan. De kuip en de stalen constructie zijn het afgelopen ruime halfjaar grondig onder handen ge nomen. Daarvoor was het rijksmonument goed deels aan het zicht onttrokken door een giganti sche steigerconstructie, met daaromheen ook nog eens folie om de omgeving tegen stof en gruis en de werknemers van aannemingsbedrijf Fraanje tegen de kou te beschermen. De opbouw van de steiger bleek een dermate inge wikkeld karwei dat uiteindelijk later met de op- knapwerkzaamheden kon worden begonnen dan de bedoeling was. De stalen 'poot' van de waterto ren is gestraald, gerepareerd en opnieuw gecoat en ook de betonnen bak is aangepakt. De provin cie heeft ruim acht ton bijgedragen aan de restau ratie. De watertoren, eigendom van Van Garderen en Dekker en in gebruik als kantoor van diverse bedrijven, zal één dezer dagen worden opgele verd en weer fier boven de stad en het landschap uitsteken, foto johan van der heijden STREEKPRODUCT www.agrimQrkt.nl fQcebook.com/AgrimQrktNL f @agrimarkt Masseurs is een vleesveehouderij die geleid wordt door twee neven. Zij leveren rundvlees van het ros Blonde d'Aquitaine aan Agrimarkt. Dit vlees is van de hoogste kwaliteit: fijndradig, helder lichtrood van kleur, mals en smakelijk. De dieren worden duurzaam, dier- en milieuvriendelijk gehouden. Hiermee heeft Masseurs het 2 sterren Beter Leven Keurmerk van de dierenbescherming gekregen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78