Mbikulu kan bij FC Twente blijven Mondeel komt selectie van TOP versterken A Matthijsse verrast met brons op NK Mcllroy meldt zich af voor Rio ZEELAND 15 HENGELO Net als Ruben de Ja ger stapte ook Sven Mbikulu gis terochtend met de eerste selec tie van FC Twente het trainings veld op. Het contract van de uit Terneuzen afkomstige midden velder liep deze zomer af, maar de kans is groot dat hij alsnog langer bij de club blijft. „De intentie is om een jaar met elkaar verder te gaan", vertelde Mbikulu gisteren. „We gaan op korte termijn verder praten. Ik hoop dat we er volgende week wel uit zijn." Mbikulu maakte in de zomer van 2012 de overstap van JVOZ naar FC Twente. Afgelopen sei zoen speelde hij zijn wedstrij den bij de beloften. In de laatste maanden van het seizoen stond hij buitenspel door een kuitbles sure. „Ik liep begin februari een zweepslag op", aldus Mbikulu. „Daardoor heb ik drie maanden niet kunnen voetballen. Die bles sure kwam echt op een verkeerd moment, want ik was lekker be zig. Maar als het goed is kan ik nu toch nog langer blijven." Naast De Jager en Mbikulu be ginnen meer Zeeuwse trainers en voetballers de komende da gen aan het nieuwe seizoen. Tho mas van den Houten en assis tent-trainer Dennis de Nooijer beginnen vandaag met Telstar. Rick van Drongelen traint zater dag voor de eerste keer met Sparta, Augustine Loof begint die dag bij zijn nieuwe club FC Eindhoven. Roy Hendriksen leidt een dag la ter zijn eerste training bij Hel mond Sport. Zondag begint ook Bart Nieuwkoop, met Feye- noord. Maandag start het FC Dordrecht van trainer Gérard de Nooijer, terwijl Istvan Bakx en nieuwe aanwinst Tom Boere af trappen met FC Oss. Bij TOP Arnemuiden krijgt men langzamerhand een iets ruimere selectie. Gisteren werd bekend dat Demi Mondeel overkomt van Tjoba. Zij is na Dylan Gillissen, één van de topschutters bij Swift, de tweede aanwinst. TOP kende een uitstekend sei zoen in de hoofdklasse. Maar aan het einde van de competitie werd wel duidelijk dat Arco Goedkoop over een smalle selectie beschik te. Door blessures viel een aantal spelers weg. Met moeite dichtte de trainer de gaten. Na de zomer debuteert TOP op het veld in de ereklasse, het hoog ste niveau van Nederland. In de zaal zal de ploeg wederom boven in mee willen draaien. „Daarom ben ik blij dat gemotiveerde spe lers onze selectie willen komen versterken", zei Goedkoop naar aanleiding van de transfer van Mondeel. „Het is altijd goed als we iets meer keus hebben." Mondeel (22) vond het wel moeilijk om bij Tjoba haar ver trek aan te kondigen. Ze speelde vier jaar bij de overgangsklasser uit 's-Heer Hendrikskinderen. „Ik heb lang getwijfeld", vertelde ze. „Ik zat bij Tjoba ook echt op mijn plek. Maar ja, als je op deze leef tijd de kans kunt krijgen om in de buurt op een hoger niveau te gaan spelen, moet je dat doen." Mondeel begon met korfballen bij Fortis. In haar tijd bij de Souburgse club schopte ze het tot jeugdinternational. Daarna stapte ze over naar Tjoba, waar ze zich verder ontwikkelde. Nu gaat ze op het veld twee niveaus hoger spelen en in de zaal één klasse. BLESSURES MIDDELHARNIS Wielrenster Ma- thilde Matthijsse kwam gister avond goed voor de dag op het NK tijdrijden in Middelharnis. Bij de eliterensters zonder contract leg de ze beslag op de bronzen medail le. De 36-jarige inwoonster van Grijpskerke, die bij Jos Feron Lady Force rijdt, kwam op het rondje van 30,75 kilometer uit op een tijd van 43.23 minuten. Ze zat daar mee zo'n anderhalve minuut ach ter de nummer één. In het gecom bineerde klassement met de profs werd de Walcherse veertiende. Jarno Mobach uit Philippine werd bij de junioren vijfde. Zater dag eindigde de zeventienjarige Zeeuws-Vlaming ook al op die plek tijdens de wegwedstrijd. Mobach noteerde op Goe- ree-Overflakkee een tijd van 39.12 minuten. Daarmee zat hij 22 se conden achter de winnaar. De Zeeuws-Vlaming bleef negen tel len verwijderd van een podium plaats. LONDEN De Noord-Ierse topgol- fer Rory Mcllroy heeft zich afge meld voor de Olympische Spelen in Rio. De huidige nummer vier van de wereldranglijst maakt zich te veel zorgen over het zikavirus, verklaarde hij. „Mijn gezondheid en die van mijn familie gaan bo ven alles", aldus de 27-jarige vier voudig majorwinnaar. Mcllroy geeft toe dat het risico op besmetting erg klein is. „Maar er bestaat een risico en ik ben niet bereid dat risico te nemen", aldus de golfer, die al langer twijfelde aan deelname in Rio, waar golf voor het eerst sinds 1904 weer op het programma staat. Het zikavirus, dat door muggen wordt verspreid, is vooral gevaar lijk voor zwangere vrouwen, om dat het bij ongeboren kinderen kan leiden tot hersenafwijkingen. De wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zei vorige week nog dat het risico op verspreiding tijdens de Spelen zeer laag is. Mcllroy is niet de eerste topspe- ler die afhaakt voor het olympisch toernooi. De Zuid-Afrikaan Louis Oosthuizen en de Australiër Adam Scott gaven al eerder te ken nen Rio te zullen mijden. donderdag 23 juni 2016 Ruben de Jager houdt tijdens de eerste training van FC Twente een stressballetje in de lucht, foto emiel muijderman Sven Mbikulu ner René Hake stapt met trai- het veld op. Roeland van Vliet Arnemuiden Het ziet ernaar uit dat Jurriaan Bouwens vanwe ge een achillespeesblessu re nog niet kan beginnen op het veld. Zijn herstel duurt langer dan verwacht. Waarschijnlijk is hij pas in de zaal weer terug. De revalidatie van Anita de Ridder, die ook haar achillespees geblesseerd raakte, verloopt wel voor spoedig. Zij kan wellicht snel weer spelen. TOP begint op 1 augus tus aan de voorbereiding. Het is nog niet bekend wel ke tegenstanders de Arne- muidenaars krijgen in de ereklasse. Overige uitslagen. Nieuweling jon gens (17,2 km): 22. Pepijn Hillemans (Middelburg) 23.20. Nieuweling meisjes (17,2 km): 19. Daphne Mesu (Middelburg) 26.06. Junior vrouwen (17,2 km): 20. Quinty van de Guchte (Driewegen) 25.45. Junior mannen (30,75 km): 28. Lars Oreel (Goes) 41.06. Vrouwen (30,75 km): 30. Ce lesta op den Brouw (Sint Maartens dijk). Mannen (50 km): 18. Michaël de Jong (Kortgene) 1.05.25.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70