Traplopen in ArenA voor onderzoek MS Zuidvliet is weer thuis in Zierikzee 6 51 „Twee jaar geleden heb ik meege daan aan de collecte, maar ik wil de meer", zegt Hanneke (29). En wat voor 'meer'. Bij ArenA MoveS, zaterdag 9 juli, bedwingen deelnemers de beruchte trappen van de Amsterdam Arena. Hanne ke gaat voor de 2500 treden. „Dus heb ik nog drie weken voor 500 treden erbij." In een kraam bij Spar de Koeijer in Brouwershaven verkoopt Hanneke zaterdag appel flappen en andere producten om geld op te halen. „Ik wilde het klein houden, maar dat ging fout toen ik de Spar inschakelde", lacht de Brouwse. Met een springkussen Ik wilde het klein houden, maar dat ging fout toen ik de Spar inschakelde en een schminkster is er een heus sponsorevenementje ontstaan. „Ik word nu wel een beetje zenuwach tig. Haal ik dit allemaal wel?." Want Hanneke gaat een dubbele uitdaging aan. Behalve MS heeft ze een bindweefselaandoening waar door haar ledematen regelmatig uit de kom schieten. Toen drie jaar geleden MS bij haar werd geconsta teerd, kreeg ze het advies te spor ten om haar lijf sterker te maken. Crosstrainen was geen optie. Trap lopen wel. Toen Hanneke op televi sie iemand over ArenA MoveS hoorde, was het cirkeltje rond: „Dat wilde ik graag doen." Trainen doet Hanneke -onder begeleiding van de Fysiotheek- bij het Koepel tje in Scharendijke. „De ideale trap daar. Ik kom er drie keer in de week. De andere dagen heb ik no dig om bij te komen." Als gevolg van MS, een ziekte van het centra le zenuwstelsel, kampt ze onder meer met gevoelloosheid aan de linkerkant van haar lichaam en met ernstige vermoeidheid. Zelf had Hanneke, toen de diagnose werd gesteld, geen idee wat MS in hield. Ze sloeg ook niet aan het googlen om zichzelf tegen allerlei inktzwarte scenario's te bescher men. „Dat is mijn geluk geweest, denk ik achteraf. Ik heb het op die manier rustig kunnen verwerken." Ook de toekomst ziet ze positief te gemoet: „De ziekte ontwikkelt zich geleidelijk. Ik denk dat je ook je grenzen geleidelijk aan verlegt." Zierikzee Trots als een pauw stuurde schip per Leen van der Mark de Zuid- vliet kort na één uur gistermiddag de Nieuwe Haven van Zierikzee in. Daar wachtte de oude veerboot een muzikaal onthaal. Het pareltje van de Museumha ven Zeeland is de afgelopen maan den op de SRF-werf in Harlingen van top tot teen gerestaureerd. „Het is een megaklus geweest. Maar het schip kan er nu weer heel wat jaren tegenaan", zegt Van der Mark tevreden. „De ijzeren huidbeplating is voor 40 procent vernieuwd, het spantwerk binnen is vervangen, evenals het hydrau lisch systeem, de aftimmering van de kajuit ziet er weer pico bello uit, er zit een nieuwe toiletgroep in én het achterruim is ontroest en opgeknapt." Wat rest is de schildering aan de buitenkant. Die staat deels in de grondverf en moet nog worden afgewerkt. De tijd op de werf schoot tekort. Van der Mark vertrok maandaga vond met collega-vrijwilligers Jan Dekker en Toon Schouwenaar van de Museumhaven uit Harlingen voor de thuisreis. „We hebben op de Wadden een bak regen te ver werken gekregen en windkracht 6 tot 7, maar dat is allemaal prima verlopen. Het is een goed zee scheepje." De Zuidvliet dreigde vorig jaar nog te worden verkocht, omdat de Museumhaven geen geld had voor de ingrijpende opknapbeurt. Een akkoordje met de SRF-werf bood uitkomst. Onderdeel van die over eenkomst is de verkoop van klip per Mijn Genoegen. Dat schip ver huist vrijdag naar Harlingen. De Zuidvliet was de eerste ge motoriseerde veerpont van de PSD. Het schip voer van 1913 tot 1930 tussen Wolphaartsdijk en Kortgene. Daarna, tot i960, deed het dienst tussen Veere en Kam perland. IN DE REGIO SPELLETJES MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 23 juni 2016 Acht weken geleden liep Hanne- ke Schilperoort uit Brouwersha ven met moeite 450 treden op en af. Inmiddels haalt ze de 2000 en is ze bijna klaar voor ArenA MoveS, waarmee geld wordt opgehaald voor onder zoek naar (Multiple Sclerose (MS). Esme Soesman Brouwershaven Hanneke neemt een trapje, vlakbij de Spar foto dirk jan gjeltema Hanneke Schilperoort Marcel Modde De Zuidvliet is grondig gerestaureerd in Harlingen. Het museum schip keerde gisteren terug in Zierikzee. foto dirk jan gjeltema ZIERIKZEE Inloopspreekuur digitale media De bibliotheek in Zierikzee houdt van daag een inloop spreekuur voor vra gen over digitale ap paraten en sociale media. Bezoekers kunnen het beste hun eigen apparaat meene men. Het spreekuur vindt plaats in de bi bliotheek aan het Hatfieldpark en duurt van 18.00 tot 20.00 uur. Toegang is gratis, ook voor niet-leden. WESTENSCHOU- WEN Skelterspeurtocht T rampolinecentrum Westerschouwen houdt zaterdag de skelterspeurtocht 'Waar is Robinia'. Tijdens de tocht staan de Robi- nia-acaciabomen centraal. De rondrit kan gemaakt wor den op een gezins skelter of op een eenpersoonsskelter en start om 11.00 uur vanaf Trampoli necentrum Wester schouwen, Steen weg 13a. ZONNEMAIRE Optreden Jazz Craft Jazzorkest Jazz Craft sluit zondag het seizoen van Kunst en Cultuur Po dium Schouwen-Dui- veland af met een optreden in Zonne- maire. Het concert vindt plaats in Jazz club d'Ouwe Smisse en begint om 14.30 uur. De toegang is gratis. ZIERIKZEE Kinderen van groep 1 tot en met groep 3 konden gistermiddag meedoen aan de spelletjesmiddag van de Va- kantiebijbelclub in Zierikzee. Verschillende ouderwetse spel letjes werden uit de kast gehaald. Het evenement is al jaren lang een begrip in de regio, foto dirk jan gjletema BROUWERSHA VEN De Kunstcadeauwin kel, 11.00-17.00 uur: Gastexpositie Silvia Walkenbach; Grote of Sint Nicolaas- kerk, 13.00-17.00 uur: Expositie diver se kunstenaars, 20.15 uur: Zomer- concert Zeeuws Or kest; Haven Den Osse, 13.30 uur: Rondvaart over de Grevelingen; Ton- nenmagazijn, 18.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak. BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis de Schut- se, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Mu ziekles; 19.30 uur: Zangvereniging Zilt; 19.30 uur: Bridge; Pannekoekenmolen de Graanhalm, 12.00-20.00 uur: Ex positie Oude Mees ters herleven bij Roemato BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 uur: Natuurrondvaart; DREISCHOR Trefpunt De Dors vloer, 18.45 uur: Re petitie Creskidz Mu ziekvereniging Cres cendo, 19.45 uur: Re petitie Fanfare Mu ziekvereniging Cres cendo; Streek- en Landbouwmuseum Goemanszorg, 11.00-17.00 uur: Wisselexpositie Zeeuwse dialecten en streekdrachten. ELLEMEET Dorpshuis, 19.30 uur: Dansclub The Four Seasons: Kom de danspasjes weer ophalen. KERKWERVE De Heerenkeet, 10.00-17.00 uur: Expositie Marian Schellekens; Dorps huis 't Zuudènde, 13.30-15.30 uur: Schilderclub, 13.30-14.30 uur: Meer Bewegen voor Ouderen 55 plus gym. NOORDGOUWE Dorpshuis,19.30 uur: Klaverjas/ joker- avond. OUWERKERK Dorpshuis, 13.30-15.30 uur: Koersbalmiddag van d'Antilopen; 18.45 -19.30 Drum band Nieuw Leven; 19.45-22.00 Muziek vereniging Nieuw Le ven. RENESSE Dorpshuis, 9.00-12.00 uur: Schilderclub; 19.30 uur: Yoga Steffine. ZIERIKZEE Bibliotheek, 14.00-16.00 uur: In loopspreekuur Ko ninklijke Visio, 18.00-20.00 uur: Gratis digitaal inloopspreekuur; Ha venplein, 9.00-16.00 uur: Weekmarkt; Sint Lie- vensmonstertoren, 10.00-17.00 uur: Beklimming van de toren, Expositie Phantasm en Expo sitie Beeld van een zeeslag anno 1304; Stadhuismuseum, tij dens openingstij den: Overzichtsten toonstelling vrij werk Miems van Cit- ters.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66