Regelneef blijkt ongewild een charmante brompot Dun verhaal, dik duo 7 Vervolg is gemakzuchtige exercitie INDEPENDENCE DAY RESURGENCE wel grappig om deze keer het ge bouw intact te laten. Het is net alsof ik begin aan mijn handtekening en halverwege de pen neerleg." Emmerich deelt de opvatting die Paul Verhoeven tijdens het Filmfesti val van Cannes ventileerde dat het sciencefictiongenre, zeker wat de su perhelden betreft, zo langzamerhand zijn beste tijd heeft gehad. „Ik ben het totaal eens met Paul die ik goed ken omdat wij jarenlang buren wa ren met onze kantoren in Holly wood. Alle opties zijn zo langzamer hand wel gebruikt. Maar toch stuit ik telkens op nieuwe invalshoeken die mijn fantasie in werking zetten. In dat opzicht ben ik misschien een uit zondering. Ik heb nu al plannen voor een derde aflevering van Indepen dence Day. Wie het einde van deel twee heeft gezien, begrijpt wel welke kant we opgaan." Zelf zit Emmerich beroepsmatig ver moedelijk voor eeuwig vast aan de rampen- en sciencefictionfilm. Po gingen om met andere films te sco ren liepen op fiasco's uit. Zoals Ano nymous (waarin het werk van Shake speare door iemand anders zou zijn geschreven) en Stonewall, een film over de homorellen in New York. Hetze Vooral het falen van die laatste film deed Emmerich pijn. „Ik ben zelf openlijk homo en wilde deze film per se maken. Ik heb veel van mijn eigen geld in deze productie geïnvesteerd, maar de film lag na een hetze op in ternet al snel onder vuur. In Neder land is de film voor zover ik weet al leen op een homofestival te zien ge weest." Na deze ervaringen grijpt Emmerich terug naar sciencefiction. Hij ook bezig met een nieuwe versie van Stargate, de sf-film waarmee hij in 1994 doorbrak. Emmerich: „Laten we het zo formuleren: mijn toekomst ligt in de toekomst." Central Intelligence Een man die Ove heet Brompot Ove Lindahl is van de regels. Van het zo-hoort-het-en- niet-anders. Het hondje van de buren, meer een bontlaars met ogen als je 't hem vraagt, mag niet los lopen. Staat in het buurtregle- ment. Dat je potjandorie je eigen ladder moet hebben ook. En hoe halen die nieuwe huurders het in hun harses voorbij het hek te rijden?! Na De ioo-jarige Man Die Uit Het raam Klom En Verdween is dit weer een Zweedse mopperkont die van de boekbladzij naar het filmdoek stapt. Ove is jonger, 59 jaar, en grappi ger. Niet vanwege rare avonturen maar vanwege de pech die, zoals te zien in flashbacks, van jongsaf aan zijn kont hangt. Met zijn vrouw Sonja was er nog wel eens wat te lachen, maar nu zij is over leden, is het leven één grote bron van ergernis. Acteur Rolf Lassgard laat zijn mondhoeken op overtuigende wijze naar beneden hangen en weet het weinig vernieuwende gebrom toch charmant te verko pen. Spierbundel Dwayne 'The Rock' Johnson die een heuptasje en eenhoornshirt draagt, is op zich zelf al leuk. Maar dat hij manische komiek Kevin Hart in toom weet te houden, maakt deze kruising van actie en slapstick echt de moeite waard. Johnson speelt Robbie, op school het dikke pis paaltje maar nu geheim agent bij de CIA. Tijdens een meer dan af grijselijke eindexamenstunt was popi Calvin (Hart) de enige die voor Robbie opkwam. Zoiets ver geet je niet en dus klopt de kleer kast bij hem aan als hij opnieuw hulp nodig heeft. Calvin, inmiddels brave ac countant in plaats van het op school voorspelde succesverhaal, staat niet te springen zich in het spionagerambam te storten. De aankomende schoolreünie is al eng genoeg voor deze 'snack-size Denzel', zoals zijn tegenspeler hem in een van de vele komische filmverwijzingen noemt. De actie is van het type rake klappen-wei- nig bloed en ondanks het dunne verhaal is de combinatie Johnson- Hart een voltreffer. donderdag 23 juni 2016 ACTIE Regie: Roland Emmerich. Hoofdrollen: Liam Hems- worth, Jeff Goldblum, Charlotte Gainsbourg, Bill Pullman en Judd Hirsch. Wie prettige herinneringen bewaart aan Independence Day (1996), toch in menig opzicht een guilty pleasure, zal toch wel even moeten slikken bij het kijken naar dit onverwachte vervolg dat twintig jaar op zich liet wachten. Verdwenen is Will Smith, weg is de humor en het verhaal lijkt - ondanks vijf scenaristen - op een gemakzuchtige exercitie. In feite is dit vervolg een blauwdruk van het origi neel. Een van de verschil len is dat de buitenaardse wezens over betere hard ware beschikken, zoals nog grotere ruimtesche pen. Verder zijn enkele sleutelpersonages behoor lijk ouder geworden, zoals Bill Pullman die weer op draaft als president Whit- more. Hij is opeens verlost van zijn ouderdomskwalen zodra de buitenaardse in vasie begint. Zijn plaats vervanger is een Hillary Clinton-achtige dragonder die met vlammende toe spraken iedereen oproept de gelederen te sluiten zodra de aliens weer boven de aarde hangen. In bepaald opzicht is Inde pendence Day Resurgence een utopische film: de mensheid wordt als een eenheid voorgesteld, ver schillen in ras en politiek doen niet ter zake in de strijd tegen de overmacht uit het heelal. Zelfs een Chinese pilote mag een heldenrol vervullen. -A.Z. De aliens hangen weer boven de aarde in het ver volg op Indepen dence Day. FOTO FOX TRAGIKOMEDIE Regie: Hannes Holm Met: Rolf Lassgard, Bahar Pars, Filip Berg Mopperkont Rolf Lassgard en zijn buurvrouw, fotoseptem.ber film - Tisha Eetgerink KOMEDIE Regie: Rawson Marshall Thurber Met: Kevin Hart, Dwayne Johnson, Amy Ryan - T.E.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59