Binoche doet Monty Python na 0) 6 In de vervolgfilm Independence Day Resurgence gaaf rampenregisseur Roland Emmerich weer zeer ctestructief te werk. Deze keer spaart hij voor de verandering wel het Witte Huis. Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Me Before You Maggie's Plan Elle THUISBIOS aar is Will Smithalsje hem nodig hebt? Regis seur Roland Emmerich (6o) slaakt een diepe zucht als hij begint aan de uitleg over het ontbreken van een van de grootste attracties uit de eer ste Independence Day (1996) in het 20 jaar later gesitueerde vervolg. „Will moet niet zeuren", zegt Em merich fel als hij reageert op berich ten uit de media waarin de komiek al dan niet ironisch zijn teleurstelling uitte. „Toen wij enkele jaren geleden bij hem aanklopten, gaf hij te kennen eigenlijk geen trek te hebben in een vervolgfilm. Hij had net Men in Black 3 gemaakt die niet al te best was ont vangen. Ook in sciencefiction had hij even geen zin meer na zijn ervaring Ma Loute voortdurend knipoogt naar het ab surdisme van Monty Python. Dat blijkt niet alleen uit een tame lijk overspannen plot - talloze toeris ten verdwijnen in de omgeving van Lille anno 1910 - maar ook uit het hysterische acteren van vooral Ju liette Binoche die net doet alsof zij een travestierol van Pythonlid Terry lones moet na-apen. Voor het overige hangt Ma Loute als los zand aan elkaar. Sommige scènes zijn niet meer dan koddig, maar door de vele herhalingen - vooral de Dik Tromachtige rechercheur die voort durend tuimelt - werkt Ma Loute op een gegeven moment behoorlijk op de zenuwen van de kijker. ★★l KOMEDIE Op basis van zijn films - La vie de Jésus en Flandres - staat regisseur Bruno Du mont niet bepaald te boek als een lol broek. Zijn films zijn over het algemeen hardvochtige milieuschetsen van het troosteloze leven in Noord-Frankrijk. Zijn hoofdpersonen zijn vaak gevoels arme tieners die rauw in het leven staan waar ze toch al niet veel van ver wachten. Met Ma Loute slaat Dumont een to taal andere weg in. Deze keer kiest hij voor een mallotige komedie die van de door Will Smith gespeelde kolonel Steven Hillier die in de voet sporen van zijn vader treedt. Volgens het nieuwe scenario is Hillier tijdens een testvlucht om het leven geko men. „Dus we hadden Will niet meer nodig", stelt Emmerich zakelijk vast. De al jaren in Hollywood werkzame regisseur van Duitse origine haalt in zijn vervolgfilm weer een beproefd recept uit zijn keukenla. Science fiction met een knipoog en vooral veel gebouwen die ver nietigd worden door de vuurkracht van buitenaardse wezens. Alleen ontkomt deze keer het Witte Huis op het nippertje aan de zo veelste destructie onder regie van Emmerich The Day After To morrow, White House Down). „Ik vond het met After Earth die vernietigend was gerecenseerd." Eigenlijk had Emmerich Independence Day 2 min of meer afgeschreven toen hij enkele jonge scenaristen ont moette die een idee hadden om deze keer een nieuwe generatie met de buitenaardse invasie te confronteren. Zoals de president Whitmore (Bill Pullman) en zijn dochter. En de zoon Ik vond het wel grappig dit keer het Witte Huis intact te laten donderdag 23 juni 2016 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) Central Intelligence €387.768 2 (2) Conjuring 2 €304.649 3 (1) Now you see me 2 €302.538 4 (-) Me before you €285.509 5 (4) Angry Birds: de film €268.790 DRAMA Onvervalste tranentrekker over de liefde tussen een verzorgster en haar zwaar gehandicapte patiënt die eu thanasie overweegt. Met Emilia Clarke (Game of Thrones). KOMEDIE Heerlijke Woody Allen-achtige kome die over een jonge vrouw die denkt alles in haar leven te kunnen regisse ren. Met een voortreffelijke Greta Gerwig. DRAMA De nieuwe film van Paul Verhoeven is een Frans drama over een vrouw (Isa- belle Huppert) die in haar woning wordt verkracht. Elle is zowel een thriller en zwarte komedie als een in tens familiedrama. Goosebumps FANTASY De jeugdige grie zelverhalen uit de Kippenvel-boe- kenreeks zijn ver filmd in één film. De monsters zijn te griezelig voor de allerkleinsten en vaak te dwaas voor tieners. dvd, blu-ray en vod The Raid 2 ACTIE Voor de beste ac tiefilms moet u niet in Hollywood zijn, maar in Indo nesië. In The Raid 2 is het wel vaak wegkijken voor de extreme bot- tenbrekerij en het bloedvergieten. Netflix Ab Zagt - A.Z. Regie: Bruno Dumont. Hoofdrollen: Juliette Binoche en Fabrice Luchini. Kristen HORROR Laat de occulte, Nederlandse thriller Kristen vooral niet links liggen. De film heeft intense spanning en Ter- rence Schreurs als troeven. dvd en vod Absurdisme viert hoogtij in de komedie van Bruno Dumont. FOTOCINEART E Roland Emmerich

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58