Festival voor de rock-'n-rollfan 66 n Geëerd met wedstrijd 5 Melancholie in rockjasje Ateliers openen deuren pi OTTOVOSVELD Vlissingen Vintage A gaan de vlaggen in top en wordt een vlootschouw gehouden. Die eerste avond treden Peter Beense en André Hazes jr. op. Muziek Zaterdag is er een Cityrun en op het terrein bij de Veerhaven een haven- markt en kermis. Zaterdag en zondag kan er met een helikopter worden meegevlogen. Voor muziek zorgen de Dekzwabbers en Zuidwest to en de dweilband Tandsjen Bei. s Avonds laat treden Django Wagner, Xander de Buisonje, Nathalie Makoma en Belle Perez op. Zondag draait de hele middag een Hollandse Drive-In Show, verzorgen De MafFooos en Jacco de Braai twee optredens en staan ook De Havenzangers op het podium. Tussen vijf en zes uur slui ten jan Keizer en Annie Schilder', de gezichten van het voormalige BZN, de Havendagen af. Pop Kunst Jullie hebben met échte rock-'n- roll-fans te maken, waarschuwen Jolanda en Rik Lingier voor het ge sprek. Het echtpaar organiseerde Vlissingen Vintage vorig jaar voor de eerste keer. Een verrassing is het dan ook niet, dat het stel niet thuis in Vlissingen de telefoon op neemt, maar in het Spaanse Cal- lela. Daar vindt op dat moment het Screamin' Festival plaats met mu ziek uit de fifties; de hoogtij-jaren van rock-'n-roll en rockabillymu- ziek. Geen ongewone situatie ove rigens, ze slaan bijna geen festival met dit thema over. Zelfs de gren zen van Europa houden hen niet tegen. Afstand speelt geen rol. Drijvende kracht Het echtpaar Lingier is samen met Café het Archief, dat het evenement sponsort, de drijvende kracht achter Vlissingen Vintage. Het festival wordt gehouden in de binnenstad. Oude auto's, vrouwen in pettycoats en mannen met vetkuiven domine ren zaterdag weer het straatbeeld. Genietend van rock-'n-roll en rock- abillymuziek en een vette hambur ger in de hand. Het is de bedoeling dat Vlissingen zich weer even in de jaren 50 waant, op 25 juni. Het idee voor dit evenement werd in 2014 geboren, toen Vlissingen 700 jaar bestond. De gemeente had niet genoeg budget om een groot feest te organiseren en riep onder nemers op om zelf iets op poten te zetten. Jolanda en Rik voelden zich meteen aangesproken. Als drummer bij ver schillende rockabillybandsdoor de jaren heen, wist Rik wel hoe hij een feestje moest bouwen. En zo gezegd zo gedaan. Ervaring met een groot evenement hadden ze al. Eerder or ganiseerden ze het driedaagse Ted dyboy Festival in de Zeeuwse ha venstad. De liefde voor rock-'n-roll reikt bij deze Vlissingers verder dan alleen muziek. De inrichting van hun woonhuis, kleding en auto - een Plymouth Belvedere uit '59 - ade men jaren '50. De stap naar een festival met dit thema was dan ook niet zo groot. Samen met de South West Coast Cruisers, de Walcherse oldtimerclub, installeerden ze zich vorig jaar voor het eerst op de Kleine Markt. Dit jaar hopen ze op We nodigen zoveel mogelijk oldtimers en cruisers uit een herhaling van 2015, maar dan groter. Rik: „We nodigen zoveel mogelijk oldtimers en cruisers uit. Een prachtig gezicht is dat." Er zijn trouwens ook demonstraties met vintage kinderwagens. Niet gemo toriseerd, maar voor de liefhebber minstens zo spectaculair. Drie locaties De tweede editie van Vlissingen Vintage is uitgebreid naar drie pleinen: de Kleine Markt, de Oude Markt en Plein Vier Winden. Op de Kleine Markt vinden van 12.00 tot 21.00 uur de muziekoptredens plaats. Vier bands bestijgen het po dium: Swamp Shakers, Slapback Johnny, Wild May West, en Golly Gosh Darn. De Oude Markt is het decor voor vintage auto's en op Plein Vier Winden is een markt met kleding, platen, huisraad en andere curiosa. In de sfeer van de fifties. donderdag 23 juni 2016 Bedenker Otto Vos- veld, de vroegere voor lichter van Terneuzen en toenmalig VVV- secretaris, was aan vankelijk zeer beschei den. Hij dacht dat het een leuk idee was om de band van Terneuzen met het water te onder strepen met een feestje in en om de Veerhaven. Wat kraampjes en rond vaarten op sleepboten en vissersboten, mu ziekje erbij... Vrijdag, zaterdag en zondag wordt de 36ste editie van de Havenda gen Terneuzen gehou den, een enorm evene ment inmiddels. En de grondlegger wordt nog steeds geëerd: de deel nemers aan de traditio nele roeiwedstrijden van vrijdag en zaterdag strij den om de Otto Vosveld Trofee. Het is een terug kerend onderdeel van het evenement, net als trouwens de vloot- schouw, die is ver plaatst van de sloturen (op zondag) naar vrij dagavond om 18.00 uur. Traditiegetrouw varen sleepboten en boten van de Verenigde Boot- lieden BV in de schouw mee, dit jaar aangevuld met onder meer de stoomsleper Furie. Ze 'paraderen' langs de voormalige Veerhaven. Zondagmiddag is er een evenement waar Otto Vosveld destijds niet aan had gedacht: een wedstrijdje trossen los gooien. M Naast muziek, schepen en ker mis zijn er ook allerlei demonstra ties. FOTO PETER NICOLAI www.havendagenterneuzen.nl Tautou is de naam van het nieuwe album van de Belgi sche band Marble Sounds. De band presenteert zater dag 25 juni de vinyl- release van het album tijdens een akoestisch optreden bij De Platenbaas in Vlissingen. Marble Sounds speelt me lancholieke indie- rock. Tautou, wijkt iets af van eerdere albums door de hoofrol voor piano. Marble Sounds, De Platenbaas in Boekhandel 't Spui Vlissingen, 13 uur. Twaalf kunste naars houden open atelier in Hei kant. De route loopt door het cen trum en langs de Emmabaan. John en Joke Pannekoek, Johan van Waes, Addie Klaassen, Jos Kroes, Ni cole Henderiks, Karina Verschelden- Slik, Linda Schot, Cor van Langevelde en Mieke van Eeckhoven tonen werken uit verschillende disciplines. Zo zijn er tekeningen, aquarellen, schilderijen, beelden in klei, hout en steen, grafiek en weefkunstwerken te zien. Rondje Heikant, za 25 en zo 26 juni van 10 tot 17 uur. Vlissingen Vintage wordt op za terdag 25 juni voor de tweede keer in de havenstad gehouden. Een aanrader voor wie van pet- tycoats, vetkuiven, oldtimers en rock-'n-rollmuziek houdt. Sharon van Oost Rik Lingier Vlissingen Vintage, zaterdag 25 juni van 12.00 uur tot 21.00 uur. Gratis toegankelijk. Na het festi val is er een afterparty in Café de Albatros met live muziek van the Swamp Shakers uit Riga, Letland. Wild May West is een van de muziekacts tijdens Vlissingen Vintage, fotoronnyvanhulle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57