Fluwelen stem met aandoenlijk schurend randje Nieuwe Mumford en 'oude' Narcos 2 CARTER SAMPSON Drugsbaron Klassiek Het JeugdOrkest Nederland is voor jonge musici een belangrijke leerschool. Na een intense repetitieperiode geeft het orkest een reeks concerten. Op 26 juni speelt het orkest in Veere. Leon Westerweel uit Goes doet voor de zesde keer mee. ESCOBAR Uitgelicht STRIP TOP 3 Serie 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN e staat Oklahoma is op veel terreinen oerconservatief. Wat muziek betreft, is er een voorkeur voor teksten die het 'proud to be an Okie' benadrukken. Goed Ame rikaans dus, met een overmaat aan trots. Dat is het enige waar singer-songwriter Carter Samp son zich weieens aan ergert. Het mag wat ope ner en moderner. Maar aan de andere kant loopt ze in de pas. Want eerlijk is eerlijk, de muziek die ze al meer dan tien jaar maakt, staat als een sterk gewortelde boom in Oklahoma's aarde. De titel van het dit jaar verschenen nieuwe album Wilder Side suggereert een omwenteling naar een andere kant van haar muzikale karakter. Maar het is eerder een goed on derbouwd vervolg op de 'dreamy feel' die ze naar eigen zeggen graag terughoort in haar country en rootssongs. Carter neemt de tijdvoor haar muziek. Ze zingt vaak in een aangenaam voortkabbelend tempo, met hier en daar een flinke uithaal naar country. Thuiskomen in Oklahoma is altijd een verlangen Haar stem werkt. Beetje fluweel, maar wel al tijd dat aandoenlijke, schurende randje. In combinatie met de teksten kun je niet anders dan het verhaal volgen dat ze kwijt wil. Dat gaat over zich te weer stellen tegen de moeilijkheden en blijven zoeken naar een klein beetje geluk in het leven. Dat geluk vindt ze in het reizen, me tafoor voor alles wat ze als leven beschouwt. Thuiskomen in Oklahoma is altijd een verlan gen. Er klinkt onrust, maar ze weet die sprook jesachtig te verpakken. Op Wilder Side horen we een zangeres die zich bewust is van de impact die haar stem en muziek kan hebben. Het al bum is inclusief mooie backing- en harmony vocals goed en met oog voor klankkleuren ge produceerd. Maar haar liedjes blijven ook uitge kleed sterk en imponerend. De ideale artiest voor het Naked Song Festival, maar misschien nog wel meer voor een intiem huiskamercon cert. Voor het eerste reist ze voor een Europees debuut af naar Eindhoven en een dag later staat ze in een Middelburgse huiskamer. donderdag 23 juni 2016 Muziekliefhebber René de Dreu schrijft over allerlei soorten muziek. 3. Henk Kuijpers, Franka deel 23, Geheim 1948. Het verhaal be gint in Rotterdam, waar Franka een geheim op het spoor komt. Bron: Ako PZ Jonge musici met flair en passie 1. Eric Hercules, 40 Hours, Bijna weekend. Wees getuige van relaties op het werk, slapen op het werk tot zelfs werken op het werk! 2. MarkWaid, Prinses Leia De kinderen van Al- deraan. Leia is stoer, vrouwelijk, held haftig en sympa thiek. Ze is op zoek naar haar thuiswereld. Een nacht doorha len met The Left overs of in slaap vallen met het fasci nerende boek over soulkoning James Brown. De dagen van Anne Bonthuis zijn te kort om overal aan toe te komen. Wat: Huiskamerconcert Carter Sampson Waar: Eigenhaardstraat 29 Middelburg Wanneer: zondag 26 juni, 20.30 uur Reageren? uitenthuis@persgroep.nl De Ameri kaanse zangeres Carter Sampson geeft een huiska mercon cert in Middel burg. FOTO KYLE CHAUFTY UC W*kDiMNI jiPABLD- Fan van de Amerikaanse Netflixserie Narcos? Kijk jj dan ook eens naar de Co- J| lombiaanse voorloper iw »i B ervan: Pablo Escobar, de »-'v" uutii- beruchte drugsbaron. Deze spannende serie v1 schetst in 54 uur het leven van de legendarische drugscrimineel, vanaf zijn kindertijd tot zijn dood. In 2012 al een grote hit in Colombia en vanaf vandaag ook in Nederland te koop. Pablo Escobar wordt uitgebracht door Source 1 Media.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 54