Negen dagen tennis en een grote hoeveelheid side events Gymnasium-leerling ziet bestaan als fulltime tennisser wel zitten 16 ZEELAND Vlissings talent speelt komend weekeinde kwalificaties in Middelburg. Gedreven als hij is, wil hij ver komen. Ik sla in een hoog tempo en ook hard. Daarnaast is mijn backhand van nature goed 'Daniël geen doorsnee tennisser' aniël de Jonge (nu 16) deed een jaar gele den al mee aan de Driekleur Challenger Zee land. Op de bonnefooi meldde de Vlissinger zich voor de kwalificaties van het to.ooo dollartoernooi in Middel burg. Tot zijn verrassing was er plek voor hem. „Toen deed ik voor de lol mee, om te kijken wat er al mogelijk was", vertelt hij. „Maar dit jaar is het wel serieus. Nu is het mijn doel om via de voorron des echt het hoofdtoernooi te be reiken." Kijk er niet vreemd van op als het De Jonge ook nog lukt. In 2015 delfde hij - in zijn eerste partij ooit in het seniorencircuit - maar net het onderspit tegen Justin Roberts van de Bahama's: 6-4 7-5. Nu, twaalf maanden later, is hij al een stuk verder. En dat komt niet in de laatste plaats door zijn 'transfer' naar Etten-Leur. Hij zat vier jaar bij Tennis Organisatie Zeeland, maar traint nu bij de Tennis.WB Academy in Etten- Leur. „Eerlijk gezegd was ik Zeeland ontgroeid", vertelt de jonge Wal- chenaar, die er geen doekjes om windt. „Er waren bij TOZ onvol doende jongens om mee te trai nen. Hier heb ik die wel. Er zijn al tijd wel een stuk of drie spelers met wie ik me echt kan meten. En op de donderdag komen er altijd nog meer bij. Het is echt een goe- de groep. Ik word hier weer uitge daagd." De Jonge traint er bij Eric Hop penbrouwers. „Vorig jaar deed ik hier al een paar keer mee. Toen was er meteen een klik met Eric. Nu ik dat drie keer in de week doe, gaat het hartstikke goed. Ik heb er totaal geen spijt van." Opgave Het heen en weer reizen is wel een opgave, bekent hij. „Maar dat heb ik er wel voor over. We heb ben het zo proberen te regelen dat de trainingsuren de reisuren over stijgen. Vandaar dat ik die drie keer ook drie uur achter elkaar train." Daarnaast spart De Jonge ook nog één keer in de week met Frank Clausing, nog altijd één van de vaardigste spelers van Zeeland. „Dat is gewoon één op één", ver telt hij. „Lekker veel slaan en alle slagen goed onderhouden." De Jonge heeft op het Schelde- mond College in Vlissingen de Loot-status. Hij kan, als hij wil, re latief makkelijk vrij krijgen voor trainingen en (internationale) toernooien. Dat is ook omdat de gymnasium 5-leerling hoge cij fers haalt. Maar hij gaat niet naar al te veel toernooien. Leeftijdsge noten met ongeveer evenveel ta lent zijn vele weken in een jaar weg, maar de Vlissinger laat school prevaleren. „Ik vind het niet zo veel zin hebben om veel te spelen in het juniorencircuit van de ITF. Die punten die je daarbij verdient, ben je toch straks kwijt. Ik vind het seniorencircuit interes santer." De Jonge maakt eerst zijn school af, zoals zijn ouders het ook graag zien. Daarna zou hij wel voor de sport willen gaan leven. „Dat is nü tenminste mijn wens. Ik weet niet of dat over een jaar nog zo is, maar ik denk het wel. Ik ETTEN-LEUR Volgens Eric Hoppenbrouwers is Daniël de Jonge „geen doorsnee ten nisser". De in Etten-Leur werkzame tennistrainer vindt dat de Vlissinger een speltype heeft waarmee op ponenten moeilijk overweg kunnen. „Zijn groundstrokes zijn heel direct", stelt hij. „Als hij met vertrouwen van af de baseline zijn tegenstan ders bestookt, is-ie van een hoog niveau." Hoppenbrouwers vindt het bewonderenswaardig dat De Jonge driemaal in de week naar Etten-Leur komt. „Dat laat wel zien hoe graag hij ho gerop wil komen. Je ziet dat hij ook echt een liefhebber is. Hij traint heel graag." Zijn er mogelijkheden voor De Jonge in het internatio nale circuit? „Zeker. Maar begrijp wel dat hij jaren no dig zal hebben om ergens te komen. Het heeft geen zin om het één jaar aan te kij ken." wil dan na mijn examens de futu res gaan spelen in Alkmaar, Breda en Middelburg en daarna daarmee doorgaan." Backhand De Jonge heeft er ook wel de kwa liteiten voor, meent hij. „Ik sla in een hoog tempo en ook hard. Daarnaast is mijn backhand van nature al goed", zegt hij zonder blikken of blozen. Maar daarmee is hij er nog lang niet, weet hij ook. Uit zijn lengte - hij is nu 1,93 meter en zal misschien nog licht groeien - kan hij bijvoorbeeld nog veel meer halen. „Zoals aces slaan." Ook realiseert de Vlissin ger zich dat hij nog beweeglijker moet worden. „Aan mijn voeten werk valt nog best wat te verbete ren." Met de Driekleur Challenger Zee land begint zaterdag één van de grootste sportevenementen van Zeeland. Negen dagen lang wordt er op verschillende niveaus geten nist. Het meest in het oog springend is het vrouwentoernooi, dat met 25.000 dollar gedoteerd is. Met Ri chel Hogenkamp, Lesley Kerkho- ve en Quirine Lemoine, de winna res van vorig jaar, zijn er enkele aantrekkelijke namen. Bij de man nen, die een prijzenpot hebben van 10.000 dollar, komen onder anderen Jesse Huta Galung en An- tal van der Duim. Er is op de gravelbanen van de Middelburgse club MLTC ook weer een internationaal rolstoel tennistoernooi en een open toer nooi. „Ik ben er nog steeds trots op dat bij ons spelers van alle ni veaus terecht kunnen", zegt direc teur Sander van Buren. „Dat zie je nergens anders." De finales zijn weer op zondag. Op 3 juli dus. Vorig jaar waren de slotwedstrijden eenmalig op zaterdag. Dat had te maken met de komst van de Tour de France naar Zeeland op de zondag erna. De twee evenementen wilden niet in eikaars vaarwater gaan zit ten. Er zijn dit jaar ook weer veel si- de events. Er zijn themadagen, zo als een Ladiesday en een Kidsday. Er is op het terrein van MLTC een sportdag voor Special Heroes, kinderen met een lichamelijke of geestelijke beperking. Ook wordt er een medisch symposium ge houden door Fysiotherapie Zee land. Terwijl er getennist wordt op de banen, kunnen sponsoren ook uitgebreid netwerken. Van Buren: „De Contacta in Goes is dé net werkmogelijkheid voor Zeeuwse bedrijven. Maar onderhand ko men we er met de Challenger aar dig in de buurt. Op sportgebied is dit zeker het belangrijkste evene ment voor ondernemers om rela ties aan te knopen en te onder houden." donderdag 23 juni 2016 Deze keer neemt De Jonge Challenger Zeeland serieus Roeland van Vliet Etten-Leur Daniël de Jonge, komend weekeinde actief bij de Driekleur Challenger Zeeland, maakt eerst zijn school af. Daarna hoopt de Vlissinger zich fulltime op het tennis te kunnen richten, fotoleoadriaansen Daniël de Jonge Roeland van Vliet Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48