i Mondeel van Tjoba naar TOP 14 ZEELAND Minderhoud is slotrijder op CHIO Arnemuiden heeft weer een koers Van der Kerk naar Europese titelstrijd Spits (19) uit Lewedorp traint de komende weken met de eerste selectie van FC Twente mee. Hij wil zich laten zien en hoopt een vaste plek bij de hoofdmacht van de eredivisieclub te kunnen veroveren. NIEUW SEIZOEN FC TWENTE A De komende weken zijn er genoeg momenten om me te bewijzen Patrijzen Hans-Peter Minderhoud, de uit Westkapel- le afkomstige dressuurruiter, is vandaag de laatste rijder voor Nederland op het CHIO van Rotterdam. Hij rijdt in de Grand Prix, het eerste onderdeel van de FEI Nations Cup Dressage, met Glock's Johnson. Dat is het paard waarmee hij zeer waarschijnlijk ook aan de Olympische Spelen zal deelne men. Officieel is Minderhoud nog niet zeker van een plek in de ploeg voor Rio. De selectie is nog in volle gang. Het CHIO is één van de observatiewedstrij den. Het Nederlandse team bestaat in Rotterdam verder uit Danielle Heijkoop, Adelinde Cor- nelissen en Diederik van Silffiout. Er wordt zaterdag weer gekoerst in Arne muiden. Onder de vlag van Trimbelangen Midden Zeeland wordt er wedstrijden ge houden aan het einde van de Visserijfees ten. „Al geruime tijd bestond de wens bij wat fa natiekelingen om in ons dorp een wielerron de te houden", vertelt Mare de Ridder. „We hebben toen wat koppen bij elkaar gestoken en met de hulp van veel vrijwilligers heb ben we het voor elkaar gekregen." De start is in de Nieuwstraat. De amateurs en de veertigplussers worden om 20.00 uur weggeschoten. De D- en de SP-categorie rij den vanaf 18.45 uur. Het is de bedoeling dat de Ronde van Arne muiden niet eenmalig is. De Ridder: „De animo voor deze editie is groot. We hebben een behoorlijk deelnemersveld. Vandaar dat we zeker door willen gaan." Déderieke van der Kerk is met haar team Brabant Bandits Nederlands kampioen Litt le League Softball geworden. De speelster uit Kapelle kwam met de ploeg uit in de ju niorenklasse (tot en met vijftien jaar). Van der Kerk speelt bij Oosterhout Twins. Brabant Bandits is een regionaal team, dat samengesteld is met speelsters uit Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. Tijdens het fi naleweekend in Hoofddorp won de forma tie van de regio Zuid-West: 3-1. Met de Nederlandse titel op zak heeft de ploeg zich nu geplaatst voor het Europees kampioenschap. De titelstrijd is van 5 tot en met 8 juli in Praag. Roose uben de Jager hoeft zich de ko mende tijd geen moment te verve len. De 19-jarige spits uit Lewedorp maakt so wieso in de eerste drie weken van de voorbereiding op het nieuwe seizoen deel uit van de selectie van FC Twente. „En ik hoop er daarna natuurlijk bij te blijven", vertelde hij na de eer ste training van het seizoen. „De komende weken zijn er ge noeg momenten om mezelf te bewijzen." De eerste training in Hengelo werd gisterochtend door hon derden fans van de Enschedese club bezocht. Sommigen hin gen in de hekken rond het veld, met brandende fakkels in de hand. De club en de aanhang zaten de afgelopen maanden in spanning, maar vorige week werd dan eindelijk duidelijk dat FC Twente ook komend sei zoen in de eredivisie uitkomt. De blik is nu op de toekomst ge richt en technisch directeur Ted van Leeuwen heeft de zwa re taak om een eredivisiewaardi ge selectie neer te zetten. Van de spelersgroep van vo rig seizoen stonden gisteren nog twaalf spelers op het veld. De Jager was één van de vijf be loften die de eerste weken mee mogen maken. „Er zijn veel jon gens vertrokken en de verwach ting is dat spelers als Ziyech en Gutiérrez ook nog weg gaan", zei De Jager. Zelfheeft hij voorin con currentie van Jari Oosterwijk en de Noor Torgeir Börven. De kans is groot dat er nog een centrum spits bij komt. De Jager: „Dat kan, maar daar houd ik me niet mee be zig. Als er een spits bij komt, moet ik laten zien dat ik beter ben." Vandaag traint FC Twente op nieuw twee keer, net als morgen. Zaterdag volgt de eerste oefenwed strijd, in Enschede tegen de ama teurs van EMOS. „Wedstrijden zijn wedstrijden. Dan moet je het laten zien, ook tegen amateurs. Dan is de druk vaak nog groter dan tegen een profclub, want te gen amateurs moet je er echt bo venuit steken." De Jager maakte zoals altijd een ontspannen en zelfverzekerde in druk. De Bevelander is niet snel uit zijn evenwicht te krijgen en is overtuigd van zijn kwaliteiten. „Ik kon ook niet wachten om weer te beginnen", bekende hij. „Ja, ik stond echt te trappelen. Na het sei zoen heb ik twee weken niets ge daan. Ik ben een week met mijn vriendin naar Tenerife geweest. Langer kon niet omdat zij nog sta ge moest lopen. Daarna begon het al snel weer te kriebelen. Voetbal lers kennen dat gevoel wel." De komende weken gaat hij zichzelf niet voorbij lopen. „Tij dens de voorbereiding moet je al tijd zorgen dat je niet overbelast raakt", zei De Jager. „Ik moet gefo cust zijn." Volgens technisch directeur Van Leeuwen is handhaving dit sei zoen de eerste doelstelling voor FC Twente. De Jager: „Natuurlijk is dat even wennen hier. In 2010 was FC Twente kampioen van Ne derland, het is eigenlijk de vierde club van het land. Weet je, Leices- ter City ging vorig seizoen ook in eerste instantie voor handhaving, maar werd kampioen. Ik wil er maar mee zeggen: het kan raar lo pen in het voetbal. De trainer ver telde dat we de doelstelling voor dit seizoen nog zullen bespreken." Zijn eigen doelstelling is duide lijk. De Jager wil een plek in de eerste selectie veroveren. „Maar dat lukt alleen als ik me de komen de weken echt laat zien." ARNEMUIDEN Korfbalster Demi Mondeel (22) maakt de overstap van Tjoba naar TOP Arnemuiden. Na de zomer zal de Vlissingse aan sluiten bij de ploeg van trainer Ar- co Goedkoop, die op het veld in de ereklasse uitkomt en in de zaal in de hoofdklasse speelt. Bij Tjoba, de club uit 's-Heer Hendrikskinde ren, korfbalde ze de afgelopen ja ren in de overgangsklasse. Mondeel is de tweede aanwinst voor TOP. Dylan Gillissen maakte al eerder zijn overstap bekend. Hij komt over van het Middelburgse Swift. donderdag 23 juni 2016 DRESSUUR TRIMBELANGEN MIDDEN ZEELAND SOFTBAL Bij voetbalvereni ging Patrijzen in 's-Heerenhoek wordt zaterdag een beachvoet- volleytoernooi gehouden. De belangstelling voor het evene ment is groot. Er hebben zich 32 ploegen inge schreven en daarmee zit het toernooi vol. Het toernooi be gint om 14.00 uur. De finale zal omstreeks 17.50 uur worden afge werkt. Katja Roose, af komstig uit Vlis- singen, is één van 's werelds beste kitesurf- sters. De afgelo pen tijd hield ze zich bezig met een andere uitda ging: bergbeklim men. Gisteren haalde de Wal- cherse de top van de Nadel- horn. Die ligt op 4327 meter. De Nadelhorn is een berg in de Walliser Alpen in Zwitserland. ■E o a De Jager voelde al snel kriebels Barry van der Hooft Hengelo R Ruben de Jager Demi Mondeel (rechts) gaat met ingang van volgend seizoen voor TOP Arnemuiden spelen, foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46