(VOTE II ZEELAND 11 De papierwinkel is nu afgehandeld waarmee de weg voor de marinierskazerne vrij is. Ook gaat de omgeving op de schop. MAI MARINIERSKAZERNE WEG IS VRIJ De bel luiden we als straks mariniers gaan trouwen Niets kan de komst van de mari nierskazerne naar Vlissingen nog tegenhouden. De allerlaatste hob bel is genomen en dat is woens dag gevierd met de onderteke ning van een vierde en laatste overeenkomst. De slingers hingen nog net niet aan de kanonnen van de Zr. Ms. De Ruyter, het fregat dat speciaal voor het feestje naar Vlissingen was gevaren. Maar iedereen was zichtbaar opgelucht: hè, hè, de ka zerne kan nu eindelijk komen. Na wat tegenslagen zijn nu alle overeenkomsten getekend tussen het ministerie van Defensie, de provincie, waterschap Schelde- stromen en de gemeente Vlissin gen. Waar eerst afspraken zijn ge maakt over grondoverdracht en erfpacht, is nu dichtgetimmerd hoe om te gaan met archeologi sche vondsten, bodemverontreini ging en niet-gesprongen explosie ven. Voor dat laatste trekt de pro vincie 15 miljoen euro uit en de gemeente Vlissingen 3 miljoen. Nu alle paperassen zijn afgehan deld, wordt het project na de zo mer aanbesteed. Begin 2018 kan de bouw beginnen en is de kazer ne in 2021 vol in bedrijf. De pro vincie zal er bij de minister op blijven aandringen dat Zeeuwse bedrijven van de bouw profite ren. „Hoe het allemaal wordt gere geld maakt me niet uit. Maar er moet werkgelegenheid komen voor Zeeuwse bedrijven", zei ge deputeerde Carla Schönknecht. De omgeving van de Buitenha ven gaat de komende jaren op de schop. Bedrijventerreinen wor- De ondertekening van de laatste overeenkomst voor de komst van de marinierskazerne naar Vlissingen. foto lex de meester den opgeknapt en nieuwe wegen aangelegd. Zo wordt de aanslui ting op de A58 aangepast zodat het afslaande verkeer op een nieu we rotonde uitkomt. De rioolzui- veringsinstallatie van het water schap wordt zo verbouwd dat die straks stroom levert aan de kazer ne. Hoe één en ander er precies gaat uitzien, moet nog worden uitgedokterd. Zo bekijkt het wa terschap welke dijken in de toe komst moeten worden versterkt om te voorkomen dat op onge wenste plekken wordt gebouwd. Om het feestje compleet te ma ken was er nog een verrassing. De scheepsbel van De Ruyter - die Vlissingen in bruikleen heeft - krijgt een bijzondere plek: de trouwzaal in het stadhuis. Burge meester Bas van den Tillaar: „Die luiden we als straks mariniers of mensen van de marine trouwen." Zo kon Huib zijn kleinkin deren laten zien hoe zo'n schip er nou uit ziet. Huib en zijn vrouw von den het een beetje jam mer dat ze gisteren alleen een rondje over het dek van Zijner Majesteits De Ruyter mochten kuieren. De brug, de mess en de slaapvertrekken van be manningsleden bleven ge sloten voor nieuwsgierige blikken. Maar de kleinkin deren waren al lang tevre den. Zo ook die van Tjitske en Friedy Geeve uit Rit- them. Tjitske werkte vroe ger bij de Schelde. Hij zag DE PZC ONLINE als jochie nog hoe marine schepen in aanbouw in het dok 'meters naar bene den zakten' als er een enorm kanon aan boord werd gehesen met een nog indrukwekkender hijskraan. Dorus Kleinkinderen Tom (6) en Elske (4) poseren gewillig voor het kanon op de voor plecht van het fregat. Hon derden (groot)ouders lo pen met kroost een rondje over het fregat. Nu maar afwachten of veel kinderen de bood schap van het vergeten Dorus-lied 'Zorrug dat je er bij komt' ter harte ne men en later aanmonste ren bij de marine. Rossen @Rossen #Brexit klinkt als iets wat je kan eten in de catego rie Snickers en Mars maar dan net iets krokanter donderdag 23 juni 2016 Laat de mariniers maar komen! Kijk op www.pzc.nl of G ©pzcredactie G facebook.com/depzc ©pzcredactie Jeffrey Kutterink Vlissingen Bas van den Tillaar, burgemeester Huib van der Laan was in zijn jeugd twee jaar 'bij de marine'. Daarna koos hij voor een technisch uit dagender baan bij Phi lips. Na zijn pensioen ver huisde hij, om dichter bij de kinderen te wonen, re cent naar Oostkapelle. En dan ben je zomaar in de gelegenheid om op een fregat in de Vlissing- se haven rond te kijken. René Hoonhorst Vlissingen FAMILIELOOP packe '-.port Tom (6) kijkt even in de 'stevige opblaasboot' (rib, rigid inflatable boat) van het fregat, foto lex de meester Zaterdag is de PZC Familie loop. Doe je mee, dan zou je er klaar voor moeten zijn: de conditie op peil, mentaal scherp, het materiaal in orde. Misschien doe je er goed aan nog één laatste blik te werpen op pzc.nl/familieloop. Hier lees je alles over evenement. Ook zaterdag hou je natuurlijk deze pagina in het oog voor het laatste nieuws! —Vandaag mogen Britten hun mening geven over de vraag of hun Groot-Brittanië bij de EU moet blijven, of dat het tijd wordt om de Europese Unie te verlaten: een 'Brexit', dus. TWITTER UW REACTIE De protestspreuken tegen de de komst van een azc in 's-Gravenpolder wekken de verbazing van J. Mulder. „'Weg met die ZWARTE ouders'? Maar het heeft niks met racisme te maken hoor, echt niet." Pierre Verbaan ant woordt: „De racistische uitla tingen van een enkeling doen niets af aan het feit dat meer dan 1000 mensen de petitie tegen het AZC hebben gete kend." ONLINE TOP-5 1. Protest tegen azc in 's-Gra- venpolder (video's) 2. Westerscheldetunnel is weer open na ongeval met di verse voertuigen 3. Zeeuwse mosselen zijn toch al lang te koop? 4. Facebookclub ontmaskert dieven en wanbetalers in Zee land; politie is niet blij 5. Juf Agathe is niet door snee, maar cool (video)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43