Ontdek City of Dance als VIP met gids! 8 ZEEUW! CLUB Snoepen van gerechtjes die zijn bereid met cacao en op je gemak slenteren door de stad om alle bezienswaardigheden in je op nemen. Dat is wat de PZC Club voor haar lezers in petto heeft. Een combinatie die veel lezers zal aanspreken, dat kan haast niet anders. Een chocoladewandeling: Je moet maar op het idee komen. Ri chard Jansen van Chocolate Lo vers in Middelburg kwam op dat idee. „Het is een wandeling door het centrum van Middelburg met als thema chocolade, dus alles wordt in een chocolade jasje gestoken", legt hij het chocoladewan- delavontuur uit. "De route is ongeveer 5 ki lometer en leidt behalve langs de mooiste hotspots ook langs plaatsen die te maken hebben met het Middelburgse handelsverle den, in het bijzonder met producten als ca cao en suiker. Tijdens de wandeling krijg je op tien verschillende plaatsen een beleving. Ik wil daar niet al te veel over verklappen, maar we gaan verrassend uit de hoek ko men." Chocolade hoeft naar Jansens idee niet alleen zoet toegepast te worden, maar kan ook heel goed hartig worden gebruikt. „In de landen waar cacao vandaan komt, wordt het vaak in hartige gerechten ge bruikt, bijvoorbeeld om sauzen te binden en op smaak te brengen of om hete peperge rechten af te zwakken." Om op de wandeling zelf terug te komen: Die begint en eindigt bij Chocolate Lovers, het oudste nog in takt zijnde winkeltje van Middelburg. De deelnemers worden daar welkom geheten met koffie en thee met, ui teraard, een chocoladetraktatie. Daarna gaat het gezelschap op pad. „De deelnemers moe ten het geheel zien als een soort amuserou te. Voor of na de wandeling iets eten hoeft absoluut niet, dat gaat echt niet lukken", ver volgt hij zijn verhaal. „De wandeling zelf duurt circa 3 uur. Dat is niet continue wan delen want bij iedere stop zijn de mensen zeker tien tot vijftien minuten kwijt en we willen ze niet haasten." Aan het eind licht de chocolademan in hart en nieren toch een tipje van de sluier op: Een van de locaties waar we langs gaan, is galerie Thee waar Lia en Bert Hector een chocoladeverrassing heb ben klaarstaan; op de Koningsbrug is een vis gerelateerde beleving; onderweg is er een fotograaf, zijn foto's krijgen de deelne mers digitaal thuisgestuurd. De rest blijft nog even geheim. Chocolate Lovers is een stichting waar van alle opbrengsten gebruikt worden om mooie momenten aan te bieden, aan bij voorbeeld langdurig zieke kinderen, en als laatste-wens-vervulling voor terminaal zie ke kinderen. Het grootste deel van de opbrengst van de PZC Club chocoladewandeling is be stemd voor een Willy Wonka Villa waar ge zinnen met langdurig zieke kinderen een va kantie aangeboden krijgt. De zestiende editie van City of Dance staat in het teken van al lerlei veranderingen. Het festi val verplaatst zich gedeeltelijk naar een groter terrein aan de Oude Veerseweg in Middelburg en breidt uit met een camping. Ook kunnen de festivalgangers niet een, maar meerdere dagen genieten van de uiteenlopende muziekgenres, vrijdag 15 t/m 17 juli. Het is duidelijk dat het City of Dance festival Middelburg op de kaart weet te zetten. Maar hoe komt dit ieder jaar tot stand? Welke voorbereidingen komen hier bij kijken? En wat is de geschiedenis van het festival? Onvergetelijk Bent u benieuwd naar de ant woorden op deze vragen, dan is de Guided VIP Tour tijdens City of Dance festival een onvergete lijk uitje voor u! Onder leiding van een gids krijgt u op zondag 17 juli een exclusieve rondlei ding over het festivalterrein. Na de tour kunt u als VIP genieten van het festival. Dit houdt in dat u toegang heeft tot het overdek te VIP Deck, waar u het beste uitzicht heeft over de Mainstage en de partycrowd. Daarnaast kunt u gebruik ma ken van de aparte toiletvoorzie ningen, ontvangt u bij aan komst een speciale Bacardi Cock tail en wordt u de hele dag voor zien van heerlijke sweets en fin- gerfood. donderdag 23 juni 2016 It Slenteren en snoepen Inschrijven voor de Familieloop nog mogelijk! De voor-inschrijvingen zijn geslo ten. Wilt u toch nog deelnemen aan de PZC Familieloop 2016 en de nieuwe route dit jaar lopen? Dat kan! U kunt zich voor de start nog steeds aanmelden voor de Familieloop! Meld u voor af aan bij het secretariaat van CineCity aan de Spuikomweg in Vlissingen. Meer informatie op pzc.nl/club Bewonder Zeeuwse schatten in het Rijksmuseum Natuurlijk is het heerlijk om door de zalen van het Rijksmuseum te dwalen en de uitgebreide collec tie te bewonderen. Maar is het niet veel leuker om de verras- singstocht langs bekende en on verwachte hoogtepunten samen met kunstminnende PZC-lezers te ondernemen? Precies daarom nodigt de PZC haar lezers uit voor een excursie met Jan van Damme naar het Rijksmuseum op zaterdag 9 juli. Kijk daarom snel op pzc.nl/club Urker Mans Formatie in Zeeland Dertien mannen in traditionele Urker kleding zingen op drie prachtige locaties in Zeeland: de Sint Jacobskerk in Vlissingen de Hervormde Kerk in Haamstede en in de Hervormde Kerk in Yer- seke, onder leiding van de beken de organist en dirigent Martin Mans. De Urker Mans Formatie brengt het repertoire ten gehore van hun diverse cd's. Enkele ti tels van het zomerprogramma zijn: 'Zij die de zee bevaren, Roll Jordan roll, Rots der Eeuwen en Nader mijn God bij U. Er komt ook klassiek en populair repertoi re aan bod. Lezers van de PZC krijgen korting op de entree en betalen slechts 14,50. Bij be stelling van twee kaarten ont vangt u gratis de dvd 'Jan Vayne en Martin Mans, klaviervirtuozen in Parijs' en tevens ontvangt u per persoon een consumptie! Inschrijven? Kijk snel op pzc.nl/club! Carrie Frederiks Waar: Chocolate Lovers, Vlasmarkt 45, 4331 PD Middelburg Wanneer: zaterdag 09 juli en zaterdag 16 juli om 10.00,11.00 en 12.00 uur. Prijs: 29,50 euro Reserveren: pzc.nl/club Wanneer: zondag 17 juli Waar: Middelburg (melden met ticket) Inschrijven: pzc.nl/club

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40