Huizen kijken met virtuele bril 25 juni t/m 3 juli 2016 EN TREE bewijs driekleur Challenger Zeeland 4 ZEELAND Kijk voor het volledige programma op vvvvw.DriekleurChcillengerZeeland.nl gratis toegang lij Riet Dieleman (61) gaat binnenkort met pensioen. Amanda Hiel (26) begint net als verzorgende in SVRZ Ter Schorre in Terneuzen. Beiden werken samen. Riet kan wel wat hulp gebruiken. Amanda doet praktijkervaring op. Riet en Amanda werken samen in het project Grijs-Groen van SVRZ. Een oudere collega krijgt hulp van een jongere die lastig aan het werk komt en zo het vak van verzor gende leert. Grijs is Riet niet maar toch ervaart ze dat het vaak van verzorgende zwaar wordt. Ondanks dat er steeds meer gebruik wordt gemaakt van til- hulpmiddelen voelt ze toch de jaren tellen. „Het is continu tillen, bukken, lopen, draaien en staan. Toch zes uur aan een stuk." Het is continu tillen, bukken, lopen, draaien en staan Amanda werkt drie maanden lang intensief met Riet samen. Samen werken ze in een groeps woning van Ter Schorre waar dementerenden wo nen. Amanda verlicht Riets werk en doet prak tijkervaring op. Een soort stage met behoud van haar uitkering. Grijs-Groen geeft jonge ren met een afstand tot de arbeidsmarkt perspectief. Door de geboorte van haar zoon kwam er een gat in Amanda's cv waar door ze, nu haar zoon naar school gaat, moeilijk aan het werk kon komen. Na drie maanden stage gaat ze de opleiding Ver zorgende IG doen bij Scal- da. Een dag school en 24 uur praktijk. Die uren werkt ze dan ook weer bij Ter Schorre, naast en sa men met Riet. Later zal ze ook andere afdelingen van Ter Schorre in de praktijk leren kennen. Zorgen voor ouderen is wat Amanda écht wil. „Iedereen heeft het altijd over het beeld van poepluiers en agressie ve dementerenden. Het contact met de mensen. Dat staat voor mij echt met stip op nummer een. De meesten hebben ook humor. Daar kun je wel Dat wordt wel wat, dat zag ik na een dag al een grapje mee maken." Dankzij de regeling kan Amanda doen wat ze echt wil. „Mijn nachtmerrie was dat ik op mijn veertig ste achter de kassa zou zit ten bij de Jumbo." De samenwerking ver loopt prima. Als Riet het papierwerk doet, pakt Amanda de keuken aan. „Het gaat eigenlijk vrij soe pel", vindt Riet. „Ik heb in de loop der jaren heel wat stagiaires en tijdelijke krachten voorbij zien ko men. Ik kan snel zien of het iets wordt." En, wat zegt ze van Amanda? „Dat wordt wel wat, dat zag ik na een dag al." Alle woningen met 360 gradenfo- to's in hun verkoopbestand kun nen met een virtual reality bril ook 'virtueel' bezocht worden. Je kijkt om je heen en naar bo ven en onder alsof je echt bij een bezichtiging in de kamers staat. „We waren recent op een vak beurs in New York en dit werd ge presenteerd als hét nieuwe mid del voor de reisbranche en de wo ningverkoop. Je kunt plaatsen te genwoordig heel aardig verken nen met Google Maps en Street- view, maar foto's vertekenen vaak de grootte van de ruimte. Met virtual reality krijg je een be ter idee van verhoudingen", ver telt Marco van der Knaap. Omdat weinig mensen beschikken over een virtual realitybril liet M2 die Met virtual reality krijg je een beter idee van de verhoudingen maken in China. Huiszoekers kunnen die een maand gratis le nen of kopen voor 15 euro. M2 liet een navigatieprogramma maken om met een hoofdknik van de ene kamer in een andere te ko men. „Je schuift je smartphone in de bril, zoekt op de site een huis uit en je kijkt rond. Ik denk dat dit veel echte bezichtigingen zal schelen. Maar twee of drie, in plaats van zeven of acht voor de verkoop door gaat." 112 NIEUWS Koperdief gepakt door politiehond Motorrijder rijdt in op boa Knip uit en neem mee! Genieten van internationaal toptennis! www.DriekleurChallengerZeeland.nl Tennispark MLTC -De Veste Griffioenpad 1, Middelburg Park geopend van 10:00-22.00u. donderdag 23 juni 2016 Leren en helpen gaat samen Amanda Hiele (I) leert van Riet Dieleman en helpt haar een handje, foto peter nicolai Guido van der Heijden Terneuzen Riet Dieleman, verzorgende Riet Dieleman Rustig om je heen kijken in een vreemd huis terwijl je thuis op de bank zit. De Zeeuwse make laars van M2 hebben de truc als eersten in huis. Claudia Sondervan Vlissingen Marco van der Knaap, makelaar Een 41-jarige man is in de nacht van dinsdag op woens dag in Zierikzee in de kraag gevat door een politiehond. De man had koper op het dak van een zorgpension los ge knipt en verstopte zich toen de politie ter plaatse kwam. Op het dak was echter geen verdachte te bekennen, dus zijn de agenten in de buurt gaan zoeken. Ook werd diensthond Ybbor uit de auto gehaald. Al gauw trof de her der een 41-jarige man in de bosjes aan. De man is overge bracht naar Torentijd, waar hij verhoord is. VLISSINGEN De politie is op zoek naar de bestuurder van een KTM- crossmotor (foto), die op 7 juni op het Nollehoofd in Vlis singen op een buitengewoon opsporingsambtenaar inreed. Rond 17.15 uur die dag maak te de bestuurder wheelies op het Nollehoofd, terwijl er men sen liepen. Vanwege de onvei lige situatie maande een boa de bestuurder tot stoppen. Daarop reed de motor in op de boa. Deze kon opzij sprin gen en nam de motor mee in zijn val. De bestuurder van de KTM mishandelde de boa en ontkwam met hulp van een an dere man op een scooter. De motor is in beslag geno men. Mensen die de crossmo tor herkennen of getuige zijn, wordt verzocht contact op te nemen met de politie. A L B E 7 1 8 4 tf Kr verzekeringen international tennis tournament

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36