Het rood-wit-blauw hangt weer bij Dumoulin in de kast 31 Harde val in Zwitserland kost Gesink deelname aan Tour Robert Gesink verschijnt niet aan de start van de Tour de France. Hij heeft teveel last van zijn hersenschudding. Schwazer weer betrapt op doping Jos Lansink geopereerd Ook Lodewijks naar Everton Nergens in de wereld is het asfalt zo glad als in Zwitserland. Kuilen en gaten in de weg zijn er net zo zeldzaam als pinguïns in de Saha ra. En toch gebeurde het: Robert Gesink (30) reed tijdens de Ronde van Zwitserland in een kuil in de weg, met zestig kilometer per uur. Hij was op de verkeerde plek, op het verkeerde moment. Gesink viel op zijn hoofd; na af loop kon hij zich niets van de val herinneren. „Mijn helm is door midden, maar ik weet er niks van. Sowieso van wat er vandaag ge beurd is niet. Ik kan me herinne ren dat ik ben gestart, daarna ben ik het kwijt." Gesink vertrok naar huis, hopend op een snel herstel. Dat kwam er niet. Geen tijd De afgelopen week bleef Gesink last houden van de gevolgen van de val. Hij was extreem moe en moest zijn trainingen onderbre ken. Zo keerde hij afgelopen zon dag al na een uur onverrichterza- ke om, naar huis. Op zijn Insta- gram-account schrijft Gesink: „De afgelopen dagen zijn uitputtend Gesink heeft meer tijd nodig, en die tijd heeft hij niet. Althans, niet voordat Tour de France begint geweest. Een paar uurtjes fietsen en daarna zo lang mogelijk slapen. Ik heb op een harde manier onder vonden dat een hersenschudding serious business is." Gesink heeft meer tijd nodig, en die tijd heeft hij niet. Althans, niet voordat de Tour de France be gint. En daarom zat er maar één ding op: een streep door zijn deel name trekken. Gesink: „Omdat ik niet heb kunnen opbouwen naar de Tour zoals gepland heeft het Hij stond voor joker, vond hij. In de Tour-tijdrit in Utrecht mocht hij het rood-wit-blauw niet dra gen. Een week eerder was hij dat voorrecht op een woensdag in Emmen verloren. Sterker, hij haalde, moe van de Ronde van Zwitserland, het podium niet eens. Liefst drie man van Lot to-Jumbo waren sneller. Oké, hij was moe. En verzwakt. Maar na afloop vooral teleurgesteld. En boos. En dus wilde hij revanche. Die kwam gisteren. Weer in zo'n provinciaal oord. Op Goe- ree-Overflakkee, in Middelhar nis, waar hij over 50 kilometer 34 tellen sneller was dan Jos van Em- den en een dikke minuut voor uittredend kampioen Wilco Kel derman eindigde. „Misschien is dit wel de aller zwaarste tijdrit van het seizoen", vertelde Dumoulin, die zijn trui in de Tour de France voor het eerst mag showen op vrijdag 15 juli, 37,5 kilometer lang tussen Bourg-Saint-Andéol en Val- lon-Pont d'Arc. „Fysiek omdat het NK altijd op zo'n saai, vlak kutparkoers is, waar je de grote molen rond moet draaien. En mentaal vanwege de setting. Sta je weer op te swarmen in de mid dle of nowhere op een of ander par- keerplaatsje." Maar het is het waard, vindt hij. „Ik heb zo gebaald, toen ik die trui vorig jaar miste. Ik wil ge woon dat truitje", aldus Dumou lin, die gisteren zijn elfde profze ge boekte. De negende tegen de klok. „Ik denk dat ik over de laat ste twee jaar de beste Nederland se tijdrijder ben." geen zin om te starten in de zwaarste wedstrijd van het sei zoen. Ik heb veel energie gestoken in mijn voorbereiding. Het is een grote teleurstelling dat ik door de ze tegenslag de Tour moet mis sen." Groenewegen Door het afzeggen van Gesink komt de focus van Lotto-Jumbo de komende Tour te liggen op een etappezege. Met het oog daarop maakt sprinter Dylan Groenewe gen zijn Tourdebuut. Groenewe gen kwam aan het begin van dit seizoen niet in aanmerking voor een plekje in de Tourselectie van Lotto-Jumbo, maar hij ontwikkelt zich zo snel dat hij vanzelf in beeld kwam. Afgelopen week won hij nog een etappe in de Ster ZLM Toer door onder andere Marcel Kit tel te verslaan. Ter ondersteuning in de snelle finales krijgt Groene wegen een sprinttrein mee die be staat uit Robert Wagner, Sep Van- marcke, Paul Martens, Maarten Wynants en Timo Roosen. Van Bert-Jan Lindeman en George Bennett zal verwacht worden dat ze aanvallen in lastige etappes. Opvallend detail in het persbe richt dat Lotto-Jumbo uitstuurde is dat de plek van Gesink als klas sementsman niet wordt opgevuld - ook niet door Wilco Kelderman. Die behoudt de vrije rol die hem was toebedeeld. Kelderman gaf in de Ronde van Zwitserland nog aan dat hij zich niet klaar acht om Gesink te vervangen als klasse mentsrenner in de Tour: „Laten we eerst eens gaan rijden en dan een plan maken. Blijf ik heel, dan weet ik zeker dat ik me wel ergens kan laten zien." UITSLAGEN [andloyalty donderdag 23 juni 2016 ATLETIEK Oud-olympisch kampioen snelwandelen, Alex Schwa zer (31), is opnieuw positief getest op doping, meldde de Italiaanse atletiekfedera- tie gisteren. De Italiaan won vorige maand nog het WK snelwandelen, nadat hij een schorsing van bijna vier jaar had uitgezeten. Schwazer moet nu vrezen voor een levenslange schorsing. De positieve test zou gaan om een mon ster dat al in januari was af genomen. Toen was de test nog negatief, maar na verdere analyse blijkt er een verboden stof te zijn gevonden. HIPPISCHE SPORT Springruiter Jos Lansink heeft dinsdag een zware operatie ondergaan. Bij de springruiter is prostaatkan ker vastgesteld. Lansink, die tussen 1988 en 2012 zeven keer op rij meedeed aan de Olympische Spelen, moet nog minstens vijf da gen in het ziekenhuis ver blijven. „De operatie is goed verlopen maar heeft wel vijf uur geduurd. Er moet nog verder onder zocht worden hoe de kan ker verder het best behan deld moet worden. Ik ben helemaal niet bezig met een comeback", aldus de 55-jarige Lansink, die sinds 2004 voor België uitkomt. VOETBAL Patrick Lodewijks vertrekt bij Feyenoord. De keepers trainer gaat aan de slag bij het Engelse Everton, waar Ronald Koeman komend seizoen hoofdtrainer is. Het nog twee jaar lopende contract van Lodewijks (49) bij Feyenoord is door Everton afgekocht. Voor Lodewijks komt er met zijn overstap naar Everton een einde aan een periode van veertien jaar bij Feyenoord. Hij kwam in 2002 over van PSV en keepte vervolgens vijf seizoenen bij de Rotter dammers. Na zijn spelers carrière werd hij keepers trainer in de Kuip. Hopen op het herstel dat er maar niet kwam Thijs Zonneveld Rotterdam Hij moest 'm een jaar lang mis sen en dat deed een jaar lang pijn. Gisteren veroverde Tom Dumoulin 'zijn' rood-wit-blauwe tijdrittrui terug. Arjan Schouten Middelharnis Robert Gesink: „Het is een grote teleurstelling dat ik de Tour ga mis sen." SFOTO ANP TENNIS Londen (Eng). Wimbledon, kwalifica ties. Mannen, tweede ronde: Sijsling (Ned/9) - Hemery (Fra) 6-1 6-3. Sijsling in derde en beslissende ronde tegen Yannick Mertens (Bel). VOETBAL Copa América. Houston (VSt). Halve finale: Verenigde Staten - Ar gentinië 0-4. 3. Lavezzi 0-1, 32. Messi 0-2, 50. Higuain 0-3, 86. Higuain 0-4. WIELRENNEN Goeree-Overflakkee. NK tijdrijden. Mannen (50 km): 1. Dumoulin 59.04, 2. Van Emden op 0.34, 3. Kelderman 1.18, 4. Steven Lammertink 1.52, 5. Schoonbroodt 2.28, 6. Poels 2.36, 7. Bouwman 3.06, 8. Grasman 3.21, 9. Riesebeek 3.48,10. Jens Mouris 4.04. Vrouwen (30,8 km): 1. Van Vleuten 38.17, 2. Blaak op 1.41, 3. Knetemann 2.23, 4. Pieters 2.40, 5. Koster 3.10, 6. De Jong 3.20, 7. Soet 3.27, 8. Kerk vliet 3.27, 9. Tenniglo 3.35, 10. Van Gogh 3.35.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31