corendon Puur, gastvrij en klaar om ontdekt te worden 30 Tj/Speciaalfaeselecteerd, WwroensivoordeliQerP Kaya Artemis Noem het maar de erehaag van ge loof, hoop en liefde. Als de voetbal lers van FC Twente op deze woensdag voor de eerste training van het nieuwe seizoen naar het veld lopen, worden ze begeleid door honderden supporters. Het is in elk geval een stuk drukker dan verleden jaar toen de fans het voor de eerste balomwenteling al helemaal hadden gehad met trai ner Alfred Schreuder en de clublei ding. Nu zijn er fakkels en is er ap plaus. Het voortbestaan van de club en het behoud van het eredi visieschap zorgt bij de aftrap voor al voor opluchting. Twente leeft nog, zo blijkt op de eerste af spraak van het jaar, en dat kun je op verschillende manieren uitleg gen. Overleven De dag van morgen mag dan langs de zijlijn nog even ver weg zijn, binnen de club is de euforie allang ingehaald door de realiteit. De financiële zorgen zijn nog lang niet voorbij en in dat ruige land schap vol valkuilen moet er op kor te termijn ook nog een funda ment onder een nieuwe selectie worden gelegd. Een eerste blik op de spelersgroep leert, dat er nog zeker acht spelers bij moeten ko men. „Twente is nu nog een ver brokkeld gebit dat in elkaar moet worden geschroefd", zegt tech- nisch-manager Ted van Leeuwen. „We moeten weer overleven. Ik Twente is nu nog een verbrokkeld gebit dat in elkaar moet worden geschroefd denk zelfs dat we ten opzichte van vorig seizoen op dit moment een stap terug moeten doen", zegt trai ner Rene Hake. Toen had Twente nog spelers als Hakim Ziyech en Felipe Gutiérrez, maar als die twee straks zijn verdwenen is het een utopie te denken dat de ver vangers ook maar enigszins in de buurt van hun niveau komen. Als Van Leeuwen en Hake wordt ge vraagd naar de doelstelling voor het komende seizoen is, komen ze onafhankelijk van elkaar precies met hetzelfde antwoord: „Wegblij ven bij de onderste plaatsen." Het is nog niet eens zo lang gele den dat Twente - in de zelfbedach te gouden eeuw - een spelersbud get van 20 miljoen kon overleg gen. „Nu hebben we nog eender de van twee jaar geleden te beste den", aldus Van Leeuwen. Dat be drag ligt iets onder de zes miljoen euro, maar omdat er nog verschil lende spelers vanuit het verleden hoge salarissen verdienen, is de speelruimte om wat te doen te ver waarlozen. Om maar eens een voorbeeld te noemen: Twente wilde graag de transfervrije linksback Bart van Hintum van PEC Zwolle overne men, maar de club kon hem slechts de helft van zijn salaris in Zwolle bieden. Niet vreemd dus dat hij zijn heil nu in Turkije gaat zoeken. Bij Twente is men vooral afhan kelijk van de klapper van Ziyech. „Het is wachten op de transfers van 50 miljoen van Chelsea en Manchester City", zegt Van Leeu wen. „Als die klaar zijn, druppelt het door en komen de deals van rond de 12 miljoen ook op gang. Wat wel in het voordeel van Ha- kim speelt, is dat er nog weinig nieuwe sterren zijn opgestaan op het EK." Eén van de spelers die voortdu rend wordt genoemd in het rijtje vertrekkers is Kamohelo Mokotjo. Maar de Zuid-Afrikaanse midden velder laat na de eerste training weten dat hij helemaal niet uit is op een breuk met Twente. „Ik heb nog een tweejarig contract hier en hoef niet weg", zegt hij. Maar ook Mokotjo heeft op deze ochtend eens goed om zich heen gekeken. En wat hij zag, zal hem niet met een optimistisch hebben gestemd. „Als er goede spelers weggaan, moeten er goede spelers voor te rugkomen. En het liefst zo snel mogelijk." De technische leiding zou niet anders willen, maar is met han den en voeten gebonden aan de ketens van onmacht. „De spelers die voor ons net wat extra's kun nen brengen, komen vaak pas op het allerlaatste moment op de markt. We zullen creatief moeten zijn", zegt Van Leeuwen, die hoopt op korte termijn de optie op de huurovereenkomst van Ste fan Thesker te kunnen lichten. ^ÈÊMÉÈ^ÊÊÊÊÊÊÊÊÊ^^^^r NU VANAF ^m^BÊËÈMËtlÈÈtËÊÈÊm 1 8 juli v.a. €669 I v.a. €599 v.a. €549 Ultra All Inclusive Voor v-lOg meer flofTH ^SC/PRi/^ CrtxZjj PeoJs kijk op corendon.nl/crazydeals ©02375106O6 donderdag 23 juni 2016 Realiteit haalt euforie bij Twente in De kop is eraf bij FC Twente. De eerste training van het nieuwe seizoen werd door de suppor ters euforisch ingeluid, maar de leiding van de club is alweer in gehaald door de realiteit. Leon ten Voorde Hengelo —Ted van Leeuwen De spelers van FC Twente worden op de eerste training verwel komd door supporters met fakkels, fotoanp Cyprus augustus I september oktober Prachtig wit zandstrand Aquapark met 70 glijbanen Diverse a-la-carterestaurants Gratis wifi in de openbare ruimtes Topset Logies Ontbijt Oscar Resort rtrtrrtrt Logies Ontbijt Direct aan zee Ideale uitvalsbasis om Cyprus te ontdekken Direct aan het strand 3 zwembaden waarvan i met glijbanen Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. *(optioneel en te voldoen bij aankomst). Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30