22 ANGELA KIJKT TV Ze heeft een kortgeknipt koppie. Maar dat roept geen beeld op van tuinbroeken en een vrouwencafé Weer zo'n mooi initiatief van DeLaMar, het 'Late evening zomercabaret', dat zes weken in het theater is te zien. Schrijver en acteur Diederik Ebbinge hoopt er een traditie van te maken. lk ben onwijs gelukkig dat ik al zo snel weer verliefd was Wij mogen dan teckel Messi hebben, onze zuiderburen hebben pas echt iets bijzonders in hun dagelijkse late- night voetbaltalkshow Panenka (Eén): een vrouwelijke voetbalanalyticus. Om het alle maal nog bizarder te maken: zij wordt op han den gedragen door de mannen in Vlaanderen. En nu heb ik haar naam ook al waarderend ho ren uitspreken door de meest conservatieve Ne derlandse voetbalfan die ik ken, zo'n kerel die al gaat schuimbekken bij de naam Barbara Ba rend, u heeft er vast ook zo één in uw omge ving. is oud-voetbalster, maar voldoet aan geen en kel cliché dat over dit type sporter de ronde doet. Nu ja, ik moet wel eerlijk blijven, ze heeft een kortgeknipt koppie. Maar dat roept geen visioenen op van tuinbroeken en een be paald soort vrouwencafés. Het kapsel staat haar fris en pit tig, alsof ze zo van een mode- shoot voor de Vogue komtTege- lijk heeft ze een prettige no non- senseuitstraling en zit ze er als one of the guys bij. Maar waar ze al die kerels defini tief mee om haar pink heeft gewon den, is haar ken nis en inzicht. Im ke heeft namelijk echt verstand van voetbal. Zeggen de mannen. En daarbij klinkt er dan een menge ling van verba zing, ontroering en diepe bewon dering in hun stem. Zij roept zelfs dingen waar zij zelf niet opge komen waren. Ook onze eigen Jan Mulder niet, die ze vaak tegenover zich treft bij Panen- ka. Oh, wat zouden wij zo'n Imke goed kunnen gebruiken in Nederland. Na anderhalve week EK ben ik onderhand uitgekeken op de stam gasten van de belangrijkste voetbalpraatshows. Het zijn steevast mannen en veelal van middel bare leeftijd of ouder. Als er al eens een vrouw aanschuift is het voor een bijrol. Zoals NOS- verslaggever Kysia Hekster die als oud-corres pondent iets mag vertellen over Rusland. Anno 2016 kan dat natuurlijk niet meer. Hoe veel meisjes en vrouwen voetballen er tegen woordig niet? Daarbij lijkt het me uitermate spannende tv, Imke tegenover een flirtende Hugo Borst of, nog beter, een laatdunkende Johan Derksen. Daar weet ze heus raad mee. „Even zwijgen", zei ze dinsdagavond even charmant als reso luut tegen Mulder die weer eens het hoogste woord had. En allee, hij zweeg. Of hij een avondvul lende voorstelling voor deze zomer kon schrijven. Die derik Ebbinge (47) kreeg dit verzoek drie maanden geleden van het Amsterdamse DeLaMar theater, dat ook in de vakantietijd zijn deuren graag openhoudt. „Ik kwam uit op een avond vol variété, cabaret, muziek, dans én bekende Nederlanders", zegt de acteur, cabaretier, schrijver en filmregisseur. „In een ongesubsi dieerd theater moet je publiek trekken. Wat heb je nodig? Juist, een stevige portie musical, een sexy showballet en een Bekende Nederlander. Dus hebben we we kelijks een bekende gast." In volg orde: Raoul Heertje, Maarten He- ijmans, Alex Klaasen, Ivo de Wijs met George Groot en de laatste twee weken Ellen ten Damme. Natuurlijk moeten we de on ontkoombaarheid van de BN'er niet te letterlijk nemen. Als lid van het voormalige cabarettrio De Vliegende Panters houdt Ebbin ge van overdrijving en uitvergro ting, maar volgens collega Alex Klaasen zit er een kern van waar heid in de onstilbare behoefte binnen het Nederlandse amuse ment almaar BN'ers op te voeren. „Als je bij De Wereld Draait Door of RTL Late Night bent geweest, schiet de kaartverkoop van je show omhoog. DWDD vroeg me toen ik Toon Hermans in de mu sical Toon speelde. Of ik anderhal ve minuut Snieklaas wilde doen. De reactie van Katja Schuurman per WhatsApp spreekt boekde len: hartjes. Ja, ze gaat trouwen. En nee, veel wil ze daar niet over kwijt. Hoe romantisch het aanzoek van haar 27-jarige chefkok Freek van Noortwijk ook was, ze hangt het niet aan de grote klok. „Som- mige dingen zijn mooier om pri vé te houden", zegt ze. Katja ontmoette Freek in de lente van 2015 in zijn door recen senten bejubelde restaurant Guts Glory in Amsterdam. Zij en haar ex-man Thijs Römer, met wie ze dochter Sammie (6) kreeg, hadden kort daarvoor naar buiten gebracht dat ze gingen scheiden. „Ik ben onwijs geluk kig dat ik al zo snel weer verliefd was", vertelde Katja afgelopen winter. „De ene liefde sloot ik af en de andere stond klaar." Freek over hoe de vonk tijdens het etentje 'ineens' oversloeg: „De sfeer was op dat mo ment optimaal. Iedereen een goed humeur, de bediening lekker op dreef en het eten van het juiste perfectieni veau.Het lijkt wel een modern sprookje." Hoewel ze de details over hun aanstaande bruiloft voor zich houden, schroomt het stel niet om hun liefde te uiten. Freek vertelt trots dat hij Katja 'mijn lekkere chickie' noemt. Bij premières en feestjes kun nen de twee niet van elkaar afblij ven. In Katja's Bodyscan laat ze Freek figureren. „Vind je dat ik stink, schat je?" vraagt ze hem na een experiment waarvoor ze zich een week niet mocht wassen. En, zo leerde de tv-kijker in een ande re aflevering, als ze haar knappe chefkok ziet, 'gaat alles in haar lijf dat met seks te maken heeft aan'. donderdag 23 juni 2016 mke Als je Imke Courtois aan de Panenka-tafel ziet, snap je die populariteit onmiddellijk. Ze Reageren: angela@persgroep.nl GTST Normaal schermt Inge Schrama haar privéleven goed af, maar de zwangere actri ce heeft giste ren een foto van haar buik op In- stagram gezet. De trotse Schra ma (30) heeft al een dochter: Bet ty Sue. KUNST Alle meesterwer ken van het Rijks museum zijn van af nu te vinden op Google Arts Culture, de website van het Google Cultural Institute. De col lectie bestaat uit 200.000 objec ten. De website trekt jaarlijks meer dan 40 mil joen mensen. Cabaret od de zomeravond Arno Gelder Ja! Katja trouwt met haar geliefde Freek Katja Schuurman (41) en haar liefje Freek van Noortwijk (27) gaan binnenkort trouwen. De actrice is in de wolken. Marlies van Leeuwen Chantal Blommers Katja Schuurman Katja en haar Freek. FOTO HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 22