11 Muziekreis Musik Fest und Almabtrieb Tirol „Ieder jaar vertrekken er bijna 150.000 Nederlanders naar het bui tenland om hun droom waar te maken. Maar er komen ook veel mensen gedesillusioneerd terug. Mislukkingen horen bij zo'n 'Ik Vertrek-avontuur'. Denk aan stop pen die doorslaan, dubbele boekin gen - ik heb 't allemaal gehad. Maar het is echt niet leuk om te rug te keren na je buitenland- droom. Vooral niet als je je baan hebt opgezegd en tonnen hebt geïnvesteerd." „Dat is het plan, ja. Drie we ken staat ons pension in de Alpen, met tien kamers en een gemeen schappelijke ontbijt- en diner ruimte, tot hun beschikking. De stellen moeten gasten werven en een concept bedenken en volgen een online cursus. In die drie we ken runnen ze het pension: van administratie tot bediening tot het schoonmaken. Wij begeleiden hen." „Mensen zijn te gefocust op hun droom. Ze zijn druk met fi nanciën, papierwerk, afscheid ne men, verhuizen. Het eerste half jaar staat vervolgens in het teken van verbouwen, verbouwen, ver bouwen. Dat is zwaar, maar dat overleef je wel. Maar dan staat dat hotel er, en is je droom verwezen lijkt. En dan wordt het gewoon je werk. Niet iedereen wordt daar ge lukkig van." „Uiteindelijk wel. Maar ik verkeek me er ook op: het is hard werken, iedere dag hetzelfde, en Nel en ik kregen geen energie van het aansturen van medewerkers. We moesten ook wennen aan het samenwerken. Als je in Nederland een discussietje hebt, ga je allebei naar je eigen werk en is het aan het eind van de dag gezakt. Nu sta je samen op en werk je ook de he le dag samen. ]e vrienden bij wie je altijd kon spuien, wonen ver weg. Ons advies, heel cliché: praat met elkaar. Ik ben mezelf de eer ste twee jaren echt even kwijt ge weest, het was een moeilijke perio de." „Voor drie weken, inclusief de cursussen, betalen mensen 25.000 euro. Als ze het pension goed runnen en dus vol krijgen, verdienen ze daar ook weer 25.000 euro mee terug. Dus de gasten be talen de cursus en begeleiding. Als de stellen het goed doen, ten minste." „Zeker. We geven de men sen een realiteitscheck. Doe het maar, ervaar het maar. En ontdek maar of je concept werkt. Er zul len mensen zijn die zo een vlie gende start maken. Anderen besef fen misschien dat ze de droom heel mooi vinden, maar het werk niet. Dan kunnen ze daar beter van tevoren achterkomen, veilig in ons proefhotel, dan dat ze hun baan hebben opgezegd en in the middle of nowhere zitten." Speciaal voor de lezers van deze krant reisbureau 7-daagse muziekreis inclusief Boek nu op oad.nl/wegener C 0547 28 44 88 (ma-za) of ga naar uw donderdag 23 juni 2016 Oefenhotel voor 'vertrekkers' Hans Bruns (42) emigreerde ze ven jaar geleden met zijn vrouw Nel (42) en hun twee zoons naar Oostenrijk om er een pension te beginnen. Nu willen ze stellen helpen bij hun buitenlanddroom: ze startten een proefhotel waar echtparen eerste kunnen oefe nen. Lisanne van Sadelhoff Rauris Waar is zo'n proefhotel goed voor? 2 En jullie gaan het de men sen leren? Hans Bruns en Nel Griffioen vertrokken met hun kinderen naar Oostenrijk. 3 Voor welke valkuil wil je stellen behoeden? 4 Zijn jullie er gelukkig van geworden? 5 Wat gaat jullie begeleiding kosten? 6 Je kunt ook mensen ont moedigen met dit concept. ruise leidt ons van de Franse stad Straats- ^,6, emaal de Rijn af. We passeren o.a. Mannheim, Koblenz, Bonn, Keulen en brengen een bezoek aan Dordrecht. Via het Hollands Diep eindigen we in Antwerpen. U heeft bovendien de mogelijkheid om het middeleeuwse Brugge te bezoeken. 7-daagse riviercruise inclusief Verblijf op het 4* schip MSVerdi, inclusief ontbijt, lunch én diner Welkomstdrankje Bij elke lunch en elk diner een gratis drankje (wijn, bier, fris) Onbeperkte koffie- en theeservice Elke avond een kleine snack Kapiteinsdiner Nederlandssprekende cruiseleiding aan boord Busvervoer op de heen- en terugweg Vertrekdatum Woensdag 28 september Reisnummer OSVE03 Stap in en ga mee voor een 'stimmungsvolle' reis met veel Tiroler muziek, gezelligheid en mooie excursies naar het muzikale hart van de Oostenrijkse Alpen, Tirol! Eén van de hoogtepunten van deze reis is het openlucht concert, speciaal voor u georganiseerd, Naast de muziek geniet u van bijzondere activiteiten zoals een uniek bergontbijt op 1100 meter hoogte en een prachtige natuurtocht door Tirol en Ötztal. Bovendien bezoekt u de grootste Almabtrieb in Hopfgarten. Tijdens dit jaarlijkse spektakel in september komt het vee terug van de bergen naar het winterverblijf. Dit gebeurt onder begeleiding van de boeren met muziek en het vee wordt prachtig versierd. Reis per Comfort Class bus Verblijf in een 3* hotel inclusief ontbijt én diner Openluchtconcert Oad Open Air, begeleid door Hans Spit met muziek van o.a. het Trio Alpin, Graziano uit Italië en Schnegl Hans uit het Gurgltal Tiroler volksmuziekmiddag met Die Ursprung Buam Middag concert Oad Spatschoppen met Zim Martin Traditionele Almabtrieb in Hopfgarten O.a. Samnaun, natuurtocht Tirol en Ötztal Afscheidsdiner bij terugkomst in Nederland Diverse opstapplaatsen in Nederland Vertrekdatum Donderdag 22 september Reisnummers OSAT02 en OSAT03 Prijzen zijn per persoon, excl. reserveringskosten, calamiteitenfonds en evt. eenpersoonskamer toeslag, O.v.v. typefouten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11