U 10 NI MAN-NEQUIN HOLLANDS TOPMODEL A Doutzen Kroes, Lara Stone en Bregje Heinen kennen we, maar in de mannelijke modellenwereld maakt nog een Nederlander furore: student Willem 't Hart. Nederland is. Ik ben bevoor recht hier te zijn." De hectiek van de fashion week stopt niet bij hippe feestjes en bizarre werktijden. „Zodra je na een show buitenkomt, word je overspoeld door tienermeisje die met je op de foto willen." Daarna volgt een zwerm professionele foto grafen van blogs en magazines, die hem achtervolgen tot in de metro. „Dat vind ik wel leuk, ik let altijd extra op mijn outfit van tevoren. Dat hoort er ook bij." Muziek School, of eigenlijk muziek, staat nog steeds op de eerste plaats in zijn leven. Tussen het vele wachten achter de schermen door probeert hij huiswerk te maken en muziek te produceren. „Ik weet dat het alle maal tijdelijk is. Dit is mijn derde keer in Milaan en ik word al niet meer voor Prada geboekt omdat ik een 'oud gezicht' ben." Veel andere designers zien zijn ge zicht nog wel zitten. Zo liep hij afge lopen week shows voor Topman, Lou Dalton en Ferragamo en Carluc- ci. Duizend euro per show, vangt hij ongeveer. Maar vergis je niet: daar worden hotel- en reiskosten vanaf getrokken en ook het model lenbureau ontvangt een percentage. Bovendien gaan modellen soms we kenlang twaalf uur per dag castings af voordat ze een show boeken, als ze al geboekt worden. Hectisch „Er wordt vaak gezegd dat het een oppervlakkig wereldje is, maar dat ervaar ik niet zo. Een eigen persoon lijkheid wordt door designers juist erg gewaardeerd. Ik had Neil Barrett bij de eerste show die ik voor hem liep, vertelt over mijn muziek. Toen ik hem tijdens deze fashion week weer zag, vroeg hij ernaar en heeft hij mijn muziek gedraaid tijdens de fitting." Nu het er bijna op zit, heeft Wil lem wel weer zin om naar huis te gaan. „Het is zo hectisch, soms zit ik er echt even doorheen, dan is het fijn om na een paar weken terug te kunnen. Maar ik ben het nog lang niet zat." Prada boekt me niet meer omdat ik een 'oud gezicht' ben Blaren Ongeveer 25 kilometer per dag loopt Willem tijdens de fashi on week. „En ik heb de blaren om het te bewijzen." Maar de modeshows zijn het waard. „De kleding, de locatie, de muziek: alles komt samen. Het is een kunst vorm die wordt aanschouwd door miljoenen mensen en daar ben jij onderdeel van." Van acht uur 's ochtends tot acht uur 's avonds staan zijn dagen die weken in het teken van castings: au dities waar je je foto's en je loopje moet laten zien. Als de merken je goed genoeg vinden, mag je terugko men voor een fitting, een doorpas van de kleren. Dat gebeurt vaak in de avond en gaat soms door tot diep in de nacht. „Een fitting van een vriend van mij duurde tot zes uur 's morgens, terwijl hij om zeven uur aanwezig moest zijn bij een show. Tja, dan slaap je gewoon niet." Willem heeft zelf ook weinig ge slapen. Na zijn werkdag stond hij te feesten op de afterparty van Philipp Plein. Paris Hilton en rapper Busta Rhymes waren er ook. „Er stond een hele lange rij voor de deur en ik ben binnengekomen door te zeggen dat ik model ben. Eén van de voorde len van het vak." Maar hij laat de pri vileges niet naar zijn hoofd stijgen. „Het voelde meer alsof ik er te gast was, dan dat ik erbij hoorde. Ik weet heel goed dat mijn 'echte leven' in Nadat hij twee weken in Italië en Londen rond gerend heeft van cas ting, naar fitting, naar show, sluit Willem de fashionweek af in Milaan. De Paris Fashion Week, die gisteren startte, laat hij schieten. „Ik heb tenta mens." Met onder meer shows van Dior en Prada op zijn naam is Willem in middels een doorgewinterd model. New York Times riep hem recente lijk in een artikel zelfs uit tot één van de acht 'male models to watch'. Een jaar geleden had hij nog een normaal studentenleven. De week van de conservatoriumstu dent bestond uit school, repete ren of optreden als toetsenist met zijn band of een biertje drinken met vrienden. Zo ook een aantal maanden geleden, toen hij op een avond een Rot terdamse kroeg binnenstapte. Een scout vroeg hem of ze een foto mocht nemen. „Ik ver wachtte er niet veel van." Maar de volgende dag gaat de tele foon en al snel mag hij zich in schrijven bij zijn modellenbu reau MOON Model Manage ment. „Ik vond dat wel leuk, -- maar ik nam het nog niet zo serieus. De eerste fashion week waar ik heen mocht, heb ik afgezegd, ook omdat ik tenta menweek had." donderdag 23 juni 2016 Willem loopt 25 kilometer per dag op catwalk Ashley Doogan A De Etro-show (Milaan) De Lou Dalton show in Londen en (uiterst links) de herfst-wintercollectie van Prada (Milaan) FOTO'S GETTY IMAGES Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 10