Schaf meteen maar af! 8 NI PAULINE BIJSTER De voor- en tegenstanders Hitier, Napoleon, het einde van de beschaving; er komt van alles voorbij in het Britse Brexit-debat. Exclusieve aanbieding voor u als lezer! Column „Ik ben geen profeet", zei Do nald Tusk. Daar had de leider van de Europese Unie het bij kunnen laten, toen hem werd ge vraagd wat de gevolgen zouden zijn van een Brexit. Helaas, de verleiding werd hem te machtig. „Als historicus ben ik bang dat dit de vernietiging kan inluiden van niet alleen de EU, maar de Westerse politieke beschaving." De discussie rond een moge lijk vertrek van Groot-Brittannië wordt vaak gevoerd met Grote Woorden. Pas vrijdag, de dag na het referendum, is er een begin van enige duidelijkheid, maar veel mensen wekken de indruk dat ze nu al precies weten wat er gaat gebeuren als. Premier David Cameron bijvoor beeld wil dolgraag in de EU blij ven. Mocht deze week toch het sein tot vertrek klinken, dan weet hij wel wie er staan te ap plaudisseren: niet alleen de Rus sische president Poetin, maar ook Abu Bakr al-Baghdadi, de lei der van Islamitische Staat. Met andere woorden: stemt u voor een Brexit, dan speelt u terroris ten in de kaart. Ook waarschuw de Cameron dat de veiligheid van Europa gevaar loopt. Hoe dat zal gaan, vertelde hij er niet bij. Superstaat Camerons grote tegenstrever Bo ris Johnson haalt er ook graag schrikbeelden bij, al put hij daar bij uit het verleden. Hij vindt dat de EU hard op weg is een Europe se superstaat te creëren, en we VOOR Rob Michielsen was de eerste die juichend de asbak ken van tafel haal de toen het rook verbod werd afge kondigd. Ronduit smerig vindt hij het, die si- garettenwalm. Zijn terras heeft de eige naar van brasserie annex biercafé An- vers in Tilburg vori ge zomer voor een vijfde deel rookvrij verklaard. Hij heeft ook gasten die graag bij hem bor relen én hechten aan hun rookwaar. Die wil hij blijven bedienen op het an dere terrasdeel. Meer kleuren online Maar liever zou hij de sigaret overal verbannen, op voor waarde dat concur renten hetzelfde doen. „Roken in de publieke ruimte is not done. Verbied het overal en hand haaf goed. Als ner gens meer gerookt mag worden, is het rookverbod ook makkelijker te controleren." Het personeel werkt ook harder als er geen plek meer is om een rookpauze te ne men. Michielsen is zo anti-roken dat hij een werknemer een bonus heeft ge geven, omdat ze een jaar lang geen peuk heeft aange raakt. „Nu is ze ge stopt. Fantastisch toch." U Hagelslag is zo makkelijk. Het is minder slecht voor het milieu dan worst, minder gedoe dan een ei mijn vriend natuurlijk gelijk. Eigenlijk is die dagelijkse portie hagelslag die er in gaat nou niet bepaald het toppunt van gezond heid: 64 van de too gram is suiker en de rest ongeveer E-nummers, volgens de ver pakking. De toetjes en de ijsjes die ze bijna dagelijks krijgen ook niet. En hoewel ik ze nooit snoep geef, heeft mijn zoon heel vaak snoeppapiertjes in zijn zak. Blijkbaar heeft hij op zijn mega-biologische school een snoepleveranciertje gevonden (zo'n jonge tje dat later heel rijk wordt omdat hij nu al handelt in waar een tekort aan is.) meededen aan een helemaal-suikervrij- eten-test na een week beter konden slapen en zich beter konden concentreren op school. Als ik zoiets lees, verfoei ik de hagel slag. En dan denk ik aan hoeveel suiker ik zelf stiekem eet terwijl ik net doe alsof ik geen suiker eet en dan verfoei ik dat ook. In wijn of in het koekje bij de koffie. In brood beleg, in tussendoortjes. In ketchup en in heel veel andere producten in de super markt waar je het niet eens van weet. Het geldt niet alleen voor kinderen en limona de; we zijn met zijn allen een aan suiker verslaafde beschaving. Morgenochtend krijgen ze kaas. chrijf over hoeveel suiker die kin- deren dagelijks eten", zei mijn vriend terwijl ik in de keuken stond en hagelslag over de boterhammen strooide. Ja, ja, mompelde ik. Hagelslag is zo makkelijk. Het blijft altijd goed in het keukenkastje. Het is minder slecht voor het milieu dan worst, minder gedoe dan een ei. Ze vinden het lekkerder dan hum- mus. Ik heb nog allemaal andere argu menten om mezelf te verdedi gen. Mijn kinderen zijn niet te dik, dus het maakt niet uit. Ze zitten al op een mega-biologi- sche crèche en school, dus het maakt niet uit (laatst was ik mee op schoolreis je, er waren ook pannen koeken mee: één stapel was gemaakt met soja- melk en kokosvet, de andere ook nog gluten vrij - zo'n school.) Maar ze eten best veel fruit en ze eten 's avonds altijd hun bord leeg, werp ik tegen. Maar eigenlijk heeft woensdag 22 juni 2016 Beo Willem Suike @PaulineBijster 'Brits strand Mark van Assen Rotterdam Sigaret is hier (niet) welkom Meerdere modellen online Ik heb wel eens gelezen dat kinderen die STINGLER NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8