u Hulst gebruikt deel financieel overschot voor investeringen Soberder aanpak casino boulevard Knokke-Heist -VLAANDEREN 7 21e Trekkertrek in Axel bezoekers", zegt Pieter van Cam- pen (29), penningmeester van het AJK. „Wat veel mensen niet weten is dat het bij Trekkertrek niet alleen gaat om zwarte rook, lawaai en wat er onder de motor kap ligt, maar ook dat het om tac tiek gaat. Want je kunt nog zo'n geweldig machien hebben, als je niet goed kunt rijden, verlies je toch." Trekkertrek, oftewel tractorpul- ling, komt uit Amerika. Daar wer den in de jaren vijftig op het plat- Je kunt nog zo'n geweldig machien hebben, als je niet goed kunt rijden, verlies je toch teland wedstrijden georganiseerd voor en door boeren. Bij het ont ginnen van het land daagden ze elkaar uit een zo groot mogelijke steen uit het zand te trekken. Te genwoordig worden de wedstrij den verreden op een afgegraven baan van zo'n honderd meter lang en is de steen vervangen door een sleepwagen, die elke meter die de tractor aflegt, zwaar der wordt. Wie het verst komt, wint. Er wordt gereden in diverse ge wichtsklassen en van originele tractoren (die de dag erna ge woon weer op het land rijden) tot sportklassen, waar van alles aan versleuteld is. Van Campen: „Een echte 'publiekstrekker' heb ben we niet, het is het totaalplaat je en de sfeer." De wedstrijd begint zondag om 13.00 uur, maar vanaf's och tends wordt al gereden. Kinde ren kunen zich vermaken op een springkasteel en er zijn diverse kraampjes. Het belooft een titanenstrijd te worden, zondag op het schuttersterrein aan de Boslaan. Honderd (opgevoerde) tractoren gaan de strijd met elkaar aan tijdens de 21e editie van de Trekkertrek. Oftewel; wie komt het verst? De Trekker trek van Axel is al ruim twee decennia het paradepaardje van het Agrarisch Jongeren Kontact (AJK) Oost-Zeeuws-Vlaande- ren, een oude organisa tie met een opvallend jong bestuur van twin tigers en dertigers. Op de Axelse Trekkertrek laten honderd boeren en/of mon teurs uit ZeeuwsVlaanderen en België zien wat hun, al dan niet opgevoerde, tractoren kunnen. Voorzitter van de AJK Trekker- trek-commissie Koen Maerman (26) doet zelf ook mee met zijn Ford Major, een 'ouwetje' met ori gineel tachtig pk, waar hij met het nodige sleutelwerk in zijn vrije tijd tussen de twee- en drie honderd pk uit heeft weten te persen. Maerman: „Ik doe niet zo vaak mee, het sleutelen vind ik ei genlijk leuker dan de competitie, maar het is altijd wel heel span nend." Het Axelse evenement wordt al tijd druk bezocht. „Elk jaar ver welkomen we toch wel zo'n 1500 De gemeente Hulst sluit 2015 af met een netto financieel over schot van 658.000 euro. Een deel daarvan, 201.000 euro, wordt geïnvesteerd, onder meer in het onderhoud van het dorpshuis in Hengstdijk. Met aftrek van dat be drag is het financieel overschot over 2015 457.000 euro. Hulst dankt dat overschot on der meer aan lagere ambtelijke kosten en meer parkeeropbreng- sten. Tegenvallers waren de actua lisatie van grondexploitatieplan nen en de afvalstoffendekking, die niet dekkend was. Wat ook een grote rol speelt, is het feit dat Hulst vorig jaar besloot 1,7 mil joen euro te reserveren voor uit gaven in het sociaal domein. Hulst moest, net als alle andere Nederlandse gemeenten, het heft in handen nemen op het gebied van (jeugd)zorg en participatie. „Daarom hebben we extra geld gereserveerd, want we wisten niet wat er op ons bord zou ko men", zegt wethouder Adri Tot- té. „De najaarsnota liet al zien dat we richting een overschot zouden gaan, maar 658.000 euro netto is fantastisch." Niet alleen het dorpshuis in Hengstdijk kan op geld rekenen, er wordt ook een bedrag gepompt in het pro ject 'Gezond in de stad'. Dat is een stimuleringsproject om ge zondheidsachterstanden aan te pakken. Ook komt er geld voor de vervanging van openbare ver lichting en juridische kosten. Het gros van het overschot van de 457.000 euro verdwijnt in de alge mene reservepot. Hulst gaf vorig jaar in totaal 66 miljoen uit, waarvan 3 miljoen aan bijvoorbeeld het vervangen van de riolering in de wijk Nieuw Hulst en de herinrichting van de Molenstraat en 's Graven straat in Clinge. Het casino in Knokke-Heist krijgt de komende jaren een opknap beurt. Niet door er een grote woontoren op te zetten, zoals de bedoeling was, maar door veel be scheidener nieuwbouw. Het Knokse gemeentebestuur, onder leiding van burgemeester Leopold Lippens, zag nieuwbouw van het beeldbepalende casino aan de boulevard jarenlang als een prestigeproject. Tot drie jaar gele den werd vastgehouden aan een ontwerp van architect Steven Holl uit 2005. Dat voorzag in de renova tie van het huidige gebouw, met daarbovenop een woontoren in de vorm van een zeilschip van maar liefst 112 meter hoog. Er was 250 miljoen euro van in vesteerders nodig. Die kwam er niet. Het gemeentebestuur komt nu met een alternatief: een ge bouw van maximaal acht verdie pingen - net zo hoog als de omrin gende panden. Het huidige pand, uit 1925, wordt bijna helemaal ge sloopt. Alleen de monumentale Margrittezaal, met daarin bijzon dere kunstwerken, blijft. Erom heen komen een casino, congres centrum en hotel. Het idee voor de bouw van appartementen is los gelaten. Het nieuwe casino moet over vijfjaar klaar zijn. woensdag 22 juni 2016 Axel Voorzitter Koen Maerman van de Trekkertrek Axel met zijn eigen trekker, fotocamileschelstraete Pieter van Campen, AJK Sheila van Doorsselaer Bob Maes Hulst Marlijn de Koning Knokke-Heist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72