Tholen bereid lot investering snel internet buitengebied Jubileumboek voor huurders R en B Wonen in Borsele en Reimerswaal Kloetinge vindt weghalen van brievenbus 'bezopen' m ai j m as* W RÉ mi i 6 BEVELANDEN EN THOLEN THOLEN De ergernis over traag in ternet in het Thoolse buitenge bied behoort binnenkort wellicht tot het verleden. Burgemeester en wethouders lijken bereid geld te investeren in de komst van snel in ternet. Op het Thoolse platteland wordt al jaren geklaagd over het uitblijven van een snelle verbin ding. Veel providers haakten af vanwe ge de hoge investeringskosten. Het lokale Skylinq uit Sint- Maartensdijk, opgezet door twee jonge ondernemers, zegt een op lossing te hebben. Door middel van straalverbindingen kunnen in woners en bedrijven in het buiten gebied straks wel beschikken over snel internet. Er is al een proef gedaan. Daar- Om heel Tholen te voorzien van snel internet moeten antennes worden geplaatst. voor werd op de watertoren in Scherpenisse een antenne ge plaatst. Om heel Tholen te dek ken, moeten er nog wat antennes bij komen. Burgemeester en wethouders zijn bereid 25.000 euro in het pro ject te steken vanuit het stimule ringsfonds samenleving. Ook over een gevraagde garantstelling van 70.000 euro valt volgens het colle ge te praten. Het gaat nog maar om een principe-uitspraak. Het of ficiële verzoek van Skylinq moet volgens een woordvoerster nog worden ingediend. Woningcorporatie R en B Wo nen bestaat dit jaar een eeuw en daar wordt bij stilgestaan met een jubileumboek voor huurders in de gemeenten Reimerswaal en Borsele. Het door oud-PZC-journalist Frank van Cooten samengestelde boekje is gisteren in Kruiningen door R en B-directeur Peter Be vers overhandigd aan waarne mend burgemeester Piet Zoon van Reimerswaal en de Borselse wethouder Kees Weststrate. In steek van het boekwerkje was om vooral te laten zien hoe mensen die met de corporatie te maken hebben tegen R en B Wonen aan- kijken. „Geen 300 pagina's tekst, maar een leesbaar boek waar men sen centraal staan", zei Van Cooten. Hij hield de afgelopen maanden een reeks interviews met allerlei mensen die 'op wat voor manier dan ook' iets met R en B Wonen te maken hebben. Het leverde vol gens hem 'mooie en verrassende' verhalen op. „Het is ook een beet je een boekje geworden over de historie van de Bevelanden." Dat kan ook bijna niet anders, als je te rugkijkt op een periode van hon derd jaar. „R en B is verankerd in onze gemeenten, de lijntjes zijn heel kort", zei Kees Weststrate. Wat hem betreft loopt de samen werking tussen gemeenten en wo ningcorporatie in Zeeland voor op de rest van het land. Geprikkeld door Piet Zoon, die vroeg wat er over 25 jaar in het jubileumboek zou staan, gaf directeur Bevers aan dat de band met de omgeving sterker zal zijn. „Niet fusies, maar samenwerking zal de overhand hebben, met behoud van identi teit. Duurzaamheid is al de stan daard. Maar Zeeland moet meer doen met biobased economy." Alle huurders van R en B Wo nen krijgen een code waarmee ze het boek via internet kunnen be kijken en downloaden. De Vereniging Dorpsbelangen Kloetinge (VDK) gaat bij PostNL in verweer tegen de aanstaande verwijdering van de brievenbus aan de Oostmolenweg. PostNL wil het aantal straatbrie venbussen verminderen, omdat er volgens de organisatie steeds min der brieven worden verstuurd. Die aan de Oostmolenweg, tegen over Emergis, is er één van. Maar in tegenstelling tot wat PostNL beweert, wordt de brieven bus veel gebruikt door bewoners van de wijken Oostmolenpark en Riethoek, weet VDK-voorzitter Ri- nus Vuijk. Hij vindt verwijdering van de bewuste brievenbus 'bezo pen'. „Iedereen kan volgens Post NL een kilometer lopen, maar je zal maar met je rollator een brief moeten gaan posten. Om die men sen gaat het." Bewoners van Oostmolenpark en Riethoek kunnen vanaf 1 augus tus terecht in de Beukenstraat in Goes-Zuid, bij het ADRZ of de Kloetingseweg ter hoogte van de kruising met de Populierenstraat. Volgens Vuijk is er straks sprake van een 'vergeten hoek'. „Terwijl in die twee wijken meer mensen wonen dan in het hele dorp Kloe tinge, waar wel twee brievenbus sen blijven staan." Hij gaat het be stuur van de VDK voorstellen een brief te schrijven aan PostNL over de kwestie. „We moeten niet alles zomaar pikken, dit is een voorzie ning die zonder enig overleg wordt weggehaald." Volgens PostNL zijn de locaties 'in nauw overleg met de gemeen te en vertegenwoordigers van be langenorganisaties vastgesteld', staat te lezen in een brief aan in woners, maar dat is volgens Vuijk niet waar. IN DE REGIO SPEELTUIN MIJN DORP MIJN STAD WÊc& woensdag 22 juni 2016 Luc Oggel Kruiningen A Vlnr: Peter Bevers, Kees Weststrate, Piet Zoon en Frank van Cooten. foto maroelle davidse Luc Oggel Kloetinge 'S-HEER HEN DRIKSKINDEREN Kliederkerk De kerken van Kloe tinge en 's-Heer Hendrikskinderen houden zondag ge zamenlijk de Klieder- kerk in 's-Heer Hen drikskinderen. De Kliederkerk is een bijeenkomst voor alle leeftijden en in het bijzonder voor kinderen en hun (groot)ouders. Een creatieve ont moeting voor men sen met en zonder kerkelijke achter grond rondom bijbel se verhalen en een actueel onderwerp. Er wordt geknutseld aan de hand van een bijbelverhaal en dat alles biedt ruim te voor gesprek, ver dieping, creativiteit en gezelligheid. De Kliederkerk vindt plaats in basis school de Poeljeugd in 's-Heer Hendriks kinderen van 15.30 tot 17.00 uur. YERSEKE Zomermarkt De Markten uit Wouw houdt zater dag een zomer markt in Yerseke. Zowel de plaatselij ke middenstand als standhouders van buiten de gemeente doen mee aan de Zomermarkt. De toe gang is gratis. KAPELLE Nieuwe expositie in Cederhof Annemarie van Dij- ke en Jolanda Baas exposeren tot 8 au gustus in de binnen hof van zorgcen trum Cederhof in Ka- pelle. Baas laat dan een deel van haar vinger hoedjesverzameling zien en Van Dijke ex poseert met schilde rijen. De tentoonstel ling is dagelijks gra tis te bezoeken van 8.00 tot 21.00 uur bij Cederhof, Ceder laan 9 in Kapelle. GOES Kinderen in de Goese wijk Mannee hebben vóór de zo mervakantie een speeltuin. Het ontwerp werd een paar we ken geleden tijdens een speciale verkiezing gekozen door de kinderen en de ouders uit de wijk. Samen kozen ze voor het plan waar 'beweging' heel centraal staat. In de nieuwe speeltuin kan door jong en oud worden geschommeld, geslin gerd en geklauterd. Het ontwerp wordt momenteel door de leverancier uitgewerkt. Binnenkort begint het werk. „Leuk om inwoners op deze manier bij de inrichting van hun wijk te betrekken", aldus wethouder Derk Alssema. BAARLAND Oude Polderdijk 2, 13.00-17.00 uur - Zomerexpositie 'Va- ria-Una' GOES Jeugdcentrum SM- WO, De Spinne, 09.30-11.30 uur-In loopspreekuur voor vragen over de com puter; 10.00-11.00 uur-Spreekuur van wijkagent in de wijk- infowinkel; Grote Kerk, 10.00-17.00 uur - Overzichtsex positie 'Goes en Passant'; Ingang His torisch Museum/ VVV Kantoor, Singel straat, 14.00-15.30 uur - Gratis rondlei ding door historisch hart van Goes o.l.v. een ervaren gids; Sportzaal de Spin ne, 15.30-16.15 uur- Zaalvoetbal voor jon geren van 12 t/m 15 jaar; 16.15-17.15 uur - Zaalvoetbal vanaf 15 jaar; Manhuistuin, 17.15-20.00 uur- 32e editie Haring party Goes; Sport zaal Thorbeckelaan, 19.00-20.00 uur- Sporten voor men sen van 55 tot 70 jaar met Heidi Bras; Rooseveltlaan 87, 19.00 uur-Start rus tige fietstocht KAMPERLAND Jacobadijk 10, 13.30-15.30 uur- Ezelwandeling door de polders van het Veerse Meer KAPELLE Fruitteeltmuseum, Annie M.G. Schmidt- singel 1,13.00-17.00 uur-Expositie 'Langs het tuinpad van mijn vader'; De Vroone, C.D. Ver- eekestraat 74,19.15 uur - Bridgeavond KLOETINGE Geertesplein, 13.30 -16.00 uur - Open stelling Geerteskerk en expositie over de kerk en het dorp KWADENDAMME Johan Frisostraat 5, vanaf 18.30 uur- Derde editie Kwi- damse Zomeravond wandeling over af standen van 5 of 12 kilometer RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, Hoofdweg 45, 09.00 uur- Schildercursus SCHORE Dorpshuis, Nieuwe Kerkplein 15,18.30 uur-Avondvier daagse WEMELDINGE Sluisplateau 29, 13.00-15.00 uur- Zeehondensafari YERSEKE CBS Het Kompas, Moerplein 1,18.00 uur-Avondvier daagse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66