Zeeuwen strijden om rood-wit-blauwe trui Blauwe doffer bezorgt Buyze weer de winst Van Kempen staat ook in Leusden op het podium ZEELAND 13 VLISSINGEN Vanuit Zeeland doen de komende dagen veel wielrenners mee aan de diverse NK-wedstrijden op Goeree- Overflakkee. Vandaag is het NK tijdrijden, voor diverse categorie ën. Vrijdag en zaterdag zijn de rit ten in lijn. Bij de elite-vrouwen gaan Ma- thilde Matthijsse (Grijpskerke) en Celesta op den Brouw (Sint Maartensdijk) de strijd met de klok aan. Zij rijden 31 kilometer. Bij de mannen-elite staan Michiel Jumelet (Bruinisse) en Michaël de Jong (Kortgene) op de deelnemerslijst. Vrijdag is de wegwedstrijd voor de elite-vrouwen. De af stand is 131 kilometer. Naast Op den Brouw doet ook Lindy van Anrooij (Kapelle) daaraan mee. Bij de beloften trappen dezelfde dag Davy Gunst (Yerseke) en Alain de Smit (IJzendijke) 161 kilo meters weg. Op zaterdag moeten de profs, die vanwege de zondagsrust op het Zuid-Hollandse eiland een dag eerder rijden dan normaal, al vroeg aan de bak. Om 8.30 uur start hun koers over 212 kilome ter. Het exacte startveld is nog niet bekend, maar Zeeland heeft met Brian van Goethem (Sluis kil), Johnny Hoogerland (Lange weegje), Antwan Tolhoek (Yerse ke), Nick van der Lijke (Middel burg) en Marco Minnaard (We- meldinge) tal van coureurs die zouden kunnen gaan strijden om de rood-wit-blauwe trui. Later op de dag rijden de elite renners zonder contract nog 172 kilometer. Onder hen Hans Dek kers (IJzendijke), Michaël de Jong (Kortgene), Michiel Jumelet (Brui nisse), Eloy Raas ('s-Heer Hen drikskinderen), Michel Stroosnij- der (Hansweert), Pieter Vette (Heinkenszand) en Ramon Vleu gel (Goes). Motorcrossster Danielle van Kem pen uit Oost-Souburg is als twee de geëindigd tijdens een nationale wedstrijd van de MON in Leus den. In beide manches in de klas se MX Open Junioren werd zij tweede achter dagwinnaar Peter Buitenhuis. In de tussenstand om het kampioenschap staat zij even eens op de tweede plaats. In Rosmalen, bij een wedstrijd van de KNMV voor het district Zuid, belandde Dylan Serrarens uit Lamswaarde in de klasse 65 cc dankzij dubbele manchewinst op de hoogste trede. Jop Adam uit Westdorpe werd vijfde. In de klas se MX 2 4-takten werd Boy Stock man uit Terneuzen tweede. Dat waren ook zijn klasseringen in de manches, steeds achter Limburger Bob Ruijters. Wilko de Booij uit Walsoorden eindigde als zesde. Ke vin van Houdt uit Axel werd met een vierde en derde plaats in de manches als derde geklasseerd bij de MX 2 2-takten. In Genk vond een nationale wedstrijd plaats van de Belgische Motorbond (BMB). Bij de Inters in de MX1/MX3 klasse kwam Stefan Hage uit Kapelle tot een zesde plaats. In de eerste manche werd hij vijfde en in de tweede manche moest de Zeeuw genoegen nemen met plaats zeven. Mark Boot uit Burgh-Haamste- de begon uitstekend bij de Inters MX 2. De eerste manche won hij, na een spannend gevecht met Ced- ric Grobben. In de tweede man che hadden beide kemphanen el kaar al bij de start gevonden. Span nend werd het niet, want Boot moest al in de openingsfase met een vastloper opgeven. Bij de vete ranen was er een derde plaats voor Aswin Vandamme uit Zuid- dorpe. Gian Carlo Buijs uit Oost-Souburg viel bij een wed strijd van de Belgische MCLB in Tielt met een vierde plaats nipt naast het podium in de klasse MX 2 Nationalen. Afgelopen weekend stonden de na tionale vlucht vanuit St. Vincent (950 kilometer) en de provinciale vlucht vanuit Souppes sur Loing (375 kilometer) op het program ma. Beide vluchten werden vanwe ge het slechte weer een dag uitge steld, waardoor de aankomsten op zondag waren. Het was die dag be hoorlijk vliegweer, maar toch wa ren het geen gemakkelijke vluch ten. Op St. Vincent versloeg de blau we doffer van Jacobus Buyze uit Terneuzen de 973 Zeeuwse dui ven van 205 liefhebbers. „Ik heb deze duif gekregen van Jac van den Bosch uit Hengstdijk", vertelt de Zeeuws-Vlaming. „Hij heeft voor mij al mooie prijzen gewon nen." woensdag 22 juni 2016 Herman Heuvink Eén van de hoogtepunten uit de carrière van Johnny Hoogerland. De renner uit Langeweegje komt op 23 juni 2013 als winnaar over de streep tijdens het NK in Kerkrade. foto vincent jannink/anp Vlissingen Marcel Buijsse Oostburg De vlucht uit Souppes sur Loing werd gewonnen door Edy de We ver uit Schoondijke. Zijn blauwe doffer liet daarmee 4300 mededin gers achter zich, die door 411 lief hebbers waren ingekorfd. Uitslagen. Afdeling Zeeland, St. Vincent (973 duiven): 1. (1052 m.) J. Buyze (Terneuzen); 2. E. van Koe- veringe (Wemeldinge); 3. R. van de Bilt (Koewacht); 4.1. Vermeulen (Le- wedorp); 5. A. van de Veeken (Clin- ge); 6. W. Kooreman (Kloosterzan- de); 7. C. Sponselee (Oost-Sou burg); 8. J. van den Bosch (Hengst dijk); 9. W. de Vries (Middelburg); 10. Comb. Reijngoudt (St. Philips- land). Samenspel 1 (69 duiven): 1. (962 m) M. de Lijser (Cadzand); 2. H. Calon (Hoofdplaat); 3 J. du Puy (Biervliet). Samenspel 2 (185 dui ven): 1. (1052 m.) J. Buyze (Terneu zen); 2. J. van den Bosch (Hengst dijk); 3. H. van Schilt (Axel). Samen spel 3,148 duiven: 1. (1029 m.) R. van de Bilt (Koewacht); 2. A. van de Veeken (Clinge); 3. W. Kooreman (Kloosterzande). Samenspel 4,120 duiven: 1. (1026 m.) I. Vermeulen (Lewedorp); 2, 3. Comb. Beulens (Kwadendamme). Samenspel 5,111 duiven: 1. (996 m.) F. Janssens (Ka pelle); 2. D. de Voogd (Yerseke); 3. S. Leloux en zn. (Kapelle). Samen spel 6,153 duiven: 1. (1008 m.) Comb. Reijngoudt (St. Philipsland); 2. C. Potappel (Stavenisse); 3. J. Steketee (Bruinisse). Samenspel 7, 187 duiven: 1. (1019 m.) C. Sponse lee (Oost-Souburg); 2. W. de Vries (Middelburg); 3. Comb. Reijnoudt- Roelof (Middelburg). Afdeling Zeeland, Souppes sur Loing 4300 duiven: 1. (1341 m.) E. de Wever (Schoondijke); 2. H. Mook- hoek en zn. (Breskens); 3, 9. R. en L. Traas (Nieuwdorp); 4. P. Geijs (Vlissingen); 5, 6. M. Buijsse (Oost burg); 7. Comb. Huige-Schotanus (Middelburg); 8. A. Mieras (Wemel dinge); 10. D. de Voogd (Yerseke). Samenspel 1, 606 duiven: 1. (1341 m.) E. de Wever (Schoondijke); 2. H. Mookhoek en zn. (Breskens); 3. M. Buijsse (Oostburg). Samenspel 2, 643 duiven: 1. (1325 m.) H. de Waal (Zuiddorpe); 2. Comb. Moes-van Al phen (Terneuzen); 3. Comb. Pieters (Philippine). Samenspel 3, 559 duiven: 1. (1291 m.) BIFS-van Koppen (Lamswaar de, 2. C. Koene (Walsoorden); 3. P. d'Hondt (Hulst). Samenspel 4, 600 duiven: 1. (1336 m.), 2 R. en L. Traas (Nieuwdorp); 3. J. van Maldegem (Heinkenszand). Samenspel 5, 458 duiven: 1. (1328 m.) A. Mieras (We meldinge); 2,3. D. de Voogd (Yerse ke). Samenspel 6, 686 duiven: 1. (1309 m.) A. Scherpenisse (St. Maar tensdijk); 2. J. Zuidweg (St. Philips land); 3. M. Laban (Tholen). Samen spel 7, 748 duiven: 1. (1335 m.) P. Geijs (Vlissingen); 2. Comb. Hui- ge-Schotanus; 3. K. Minderhoud (Koudekerke).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61