t Zeegers gaat naar Hoek 12 ZEELANE Vierde editie van Classics Regatta Kerkhove al klaar op Wimbledon Titel voor karters van Veersedam NK WIELRENNEN Wielrenner uit Wilhelminadorp (23) sukkelt zo met zijn gezondheid dat hij nationale titelstrijd deze week moet laten schieten. „Ik moet nu echt rust nemen en weer zien te herstellen." Oefenen Watersportvereniging Brouwershaven or ganiseert vrijdag en zaterdag voor de vier de keer de Brouwse Classics Regatta (BCR 2016) voor klassieke zeiljachten. De regat ta, met dit jaar 32 deelnemers uit binnen- en buitenland, wordt om het jaar georgani seerd. Twee dagen lang is het Grevelingen- meer het toneel voor de mooiste klassieke zeiljachten, met schippers die strijden om elke seconde winst bij de finishlijn. In de avonduren is er een programma op de wal. Meer informatie op www.bcr-regatta.nl Tennisster Lesley Kerkhove is er, net als in 2015, niet in geslaagd de eerste ronde van de kwalificaties van Wimbledon te overle ven. De 24-jarige Zierikzeese verloor gister avond van de Amerikaanse Lauren Davis, die ook favoriete was. Zij staat immers 118de van de wereld, zestig plekken hoger dan de Zeeuwse. Beide sets eindigden in 6-3. Kerkhove kon twee keer tot 3-3 gelijke tred houden, maar moest haar tegenstandster daarna laten gaan. Vorig jaar zat ze dichter bij een plaats in de tweede ronde. Toen kreeg ze tegen de Fran- gaise Julie Coin zelfs matchpoints. Op de kartbaan in Middelburg is de finale van het Zeeuws Indoor Kart Kampioen schap voor teams verreden. Het Zeeuws kampioenschap bestond uit acht wedstrij den van twee uur, waarin viermaal van rij der en kart werd gewisseld. Van de tien teams konden er tijdens de finalerace nog drie kampioen worden: Veersedam/Kastaci, Snap On en Klaver 4. Het waren uiteinde lijk de rijders van Veersedam/Kastaci die na een bloedstollende race de titel op hun naam wisten te schrijven. De voorsprong op nummer twee Snap On bedroeg uiteinde lijk slechts één punt. Klaver 4 eindigde op de derde plaats. In de Ereklasse ging de titel naar team 't Begin uit Domburg. Indelingen en flinke tegenvaller voor Matthijs Evers- dijk. De wielrenner uit Wilhelminadorp is zó aan het sukkelen met zijn gezondheid, dat hij even een flinke pauze moet inlassen. „Ik heb met de ploegleiding be sloten geen Nederlands kam pioenschap te rijden", vertelt hij. „Ik moet nu echt rust nemen en weer zien te herstellen." De 23-jarige Eversdijk, die vo rig jaar met zijn negentiende plek de beste Zeeuw was bij het NK op de weg, heeft nogal last van zijn luchtwegen. „Het zijn bronchtis-achtige klachten", laat hij weten. „Het heeft ook wel iets weg van hooikoorts, van een soort pollenallergie. Ik ben al bij verschillende doktoren geweest. In voorgaande jaren had ik er ook wel een beetje last van, maar in mindere mate. En toen was het al tijd vanwege een koutje. Het lasti ge is dat het nu zo onvoorspel baar is. Denk je net hersteld te zijn, komt het weer opzetten..." In april lag de in Delft stude rende Bevelander er voor het eerst uit. Na twee weken zat hij weer op de fiets, maar vervolgens kreeg hij weer „een klap". Na een nieuw herstel begon zijn slijm vlies weer ontstoken te raken. „Dat was twee weken geleden. Toen hebben we al besloten dat ik de Ster ZLM Toer niet zou rij den. Heel jammer." Eversdijk zou bij Cyclingteam Join's-De Rijke een fraai program ma rijden. In april, mei en juni zou de semiprof deelnemen aan rondes in Kroatië, Luxemburg en Ierland, gevolgd door de Ster ZLM Toer in Nederland en Bel gië. „Telkens als zo'n mooie wed strijd voor de deur stond, kreeg ik weer last. Het is een heel verve lend seizoen tot nu toe. Alleen in de Ronde van Limburg was ik echt goed." In 2015 koerste Eversdijk zeer sterk. Het leverde hem een con tract bij De Rijke op. In februari van dit jaar zette hij een nieuwe stap. Hij besloot zijn studie te on derbreken. Hij had alle vakken van zijn master ruimtevaarttech niek afgerond en moest alleen nog stage lopen en afstuderen. „Met beide ben je fulltime bezig en je kunt het dus niet met wiel rennen combineren. Vandaar dat ik heb gezegd: ik ga nu eerst wiel rennen en mijn studie vervolg ik wel in de winter. Maar het stom me is dat heel snel daarna alle el lende is begonnen." Eversdijk gaat na het NK op Goeree-Overflakkee, waarbij hij zaterdag wel als toeschouwer aan wezig zal zijn, eerst op vakantie. Daarna zal hij langzaam weer be ginnen. „Ik hoop dat ik toch nog wat van mijn najaar kan maken." De selectie van Hoek is nagenoeg rond. Gisteren maakte de club be kend dat ook Douwe Zeegers de overstap maakt naar de zater dag-hoofdklasser. De jonge aanval ler is afkomstig van FC Dordrecht, waar hij het afgelopen seizoen on der trainer Dennis de Nooijer in de Ai speelde. De uit Biervliet afkomstige spits staat bekend als een makkelijk sco rende aanvaller. Zeegers voetbalde in het verleden ook in het shirt van onder meer JVOZ en Willem II. Afgelopen zomer verruilde hij de Tilburgse club voor FC Dor drecht. Met de komst van de talentvolle spits bestaat de eerste selectie van Hoek nu uit achttien spelers. Van de groep die afgelopen seizoen achtste werd in de hoofdklasse B blijven veertien spelers Hoek trouw. Eerder werden al Josimar Pattinama (VC Vlissingen), Ar- mand Doka (Gent-Zeehaven) en Leonardo Cirilo Vieira Faioli (GPC Vlissingen) vastgelegd. Hoek hoopt op korte termijn ook nog tot een akkoord te komen met een ervaren aanvaller uit Bel gië. De besprekingen met de ex-prof lopen al een tijdje, maar werden vanwege de vakantie van de voetballer even uitgesteld. Een linksbenige centrale verdediger staat ook nog op het verlanglijstje. woensdag 22 juni 2016 BROUWERSHAVEN LONDEN MIDDELBURG Dick Moerland en Harry Christiaanse trainen en coachen ook komend seizoen het eerste team van korfbalvereniging Vol harding uit Yerseke. In de tussentijd wordt echter wel verder gezocht naar een nieu we trainer die het stokje van hen kan over nemen. Afgelopen seizoen verving het duo de onverwacht vertrekkende Robert-Jan Cannoo. Volharding eindigde tijdens zowel het zaal- als veldseizoen in de midden moot van de vierde klasse. In Westkapelle wordt vanavond de Kreekloop gehouden. De start is om 19.30 uur en er kan gekozen worden uit één, twee of drie rondjes van 2,7 kilometer. In schrijven kan vanaf 18.30 uur aan de Rid derkerklaan. Deelname kost 3 euro. s Zaterdag-hoofd klasser Hoek speelt in de voor bereiding op het nieuwe seizoen vijf oefenduels. De eerste trai ning is op zater dag 16 juli om 14.00 uur in Hoek. Vier da gen later volgt een thuiswed strijd tegen Dam me. Daarna vol gen nog oefen duels met GVVV (23 juli in Vlissin- gen), de West- Zeeuws-Vlaam- se selectie (29 juli in Biervliet), Knokke (30 juli) en Zwevezele (10 augustus). De competitie start al op 20 au gustus. fl Aanstaande maandag - 27 juni - maakt de KNVB de nieuwe indelingen in het amateurvoetbal bekend. Het gaat dan om de eerste klassen en lager. Uiterlijk op 2 juli worden de indelingen van de hoofd klasse, derde en tweede divisie bekend. Alleen Hoek en Vlissin- gen weten maan dag dus nog niet wie hun tegen standers zijn. ■E o a Eversdijk zet streep door NK Roeland van Vliet Vlissingen Matthijs Eversdijk: „Telkens als zo'n mooie wedstrijd voor de deur stond, kreeg ik weer last." foto wouter roosenboom Barry van der Hooft Hoek Douwe Zeegers verruilt FC Dordrecht voor Hoek. hurem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60