Minima Schouwen-Duiveland krijgen extra steuntje in de rug Netwerken met maatjes erbij Lekker laagdrempelig houden SCHOUWEN-DUIVELAND 7 ZELFDE CONCEPT, MAAR ANDERE INSTEEK Op Schouwen staan deze week twee haringparty's op de agenda, beide met een eigen insteek en doelgroep Elodie Kint v DONDERDAG VRIJDAG ZIERIKZEE Serviceclub Kiwanis houdt don derdag Haringparty Schouwen-Duiveland in Zierikzee. Medeorganisator Wim in 't Veld ziet het als een gezellig businessevene- ment. Terwijl de gasten donderdagavond aan de Stads- en Commerciewerf in Zierikzee van de eerste maatjes smullen, verzorgt de band Sonnema live 'achtergrondmuziek'. Behalve haring worden mosselen en andere regiona le producten geserveerd. „Vooral onderne mers en bedrijven komen erop af, maar in principe is iedereen welkom", aldus In 't Veld. Hij noemt de party nu al een succes, omdat al ruim 300 toegangstickets zijn ver kocht. Hij verwacht dat er nog bijna hon derd laatbeslissers bij zullen komen. „De ha ringparty slaat ieder jaar weer aan", zegt hij. Het is de eerste keer dat Kiwanis het evene ment organiseert. De vorige organisatoren hadden de handdoek in de ring gegooid. Dat vonden de leden van de serviceclub zonde. Het goede doel waar de opbrengsten naar toe gaan, zijn kinderen in Schouwen-Duive land van wie de ouders het financieel niet breed hebben. BROUWERSHAVEN Ondernemer Evert van Dilst wil de New Haringparty in Brou wershaven vrijdag laagdrempelig houden. „Iedereen is welkom.". „Gezelligheid met een hapje en een drankje, dat is waar het voor ons om gaat", aldus Van Dilst. Tijdens de haringparty wordt het haringseizoen op een feestelijke manier geopend. Om in de juiste stem ming te komen, zorgen Debora Meier en James van de Water voor zomerse muziek met hun band Broazinha. En voor wie even genoeg heeft van de Hollandse nieuwe zijn er ook verse pizza's en gerookte paling. De eerste editie van de New Haringparty werd vorig jaar nog in d'Ouwe Smisse in Zonnemaire gehouden. Dit keer is het de beurt aan Van Dilsts nieuwe restaurant C~food in Brouwersha ven. „Deze zaak is pas open en het is een echt visrestaurant dus dit is wat toepasse lijker." De opbrengsten gaan naar stich ting Kunst en Cultuur Schouwen-Duive land. „Met deze stichting willen we stimu leren dat er toch wat leuke optredens op het eiland zijn", aldus Van Dilst. Het gaat om de individuele inko menstoeslag en het declaratie fonds. De bestaande compensatie regeling van meerkosten voor chronisch zieken en gehandicap ten wordt voor langere duur ver lengd. De individuele inkomens toeslag is bedoeld voor mensen die minimaal drie jaar op de ar moedegrens leven. Op Schouwen-Duiveland zijn dat nu ongeveer 180 huishou dens. Om in aanmerking te ko men voor iets meer financiële ruimte bij onverwachte uitgaven, ligt de lat nu op 100 procent van de bijstandsnorm. Dat wordt straks 110 procent, net als in de meeste Zeeuwse gemeenten. Dit houdt in dat ook huishoudens waar maandelijks net iets meer geld binnenkomt, een beroep kunnen doen op de toeslag. Wethouder Cees van den Bos verwacht met de versoepeling zo'n 45 extra huishoudens te kun nen helpen, wat neerkomt op een extra uitgave van 20.000 eu ro voor de gemeente. Daar staat tegenover dat de ho gere norm mensen meer stimu leert aan het werk te gaan, aldus de wethouder. Ze verliezen im mers minder snel het recht op de toeslag. Die redenering wordt even eens toegepast op het declaratie fonds. Uit die pot wordt bijgedra gen aan sociale, culturele, sportie ve en educatieve activiteiten van inwoners met een minimum in komen. Ook worden zwemlessen voor kinderen vergoed. STICHTI NG^fjREA/ESSE OPENBARE VERGADERING BESTUUR woensdag 22 juni 2016 Twee keer haring happen Wim in 't Veld: „In principe is iedereen welkom", fotos dirk-jan gjeltema Evert van Dilst en Jos van Leeuwen van d'Ouwe Smisse. Inwoners van Schouwen-Duive land met een minimuminkomen krijgen het iets makkelijker. De gemeente verruimt op twee fronten de inkomensgrens om in aanmerking te kunnen ko men voor speciale regelingen. Marcel Modde Zierikzee Datum, Tijdstip en Plaats: maandagavond 27 juni 2016 om 20.00 uur; Jan van Renesseweg 25 te Renesse. AGENDA 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen Stukken Mededelingen. 4. Jaarrekening 2015. 5. Algemene gang van zaken. 6. Voorkomende Zaken. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. H.J. Simons, voorzitter. De stukken liggen vóór de vergadering ter inzage. Internet: www.stichtingrenesse.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59