€50 44 8 €10 m WAT MAG'T KOSTEN? ïm Wekelijks speurt de redactie op sites als Marktplaats en Prikbord naar buitenkansjes, bijzondere objecten en vreemdsoortige hebbedingen. Deze week de katten en kittens van Marleen Drijgers (58) uit Vlissingen. Liefde voor dieren heeft Marleen Drijgers van haar ouders mee gekregen. „Als kind vond ik een dode haas. Ik zag dat er een klein haasje naast lag en nam dat mee naar huis. Daar gaf mijn moeder het de fles, tot het weer opknapte." Ongeveer dertig jaar later begon Marleens nieuwe avontuur, toen ze een hoogzwangere zwerfkat aantrof. „Ze zat voor mijn schuurtje, dat grensde aan een parkeerterrein in het centrum van Vlissingen. Geen ge schikte plaats om te bevallen. Met wat voedsel lokte ik haar de schuur in en de volgende dag beviel ze van drie prachtige kittens." In de wetenschap dat in Zeeland geen zwerfkatprojecten bestonden, stak Marleen de handen uit de mou wen. „Op een bedrijventerrein in de buurt vonden veel verwaarloosde katten en hun nakomelingen een schuilplaats. Dagelijks ging ik de uit gehongerde katjes voeren. Al na een DE CONCURRENTIE paar weken zaten ze 's avonds op me te wachten." Stapje voor stapje won Marleen hun vertrouwen. „Ik heb er een jaar over gedaan om ze één voor één te vangen. Alle zwerfkatten zijn gecas treerd en veel kittens gesocialiseerd en door geadopteerd." Maar Marleen wilde meer. „Als het regende, zaten alle katjes kletsnat op mij te wachten. Dat vond ik zo zielig, een afdakje of huisje was hard nodig. Met hulp van een bedrijf op het terrein kwam er een grote schaftkeet en het allereerste kattenhuis in de re gio was een feit." Wie een kat wil adopteren, moet een gezonde financiële basis hebben Gezien op De huisjes breidden zich uit. Marleen richtte Stichting Scheldekat op en vangt nu honderden zwerfkat ten op. Wie een van de katten wil adopteren, moet aan een aantal voorwaarden voldoen. Marleen: „Te veel mensen zonder financiële mogelijkheden nemen een kat. Sta je onder bewindvoering en zoek je ge zelligheid aan een huisdier, weet dan wat het kost. Of een student die op kamers gaat en een kitten neemt. Een stabiele basis is noodzakelijk. Te weinig mensen beseffen dat een huisdier geld kost." Voor een kat vraag Marleen 100 euro en voor een kitten 110 euro. Ze noemt het een koopje. „De kat is twee keer door de dierenarts onder zocht, ontwormd en ontvlooid. Hij of zij is gevaccineerd en gechipt. Een kat ouder dan 5 maanden is ook gecas treerd of gesteriliseerd. Ga je met een gratis afgehaald katje naar de dieren arts om dit op eigen kosten te laten uitvoeren, dan ben je meer dan 200 euro kwijt." Fr 7 7 Bruiloften en partijen, zak- en kleedgeld, goede doelen. Wat hebben we ervoor over? Deze week: een cadeau voor een rapport. woensdag 22 juni 2016 m Niculina Sto- leriu (31) uit Arnemuiden: „Ik heb jonge kinderen, die krijgen nog geen rapport. Ik hoop dat ze straks goed presteren. Goede cijfers zal ik met een nuttig cadeautje belonen. Een kleinigheidje vind ik leuker dan geld. Ge middeld zal dat rond 5 euro kosten. Ik kom uit Roe menië en van mijn ouders kreeg ik bruik bare cadeaus voor school als ik het goed deed: nieuwe pennen of pot loden. Dat kon ik waarderen." Anna Wege ner (32) uit Middelburg: „Mijn 4-jarige dochter heeft pas haar eer ste rapport gekregen. Ze mocht in de speelgoedwin kel cadeautjes uitkiezen. Was dat uit de hand gelopen, dan zou ik ingrij pen, maar ze pakte niet de duurste en koos wat ze echt wilde hebben. Alles van Frozen vindt ze leuk. We kwamen op ongeveer 50 euro uit. Ik wil al op jonge leeftijd stimu leren dat het bijzonder is datje goede cijfers haalt." Bram Mvam- banu (22) uit Middelburg: „Ik weet nog hoe blij ik altijd was met een goed rapport en zie dat ook bij mijn 8-ja- rige broertje. Hij is benieuwd wat ik van zijn cijfers vind. Soms plaag ik hem door te vragen waarom hij slechts 'ruim voldoende' heeft voor een vak. We zijn close. Als het rapport goed is, maken we een uitstapje. De laatste keer zijn we voor 10 euro gaan eten bij McDonald's." PZ' Alles voor de kat Hans Puik Object Katten en kittens Verkoper Marleen Drijgers (58) uit Vlissingen Prijs 100 euro voor een kat en 110 euro voor een kitten Prikbord •4 Kittens, bieden, Lopik, Utrecht, via Markt plaats. 'Af f t r Nestje kittens van een noorse- boskat, 150 euro, Hoogezand, Gelderland, Marktplaats. Zwart witte kittens, 75 euro, Rotter dam, Zuid-Hol land, via Markt plaats. De zwerfkatten gaan via Marleen een veiliger en gezonder leven tegemoet, foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 52