Haers respecteert beslissing Blauwe doffer bezorgt Buyze weer de winst Van Kempen staat ook in Leusden op het podium 13 gestemd. Nu is het gevarieerder en ligt het tempo hoger. Het is fy- sieker geworden. Bij de vrouwen wordt er tegenwoordig veel har der geslagen. Ze doen niet meer onder voor de mannen." Hij stopt nu als trainer maar gaat niet helemaal verloren voor Scheldesport. Kiel, die drie jaar voorzitter was, blijft als bestuurs lid verantwoordelijk voor de com petitieschema's en het aanstellen van de arbiters. Hij sluit ook niet uit dat hij ooit weer als trainer te rug aan de slag zal gaan. Maar op dit moment staat zijn besluit om te stoppen vast. TERNEUZEN Vijf jaar geleden viel de eerste vrouwenploeg van Scheldesport uiteen. De club plaatste een advertentie in de krant om nieuwe leden aan te trekken. Zo kwam een aantal speelsters van Savok uit Philip pine, met wie Scheldesport een samenwerkingsverband heeft, de selectie versterken. De huidige voorzitter Hylke Haers is één van die speelsters. Er moest een nieuw team wor den opgebouwd. Dat strookte met de ambities van trainer Fi nie Kiel, die aan de slag ging met de volleybalsters in de leef tijd van 18 tot 29 jaar. „De selec tie is in de breedte sterker ge worden. Er staat een goede ba sis", zegt Hylke Haers. De vrouwen van Scheldesport maakten de overstap naar de derde klasse in West-Brabant, omdat de Zeeuwse competitie door het wegvallen van teams minder aantrekkelijk werd „We zijn in Brabant vorig jaar kampioen geworden. Je zag het team beter worden." Komend seizoen keren de vrou wen terug in de tweede klasse, met Brabantse en Zeeuwse teams. Alleen wel zonder trai ner Kiel. Haers respecteert zijn beslissing. „Het kwam niet echt als een verrassing. Finie steekt er heel veel tijd in." De 26-jarige volleybalster uit Philippine realiseert zich dat het moeilijk wordt om nog een trainer te vinden. De spoeling wordt steeds dunner. „We kun nen het intern oplossen, maar dat is niet de bedoeling. De nieuwe trainer treft een leuke groep meiden. De sfeer binnen de vereniging is uitstekend." Motorcrossster Danielle van Kem pen uit Oost-Souburg is als twee de geëindigd tijdens een nationale wedstrijd van de MON in Leus den. In beide manches in de klas se MX Open Junioren werd zij tweede achter dagwinnaar Peter Buitenhuis. In de tussenstand om het kampioenschap staat zij even eens op de tweede plaats. In Rosmalen, bij een wedstrijd van de KNMV voor het district Zuid, belandde Dylan Serrarens uit Lamswaarde in de klasse 65 cc dankzij dubbele manchewinst op de hoogste trede. Jop Adam uit Westdorpe werd vijfde. In de klas se MX 2 4-takten werd Boy Stock man uit Terneuzen tweede. Dat waren ook zijn klasseringen in de manches, steeds achter Limburger Bob Ruijters. Wilko de Booij uit Walsoorden eindigde als zesde. Ke vin van Houdt uit Axel werd met een vierde en derde plaats in de manches als derde geklasseerd bij de MX 2 2-takten. In Genk vond een nationale wedstrijd plaats van de Belgische Motorbond (BMB). Bij de Inters in de MX1/MX3 klasse kwam Stefan Hage uit Kapelle tot een zesde plaats. In de eerste manche werd hij vijfde en in de tweede manche moest de Zeeuw genoegen nemen met plaats zeven. Mark Boot uit Burgh-Haamste- de begon uitstekend bij de Inters MX 2. De eerste manche won hij, na een spannend gevecht met Ced- ric Grobben. In de tweede man che hadden beide kemphanen el kaar al bij de start gevonden. Span nend werd het niet, want Boot moest al in de openingsfase met een vastloper opgeven. Bij de vete ranen was er een derde plaats voor Aswin Vandamme uit Zuid- dorpe. Gian Carlo Buijs uit Oost-Souburg viel bij een wed strijd van de Belgische MCLB in Tielt met een vierde plaats nipt naast het podium in de klasse MX 2 Nationalen. Afgelopen weekend stonden de na tionale vlucht vanuit St. Vincent (950 kilometer) en de provinciale vlucht vanuit Souppes sur Loing (375 kilometer) op het program ma. Beide vluchten werden vanwe ge het slechte weer een dag uitge steld, waardoor de aankomsten op zondag waren. Het was die dag be hoorlijk vliegweer, maar toch wa ren het geen gemakkelijke vluch ten. Op St. Vincent versloeg de blau we doffer van Jacobus Buyze uit Terneuzen de 973 Zeeuwse dui ven van 205 liefhebbers. „Ik heb deze duif gekregen van Jac van den Bosch uit Hengstdijk", vertelt de Zeeuws-Vlaming. „Hij heeft voor mij al mooie prijzen gewon nen." De vlucht uit Souppes sur Loing werd gewonnen door Edy de We ver uit Schoondijke. Zijn blauwe doffer liet daarmee 4300 mededin gers achter zich, die door 411 lief hebbers waren ingekorfd. Uitslagen. Afdeling Zeeland, St. Vincent (973 duiven): 1. (1052 m.) J. Buyze (Terneuzen); 2. E. van Koe- veringe (Wemeldinge); 3. R. van de Bilt (Koewacht); 4.1. Vermeulen (Le- wedorp); 5. A. van de Veeken (Clin- ge); 6. W. Kooreman (Kloosterzan- de); 7. C. Sponselee (Oost-Sou burg); 8. J. van den Bosch (Hengst dijk); 9. W. de Vries (Middelburg); woensdag 22 juni 2016 De vertrekkende trainer Finie Kiel wordt geflankeerd door voorzitter Hylke Haers (rechts). FOTO PETER NICOLAI Herman Heuvink Vlissingen Marcel Buijsse Oostburg 10. Comb. Reijngoudt (St. Philips- land). Samenspel 1 (69 duiven): 1. (962 m) M. de Lijser (Cadzand); 2. H. Calon (Hoofdplaat); 3 J. du Puy (Biervliet). Samenspel 2 (185 dui ven): 1. (1052 m.) J. Buyze (Terneu zen); 2. J. van den Bosch (Hengst dijk); 3. H. van Schilt (Axel). Samen spel 3,148 duiven: 1. (1029 m.) R. van de Bilt (Koewacht); 2. A. van de Veeken (Clinge); 3. W. Kooreman (Kloosterzande). Samenspel 4,120 duiven: 1. (1026 m.) I. Vermeulen (Lewedorp); 2, 3. Comb. Beulens (Kwadendamme). Samenspel 5,111 duiven: 1. (996 m.) F. Janssens (Ka pelle); 2. D. de Voogd (Yerseke); 3. S. Leloux en zn. (Kapelle). Samen spel 6,153 duiven: 1. (1008 m.) Comb. Reijngoudt (St. Philipsland); 2. C. Potappel (Stavenisse); 3. J. Steketee (Bruinisse). Samenspel 7, 187 duiven: 1. (1019 m.) C. Sponse lee (Oost-Souburg); 2. W. de Vries (Middelburg); 3. Comb. Reijnoudt- Roelof (Middelburg). Afdeling Zeeland, Souppes sur Loing 4300 duiven: 1. (1341 m.) E. de Wever (Schoondijke); 2. H. Mook- hoek en zn. (Breskens); 3, 9. R. en L. Traas (Nieuwdorp); 4. P. Geijs (Vlissingen); 5, 6. M. Buijsse (Oost burg); 7. Comb. Huige-Schotanus (Middelburg); 8. A. Mieras (Wemel dinge); 10. D. de Voogd (Yerseke). Samenspel 1, 606 duiven: 1. (1341 m.) E. de Wever (Schoondijke); 2. H. Mookhoek en zn. (Breskens); 3. M. Buijsse (Oostburg). Samenspel 2, 643 duiven: 1. (1325 m.) H. de Waal (Zuiddorpe); 2. Comb. Moes-van Al phen (Terneuzen); 3. Comb. Pieters (Philippine). Samenspel 3, 559 duiven: 1. (1291 m.) BIFS-van Koppen (Lamswaar de, 2. C. Koene (Walsoorden); 3. P. d'Hondt (Hulst). Samenspel 4, 600 duiven: 1. (1336 m.), 2 R. en L. Traas (Nieuwdorp); 3. J. van Maldegem (Heinkenszand). Samenspel 5, 458 duiven: 1. (1328 m.) A. Mieras (We meldinge); 2,3. D. de Voogd (Yerse ke). Samenspel 6, 686 duiven: 1. (1309 m.) A. Scherpenisse (St. Maar tensdijk); 2. J. Zuidweg (St. Philips land); 3. M. Laban (Tholen). Samen spel 7, 748 duiven: 1. (1335 m.) P. Geijs (Vlissingen); 2. Comb. Hui- ge-Schotanus; 3. K. Minderhoud (Koudekerke).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41