Zeegers gaat naar Hoek w 12 ZEELANI VOLLEYBAL SCHELDESPORT A Vierde editie van Classics Regatta Kerkhove al klaar op Wimbledon Eversdijk sukkelt met gezondheid Trainer van volleybalvereniging Scheldesport stopt na 26 jaar. Hij maakte de hoogte- en dieptepunten van dichtbij mee en zag het volleybal evolueren. „Bij de vrouwen wordt er tegenwoordig veel harder geslagen." - v 21 Oefenen Watersportvereniging Brouwershaven orga niseert vrijdag en zaterdag voor de vierde keer de Brouwse Classics Regatta (BCR 2016) voor klassieke zeiljachten. De regatta, met dit jaar 32 deelnemers uit binnen- en buitenland, wordt om het jaar georgani seerd. Twee dagen lang is het Grevelingen- meer het toneel voor de mooiste klassieke zeiljachten, met schippers die strijden om elke seconde winst bij de finishlijn. In de avonduren is er een programma op de wal. Meer informatie op www.bcr-regatta.nl Tennisster Lesley Kerkhove is er, net als in 2015, niet in geslaagd de eerste ronde van de kwalificaties van Wimbledon te overle ven. De 24-jarige Zierikzeese verloor gister avond van de Amerikaanse Lauren Davis, die ook favoriete was. Zij staat immers 118de van de wereld, zestig plekken hoger dan de Zeeuwse. Beide sets eindigden in 6-3. Kerkhove kon twee keer tot 3-3 gelijke tred houden, maar moest haar tegenstandster daarna laten gaan. Vorig jaar zat ze dichter bij een plaats in de tweede ronde. Toen kreeg ze tegen de Fran chise Julie Coin zelfs matchpoints. Een flinke tegenvaller voor Matthijs Evers- dijk. De wielrenner uit Wilhelminadorp is zó aan het sukkelen met zijn gezondheid, dat hij even een flinke pauze moet inlassen. „Ik heb met de ploegleiding besloten geen Nederlands kampioenschap te rijden", ver telt de renner van Cyclingteam Join's-De Rijke. „Ik moet nu echt rust nemen en weer zien te herstellen." Eversdijk (23), die vorig jaar met zijn negentiende plek de beste Zeeuw was bij het NK op de weg, heeft nog al last van zijn luchtwegen. „Het zijn bron- chtis-achtige klachten", laat hij weten. „Het heeft ook wel iets weg van hooikoorts, van een soort pollenallergie. Ik ben al bij ver schillende doktoren geweest." Indelingen De Terneuzense vol leybalvereniging Scheldesport moet op zoek naar een nieuwe trai ner. Finie Kiel houdt het na 26 jaar voor gezien. „Ik krijg het te druk met mijn werk en ik wil meer aandacht besteden aan mijn gezin", motiveert hij zijn besluit. Het stoppen van Kiel is een flinke aderlating voor Schelde sport. De 51-jarige Terneuze- naar mag als boegbeeld van de volleybalclub worden be schouwd. Naast zijn langdurig trainerschap bekleedde hij tal van bestuurlijke functies (en nog) binnen Scheldesport. Hij was ook tien jaar competitielei der binnen de Nederlandse vol- leybalbond (Nevobo). Zijn grootste passie bleef echter het trainen van de vrouwen en de jeugd, alleen bij Scheldesport. „Ik heb me altijd als een oplei dingstrainer gezien. De uitda ging is om de jeugd beter te ma ken. Dat geldt ook voor de vrou wen. Volleybal is technisch ge zien best een moeilijke sport." Hij heeft nooit de intentie ge had om een mannenteam te trainen. „Dat is typerend voor het volleybal. Je traint of de mannen óf de vrouwen. Dat valt niet uit te leggen." Finie Kiel begon zelf op vijftienjarige leef tijd met zijn broers en school vrienden te volleyballen bij Schel desport. „Dat was bij de senioren, want er was slechts één mannen- team. Jeugd was er niet." Het werd al snel duidelijk dat die basis te wankel was om de continuïteit van de club te garanderen. Een le denwerfactie werd op touw gezet. Volleybal is technisch gezien een moeilijke sport „We hebben eerst een brief opge steld. Daarna zijn we flyers huis aan huis gaan verspreiden." De res pons was geweldig. „We kregen er zestig nieuwe leden bij. We had den ineens vijf adspirantenteams (10-14 jaar). Daaruit werd een se lectie gemaakt, die in de jeugd- competitie kon meedoen." Er zat echter ook een keerzijde aan. Jeugdspelers trokken later voor hun studie naar Brabant en verlieten de club. „De beste volley baltalenten raakten we kwijt. Ze kregen van Brabantse clubs, die op een hoger niveau speelden, een kamer aangeboden." Kiel heeft hoogte- en dieptepun ten van dichtbij meegemaakt. Hij haalt de bloeiperiode van Schelde sport eind jaren negentig aan. De vereniging was toen met drie man- nenteams, twee vrouwenteams en vijf jeugdploegen goed vertegen woordigd. „Er was voldoende doorstroming vanuit de jeugd naar de senioren, dat toen met de mannen in de derde divisie uit kwam. Een hoger niveau hebben we niet meer gehad. De vrouwen bereikten met de promotieklasse het plafond." Het waren ook de gouden tijden van andere Zeeuws-Vlaamse vol leybalclubs als Morres en De Ster- re, die landelijk op hoog niveau speelden. Maar na een aantal jaren kwam de klad erin en vielen de Zeeuws-Vlaamse volleybalclubs van het divisiepodium. De clubs zagen met lede ogen de nivelle ring aan. Er werd gevreesd voor de toekomst, want de belangstel ling bij de jeugd liep sterk terug. De clubs besloten rond de tafel te gaan zitten. Kiel: „De oplossing leek om de beste spelers van de clubs bij el kaar te brengen, maar dat is niet gelukt. Dan zie je toch het hokjes- denken." Scheldesport kwam in een neerwaartse spiraal terecht. Anno 2016 zijn er nog twee vrou wenteams en een (mixed) jeugd- team over. De mannenploeg viel vier jaar geleden uit elkaar. Finie Kiel heeft het volleybal zien evolueren. „Vroeger was het spel specifieker op één speelster af- De selectie van Hoek is nagenoeg rond. Gisteren maakte de club be kend dat ook Douwe Zeegers de overstap maakt naar de zater dag-hoofdklasser. De jonge aanval ler is afkomstig van FC Dordrecht, waar hij het afgelopen seizoen on der trainer Dennis de Nooijer in de Ai speelde. De uit Biervliet afkomstige spits staat bekend als een makkelijk sco rende aanvaller. Zeegers voetbalde in het verleden ook in het shirt van onder meer JVOZ en Willem II. Afgelopen zomer verruilde hij de Tilburgse club voor FC Dor drecht. Met de komst van de talentvolle spits bestaat de eerste selectie van Hoek nu uit achttien spelers. Van de groep die afgelopen seizoen achtste werd in de hoofdklasse B blijven veertien spelers Hoek trouw. Eerder werden al Josimar Pattinama (VC Vlissingen), Ar- mand Doka (Gent-Zeehaven) en Leonardo Cirilo Vieira Faioli (GPC Vlissingen) vastgelegd. Hoek hoopt op korte termijn ook nog tot een akkoord te komen met een ervaren aanvaller uit Bel gië. De besprekingen met de ex-prof lopen al een tijdje, maar werden vanwege de vakantie van de voetballer even uitgesteld. Een linksbenige centrale verdediger staat ook nog op het verlanglijstje. woensdag 22 juni 2016 BROUWERSHAVEN LONDEN WILHELMINADORP Dick Moerland en Harry Christiaanse trainen en coachen ook komend seizoen het eerste team van korfbalvereniging Vol harding uit Yerseke. In de tussentijd wordt echter wel verder gezocht naar een nieu we trainer die het stokje van hen kan over nemen. Afgelopen seizoen verving het duo de onverwacht vertrekkende Robert-Jan Cannoo. Volharding eindigde tijdens zowel het zaal- als veldseizoen in de midden moot van de vierde klasse. In Westkapelle wordt vanavond de Kreekloop gehouden. De start is om 19.30 uur en er kan gekozen worden uit één, twee of drie rondjes van 2,7 kilometer. In schrijven kan vanaf 18.30 uur aan de Rid derkerklaan. Deelname kost 3 euro. 5 Hoofdklasser Hoek speelt in de voorberei ding op het nieu we seizoen vijf oefenduels. De eerste training onder leiding van Jannes Tant (foto) is op zater dag 16 juli. Vier dagen later volgt een thuis wedstrijd tegen Damme. Daarna volgen nog oe fenduels met GVVV (23 juli in Vlissingen), de West- Zeeuws-Vlaam- se selectie (29 juli in Biervliet), Knokke (30 juli) en Zwevezele (10 augustus). De competitie start al op 20 au gustus. l1 Aanstaande maandag - 27 juni - maakt de KNVB de nieuwe indelingen in het amateurvoetbal bekend. Het gaat dan om de eerste klassen en lager. Uiterlijk op 2 juli worden de indelingen van de hoofd klasse, derde en tweede divisie bekend. Alleen Hoek en Vlissin gen weten maan dag dus nog niet wie hun tegen standers zijn. ■E o a Boegbeeld Kiel doet stapj e terug Aector Doorns Terneuzen —Finie Kiel, trainer Scheldesport Barry van der Hooft Hoek huremnc A W C A Douwe Zeegers verruilt FC Dordrecht voor Hoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40