World Tegel Expo! Vermiste Ivar Jansen (15) terecht ZEELAND 9 gsberichten' die bedrijven online plaatsen Inbreker moet cel in WorldTegelExpo en de privacy van de vermeende dader." Volgens initiatiefnemer Mark de Nooijer is deze aanpak simpel weg effectiever. „Natuurlijk moet je altijd aangifte doen. Maar de prioriteit bij de politie ligt niet bij aangifte van een diefstal van 30 eu ro. Dan komt je aangifte onderin in het laatje. Daarom nemen be drijven het heft in eigen handen." Zeer onwenselijk, reageert poli tiewoordvoerder Mireille Aalders resoluut. „Opsporingsbevoegd heid ligt bij de politie. En wij ge bruiken beelden pas als laatste middel. De kans bestaat nu eenmaal dat je iemand valse lijk beschuldigt. Wat als het ie mand betreft die heel erg op je lijkt? Dat kan veel negatieve gevol gen hebben." De Nooijer zegt dat de beheer ders van de pagina goed afwegen of het feitelijk klopt. „Maar het blijft een risico. Je moet voorzich tig zijn en uitgaan van de on schuld van mensen. Maar als het een zeer duidelijk geval blijkt, kan het wel." Hij bedacht het idee toen zijn vrouw, die een rijschool heeft, kampte met een wanbetaler. Ze zette een foto van hem op Facebook en prompt betaalde de leerling de ach terstallige 1000 euro. „Als je dat via een deurwaarder moet doen kost je dat zelf veel meer tijd en geld", zegt De Nooijer. Jurist Engelfriet denkt de werk wijze waarbij bedrijven eerst drei gen met het plaatsen van beelden wel eens de nieuwe norm kan wor den. „Als de meerderheid van de maatschappij zegt dat dit accepta bel is, volgt het recht uiteindelijk ook. En dit lijkt een trend die het wel eens kan gaan winnen. We staan tegenwoordig anders tegenover camera's en privacy dan twintig jaar geleden." Voor Mark de Nooijer is dat goed nieuws. Hij heeft inmid dels beheerders (vrijwilligers) voor Tholen, Walcheren en Ter- neuzen. „Zij hebben contacten en netwerken in die regio's. Al le berichten zijn te zien op on ze pagina. De bedoeling is dat het zichzelf dan onderhoudt. Maar goed, het blijft natuurlijk jammer dat het nodig is." KORTGENE Ivar Jansen (15) uit Kortgene is terecht. De jongen werd sinds vrijdag 3 juni vermist. Volgens de politie is Ivar woens dag 15 juni in goede gezondheid te ruggekeerd naar zijn verblijfplaats in Kortgene. Dat heeft de politie gisteren be kendgemaakt. Hij werd voor het laatst gezien in de omgeving van Goes. Ivar is gevonden in Bergen op Zoom. Nieuw in Nederland! MIDDELBURG De Middel burgse rechtbank heeft de Amsterdamse beroepscrimi neel M.L. veroordeeld tot ne gen maanden cel. De man heeft een hele serie inbraken en diefstallen gepleegd in Vlissingen en Zierikzee, maar ook in Apeldoorn, Leeuwarden en Zeist. L. stond twee weken gele den terecht voor in totaal zes tien delicten. De rechtbank is tot de slotsom gekomen dat hij daarvan vijftien daadwer kelijk moet hebben gepleegd. Twee weken geleden eiste de officier van justitie een cel straf van één jaar tegen hem. De Amsterdammer (33) zit momenteel in België een straf uit van vijf jaar. Zodra hij vrij komt, kan hij die nieu we straf in Nederland uitzit ten. DE PZC ONLINE Kees Schot @schoti973 Na de moesson nu eindelijk #zomer woensdag 22 juni 2016 ntmaskert Zeeuwse dief fm ,i ^.ibiim iiiijii -.i •?- f*r wii tjftt» I »K De grote doorbraak! Niet eerder ging er zo'n wereld van mogelijkheden open voor consumenten, bouwers, ontwerpers en architecten. O YYI Met de juiste woonvloer geeft u uw Ulija <X yVWL woning de juiste statuur. Met Ciga Cl root fOriTiaat XXL tegels van 75x75 tot 160x320 cm. 1200 tegels in graniet, marmer, basalt, I X6QÖ1 woonvloeren travertin en betonlooks. En meer dan 100 soorten keramisch parket! J "5 Keuze uit 50 fabrikaten wereldwijd! Uit Italië, Spanje, Arabische emiraten en Brazilië. Als u hier niet slaagt, slaagt u nergens! ^^aUanjt Megastore 6000m^PAUL ROESCHER Megastore in Rijssen - Plaagslagen 2 (0548) 540 340 QUIZ Het is de Week van de Akker bouw en er wordt genoeg ver bouwd in onze provincie. Maar weet u eigenlijk nog wel hoe de gewassen te herken nen? Doe de PZC Gewassen- quiz en u weet het. Misschien wordt u wel tot Koning Pieper gekroond. Kijk op: www.pzc.nl/zeeuwseakkers TWITTER De zomer is gisteren offici eel begonnen. Al was dat aan het weer nog niet direct te merken: een grauwe lucht, motregen en zestien graden. In de tuin is in ieder geval ge noeg te doen; de plantjes groeien als kool. Zonnen en zwemmen lijken echter nog niet de activiteiten van het mo ment... UW REACTIE Iemand lijkt een hekel aan hon den te hebben in Zierikzee. Na de gebakken sponzen be gin deze maand, zijn er nu ook worsten vol vergif gevonden. Het bericht werd zeker veer tig keer gedeeld op Facebook en velen reageerden met een boze smiley. Ook hebben vol gers hun vrienden in de omge ving getagd. Zo ook Remco Den Ouden. Hij reageert: „Ge lukkig is chieff op vakantie in Oostenrijk!" ONLINE TOP-5 1. Hulst krijgt grootste Aldi 2. Facebookclub ontmaskert dieven en wanbetalers in Zee land; politie is niet blij 3. Verblijfplaats van vermiste moeder en dochter uit Scher- penisse is bekend 4. Tweede university college wankelt 5. Antwerpen krijgt overdekte markthal in hartje centrum Kijk op www.pzc.nl of 0 @pzcredactie G facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37