Besluit wegenonderhoud uitgesteld Vlissingse festivals boordevol amusement WALCHEREN 7 Zeeuws Veilinghuis woensdag 22 juni 2016 Vrolijke muurschildering in voetgangerstunneltje tussen Boulevard de Ruyter en de Gasthuissstraat in Vlissingen. foto lex de meester Rene Hoonhorst Vlissingen Het voetgangerstunneltje tussen de Vlissingse Gasthuisstraat en Boulevard de Ruyter (ter hoogte van de Gevangentoren) ziet er sinds kort een stuk gastvrijer uit. De donkere trapgang, via wel ke je snel te voet of met de fiets vanuit de binnenstad naar de boulevard kan of andersom, is op gevrolijkt met sfeerbeeld ge maakt door 'muurkunstenaar' Stefan Thelen. Van Gasthuis straat naar boulevard zwemmen vissen op de linkerwand naar bo ven. Na een paar meter verdwij nen de, in tralies gevangen, vis- senkoppen in een sliert kwallen. Bovenaan bij de boulevard dob bert een meeuw. Wie van boulevard naar bin nenstad loopt, ziet op de linker wand een bal drijven. Visjes zwemmen ook hier naar boven, maar beneden blijkt een duiker met de trappenloper te zijn mee gegaan. In het lichaam van de duiker vechten stadssymbolen om aandacht. Een krijsende meeuw, de toren van de Sint Ja- cobskerk en een borstbeeld van Michiel de Ruyter vechten om aandacht. De badgast zal weten dat hij op de terugweg Vlissin gen weer binnenloopt. Mensen die de tunnel niet ken nen, worden nog niet op de kort ste route naar de boulevard gewe zen. Een soort alkoof moet de in gang van de Gasthuisstraat er meer uit laten springen. Als The len ook die uitbouw beschildert, moet dat zeker lukken, verwach ten woordvoerders van de ge meente Vlissingen. Thelen hoopt binnenkort nog enkele muurde len en een lantaarnpaal 'aan te kleden'. De laatste muurschilde rijen vervangen deels een eerder geplande afbeelding aan de Wes terstraat. Dat muurschilderij komt er niet, omdat niet alle pandeigenaren akkoord gingen. Volgende maand beslist de Mid delburgse raad hoeveel geld er extra uitgetrokken moet worden om vanaf 2017 het achterstallig onderhoud aan wegen, fiets- en voetpaden en aan te pakken. Emile Calon Middelburg Het college stelt voor al deze maand te beslissen één miljoen extra uit trekken voor het onder houd vanaf 20T7. Dat geld is hard nodig, omdat de toestand van de Middelburgse wegen niet goed is. Om dat echt aan te pakken zijn meerdere miljoenen euro's nodig. Het college wil met het geld er voor zorgen dat tot 2020 het ach terstallig onderhoud niet toe neemt. En vanaf 2021 wil het er voor zorgen dat de kwaliteit van de wegen beter wordt. Rob van Eij- D66 pleit ervoor extra geld uit te trekken voor wegen. Want één miljoen is een druppel op de gloeiende plaat kelenburg (D66) pleitte ervoor nu al extra geld beschikbaar te stel len, want het miljoen van het col lege noemde hij 'een druppel op de gloeiende plaat'. Vooral van de kant van CDA werd verbaasd ge reageerd op de minimale weer stand onder de politieke partijen voor extra geld voor het wegenon derhoud. Wim Kant zei dat in het recente verleden heel fors gedebat teerd is over de bezuinigingen en er zelfs hard is gedebatteerd over het schrappen van een post van vijfduizend euro. „En nu wordt zonder noemenswaardige weer stand beslist dat er één miljoen extra naar het wegenfonds gaat." Hij stelde voor pas volgende maand een definitief besluit te ne men over het geld dat nodig is. Een meerderheid van de leden van de commissie Algemeen Be stuur steunt dat voorstel. VLISSINGEN De programma's voor festival Onderstroom en straatfestival Stadstheatertour aan de boulevards en in het cen trum van Vlissingen zijn zo goed als rond. Het driedaagse festival begint vrijdag 8 juli met de openingspa rade van Fous Voulants op de boulevard. Nog diezelfde avond barst het feest uit de 'roaring twenties' los: Modern Times. Ie dereen kan zijn favoriet uit het programma pikken. Zo vraagt di recteur Onno Bakker van de Cul- tuurwerf aandacht voor Skagt, een 'kelder' die bijzondere bo demschatten prijsgeeft. Communicatiemedewerkster Karen Kroese gaat voor de Plek- teksten: plakkaten met verhalen over gebeurtenissen en ervarin gen van (oud-)Vlissingers, inwo ners van Walcheren en toevalli ge passanten. Programmeur Mare Macquelin schuift Lucky Fonz III naar vo ren, een zanger die voor Onder stroom een set met verhalen en liedjes samenstelde. Karen waarschuwt nog wel voor zakkenrollers. Maar dat blij ken twee literaire woordenpik kers te zijn die gesprekken afluis teren en daarmee aan de haal gaan. festivalonderstroom.nl TAXATIEDAG KUNST EN ANTIEK Badhotel Domburg LOCATIE: BADHOTEL DOMBURG ZATERDAG 25 JUNI 10.00 - l6.00 UUR Vrolijke tunnel verrast wandelaars WWW. ZEEUWSVEILINGHUIS.NL TEL. 0118 - 650680 INFO@ZEEUWSVEILINGHUIS.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35