De Nederlander De Duitser De Belg De Zeeuw M ZEELAND 5 Kenniscentrum schetst profiel recreant in onze provincie Het Kenniscentrum Kusttoerisme in Vlissingen heeft uitgebreid in kaart gebracht wie Zeeland bezoeken en wat zij bijvoorbeeld uitgeven. Zo ziet de doorsnee-recreant er uit: 112 NIEUWS Man opgepakt voor doorrijden en bedreiging Fraudehelpdesk waarschuwt voor nepboetes File op A58 door gekantelde bus Laten we hem Kees noemen. Hij heeft een gezin met jonge kinderen, komt uit Brabant en reist in au gustus af naar Zeeland. Hij verblijft het liefst op een camping. Overnachten op een bungalowpark of in een hotel trekt hem minder. Kees gaat vooral naar Zeeland voor het strand. Mocht het wat min der zonnig zijn, dan mag hij graag wandelingen ma ken of gaat 'funshoppen' in een van de steden. Ook gaat hij regelma tig uit eten. Per saldo geven Kees en zijn gezin ruim veertig euro per persoon per dag uit Hij heet bijvoorbeeld Fritz. Hij is 47 jaar oud en is vooral in juli in de provincie te vinden, gemid deld vijf nachten aaneen. Hij verblijft dan met zijn gezin in een bungalow of op een camping, maar constateert ook dat steeds meer van zijn landgenoten over een eigen verblijf in Zeeland beschikken. Het is vooral de omgeving die een onweerstaanbare aantrekkingskracht op Fritz heeft. Hij beleeft het Zeeuwse landschap intens en vindt het strand, de frisse zeelucht en de weidsheid een ware verademing. Zijn favoriete bezigheid is het maken van strandwandelingen en 's avonds laat mag hij graag met zijn gezin ge nieten van de zonsondergang. Tijdens zijn ver blijf geeft hij, inclusief verblijfskosten, 67 euro per persoon per dag uit. Zeg maar dat hij Willy heet. Hij is een Vla ming en verblijft met zijn gezin door gaans op een bungalowpark, meestal in april of in de zomervakantie. Soms gaat hij ook zomaar een dagje naar Zeeland, zonder vastomlijnende plannen, om even 'het vakantiegevoel' te ervaren. Zeeland is immers dichtbij, maar je bent toch in een andere wereld, vindt hij. Bezoeken aan plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen (zoals Breskens, Cadzand, Hulst, Terneuzen en Sluis) hebben zijn voorkeur, maar ook in Goes en Vlissingen komt hij graag. Zeeland trekt hem steeds meer, vanwe ge de weidsheid, de rust en de gastvrij heid. En je kunt hier zo heerlijk fietsen, op keurig aangelegde fietspaden. Verder mag Willy graag wandelen, winkelen (op zoek naar koopjes, maar wel met kwali teit) en vooral culinair genieten. Tijdens een wat langer verblijf geeft hij met zijn gezin gemiddeld 117 euro per persoon per dag uit, inclusief verblijfs kosten. Voorwaar een flink bedrag, maar kwa liteit telt voor hem zwaarder dan de prijs. Marinus zou hij kunnen heten, Zeeuw in hart en nieren. In zijn vrije tijd trekt hij er graag op uit. Zeker één of twee keer per week staat er een activiteit op het pro gramma. Vaak is dat een mooie wandeling, maar tot zijn favorie te bezigheden behoren ook -winkelen in de binnenstad, het maken van een fietstocht, eten in een restaurant, een dagje aan het strand of de binnenwateren en bezoek aan het café. Per uit stapje geeft hij gemiddeld r8 eu ro uit. woensdag 22 juni 2016 Een 25-jarige man uit Gent is maandag in Goes aangehou den voor het doorrijden na een aanrijding. Ook bedreigde hij personeel van een tanksta tion. De man raakte 's och tends bij een inhaalmanoeu vre op de A58 een andere au to, die daardoor beschadigd werd. Daarop reed hij door. Diezelfde ochtend stal hij ook een fles olie bij de winkel van een tankstation aan de snel weg en bedreigde hij het per soneel. Agenten zagen de man rond 18.00 uur rijden in Goes en hielden hem aan op basis van zijn signalement. Hij is in verze kering gesteld voor verder on derzoek. VLISSINGEN De fraudehelpdesk waar schuwt voor nep-verkeersboe- tes die zogenaamd namens de Belgische politie worden verstuurd. Mensen die zo'n e-mail ont vangen, wordt gevraagd om een boete voor te hard rijden in bitcoins te betalen. Het on derwerp van de mail is 'Open staande rekening te voldoen'. Opvallend is dat veel verschil lende lettertypes en -groottes zijn gebruikt. In de mail staat verder het logo van de Bel gische politie. RILLAND Het verkeer op de A58 heeft gistermiddag ter hoogte van Rilland hinder ondervonden van de berging van een bestel bus. Het voertuig was even na twee uur door onbekende re den gekanteld en in de mid denberm beland. Er ontstond een file in de rich ting van Bergen op Zoom. Wat doet de toerist in Zeeland het liefst? Rolf Bosboom Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33