Waarom zoveel en waarom zo? Heeft u een Zeelandpas? Stap gratis in de kustbus Provincie wil hoogste waardering voor fietsnetwerk Facebookpagina zoekt Zeeuwse winkeldieven Wat doen toeristen in Zeeland het liefst? Waarom Belgen, Duitsers en Nederlan ders naar Zeeland komen zeeland 5 Echtpaar verzamelt 'opsporings berichten' die bedrijven online plaatsen ZEELAND 8 Het echtpaar Dempsey en tweehonderd andere mensen protesteerden gisteravond tegen de komst van het azc naar 's-Gravenpolder.» zeeland 3 Zeeland gaat op zoek naar zijn vijfde ster als fietsprovincie. Er zit 50.000 euro in kas om dat te realiseren. Zeeland wil vijf sterren voor zijn fietsvoorzieningen. Om volgend jaar aan de hoogste kwaliteits norm van de Landelijke Fiets- bond te voldoen, heeft het dage lijks provinciebestuur een krappe 50.000 euro uitgetrokken. Aanvankelijk was de ambitie van het provinciebestuur om fietsprovincie nummer één te worden. Of dat mogelijk is, hangt ook af van de inspanningen van andere provincies en beoordelin gen door fietsers. Die hebben vaak een lichte voorkeur voor bos rijke omgevingen. Zonder dat de ambitie is bijgesteld, kiest de pro vincie nu voor een duidelijk haal baar doel: vijf sterren in de kwali teitsmonitor van het Landelijke Fietsplatform. De voorgaande drie keer dat die verscheen, kreeg Zeeland vier sterren. „We gaan voor die vijf sterren", zegt gedeputeerde Carla Als we die vijfsterrenstatus niet krijgen ben ik zeer teleurgesteld Schönknecht (WD, recreatie en natuur). „We hebben al een goe de routestructuur, maar er zijn nog verbeteringen mogelijk." De belangrijkste actiepunten zijn het weghalen van borden van verouderde themaroutes en het beter vindbaar en zichtbaar maken van de fietsvriendelijke horeca. Ook moet de kwaliteit van het Zeeuwse fietsnetwerk be ter worden gepromoot. Bij de laat ste beoordeling door het Landelij ke Fietsplatform werden deze ver- beterpunten aangedragen. Het provinciebestuur heeft daarvoor gisteren bijna 50.000 eu ro beschikbaar gesteld. De volgen de kwaliteitsmonitor van het fietsplatform verschijnt in 2017. Dinsdag werd ook ruim 28.000 euro uitgetrokken voor het onder houd van landelijke fietsroutes in Zeeland. Overigens vindt Schönknecht dat Zeeland zich po sitief onderscheidt van andere fietsprovincies. „Wij hebben zo veel meer te bieden. Negentig procent van onze natuur is open gesteld voor fietsers. Dat is bijzon der. Je kunt routes rijden langs de pontjes. Van buitendijks fietsen en tegen de wind in fietsen heb ben we thema's gemaakt. Als we die vijfsterrenstatus niet krijgen ben ik zeer teleurgesteld." Provincie verandert ambitie niet, maar wil niet afhankelijk zijn van publieksstemmingen BRESKENS De 'kustbus' in West-Zeeuws-Vlaanderen is deze zomer toch gratis voor houders van een Zeelandpas. Het gaat om lijn 814, die Connexxion van 10 juli tot 3 september laat rijden tus sen Breskens en Knokke. De Stich ting Beleef Zeeuws-Vlaanderen heeft het benodigde budget nog niet helemaal binnen, maar durft de stap toch aan. De stichting heeft er vertrouwen in dat de ge meente Sluis en de provincie met een bijdrage over de brug komen. Aanvankelijk leek de kustbus dit jaar niet te rijden vanwege de af koopsom van 54.000 euro die Con nexxion wilde ontvangen. Na een dringende oproep van de onderne mers heeft de stichting nogmaals de mogelijkheden verkend.De stichting ziet de gratis bus als aan vulling op de zonnetrein die in de zelfde periode tussen Breskens, Groede en Nieuwvliet rijdt. De Zeelandpas is te koop voor vier eu ro, voor de zonnetrein is een Plus pakket nodig: dat kost 8 euro. m a woensdag 22 juni 2016 pzc.nl email: walcheren@pzc.nl Fietsen in Zeeland moet vijfsterrengevoel geven Ernst Jan Rozendaal Middelburg —Carla Schönknecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29