rRAZY< DEAHSl corendon 27 De rood-wit-blauwe kampioenstrui van Nederlands beste tijdrijder is nu nog van Wilco Kelderman, maar Tom Dumoulin wil 'm terug. Maar dan moet hij in de 50 kilometer rond Middelharnis ook nog afrekenen met Jos van Emden. v^peciaalTgeselecteerd ^Nefoens^^^eU^rM Stiekem is Jos van Emden een tijdrijder van wereld klasse. Grootste manco is dat hij een broertje dood heeft aan druk, aan aandacht. Bloedner veus was hij ruim een maand gele den voor de start van de 9,8 kilo meter lange tijdrit bij de Girostart in eigen land. „Het was voor het eerst dat ik van een proloog zo'n doel had gemaakt. Vanaf de win ter was ik ermee bezig. Ik heb echt even geleefd als tijdrijder, maar ik zou het niet weer doen." Van Emden viel. Weg kans op een roze trui. „Ik was blij dat het voor bij was. De druk was best groot." Hoe anders was het bij de Tour start in Utrecht, een jaar eerder. Niks hooggespannen verwachtin gen en zijn tijd hield uren stand. In Utrecht moest hij alleen Rohan Dennis, Tony Martin, Fabian Can- cellara en Tom Dumoulin voor la ten. Het was voor de Nederlandse tijdritkampioen van 2010 de door braak bij grote publiek. „Ik ben nooit gaan fietsen om bekend te worden. Maar ik vind die waarde ring wel mooi." Een maand later won hij de tijdrit in de Eneco Tour, zijn enige zege in de World Tour. Doorgaans staat de snelheid van Van Emden in dienst van ploegge noten, slechts af en toe rijdt hij voor zichzelf. „Ik kan dit wapen ook gebruiken in de koers. Een paar minuten keihard rijden en zo een kopman of een sprinter heel goed bedienen. Die tijdritten geven mij een berg extra motivatie voor het hele seizoen. Daardoor cijfer ik me makkelijker weg op andere dagen. Maar jezelf opofferen voor anderen, zon der dat je ooit zelf je gram kunt ha len, dan bot je af." Vandaag in Mid delharnis hoeft Van Emden alleen aan zichzelf te den ken. En de druk van een favorietenrol, die wuift hij weg. „Ik denk er pas sinds maandag aan en nor maal gesproken is Du moulin de te kloppen man. Ik ga me niet meer gek zitten ma ken." Antalya Grand Park Lara All Inclusive ^^Op^OpY(blj^rkteyoorraad),'r Marmaris Ideal Panorama All Inclusive corendon.nl/crazydeals 023 75106 06 3® woensdag 22 juni 2016 met rood-wit-blauwe beloning Daan Hakkenberg Middelharnis T Jos van Emden FOTO AP 8 DAGEN v.A. 8 DAGEN v a Vertrek zomer 2016 Aquapark met glijbanen Ruime kamers voor gezinnen A-la-carterestaurants Gratis wifi 200 meter van het privé zandstrand Nederlandstalige miniclub Vertrek zomer 2016 Gezellig vakantiedorp! 250 meter van het strand 2 zwembaden, kinderbad, glijbanen Schitterend uitzicht op Marmaris Gratis wifi aan het zwembad en poolbar Afgelopen winter gerenoveerd! #HomeOf V/ Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratie kosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden. #HomeOf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27