Piet Paulusma voorspelt een warme zomer 23 °C de doorsnee Zeeuwse docent 'Ga niet in zee met Scheringa' Kras Kortingsdagen Rechtszaak maakt 'goede kans' Nederland wil een totaalverbod op rookruimten in de horeca Morgen begint een rechtszaak tegen de staat om zo'n verbod af te dwingen. Walcheren In Geld [TESTl Eris weinig mis met onze pilsjes Wat voor zomerweer kunnen we verwachten volgens Nederlands bekendste weermannen en weervrouw? Juf Agathe Vermeulen uit Goes werkt op christelijke basisschool De Hoeksteen in Wemeldinge. Ze is 44 jaar en staat parttime voor de klas: precies het profiel van de Zeeuwse basisschoolleerkracht. zeeland2 ALKMAAR Zelf zegt hij te wor den overstelpt met positieve reac ties, de Vereniging van Effectenbe zitters denkt daar anders over. Dirk Scheringa, oud-directeur van de DSB Bank, is terug in de schijn werpers. Zeven jaar na zijn bank- debacle doet Scheringa waar hij al tijd van droomde: hij maakt een beursgang. De 65-jarige ondernemer uit Wognum wil kapitaal aantrekken voor zijn groeiende bedrijf CS Fac toring, dat openstaande facturen in her bedrijfsleven overneemt. Maar hij heeft een trucje bedacht om slim de strenge regels rond een beursgang te omzeilen. Scheringa blaast een lege beurs genoteerde BV nieuw leven in en hoeft zo bijvoorbeeld geen pros pectus in te leveren. De VEB, die zich normaal gesproken onthoudt van beleggingsadviezen, is in dit geval duidelijk: stap er niet in. P11 Een rookverbod waar telkens een uitzondering op wordt gemaakt is een wassen neus, vindt CAN. Het antirokencollectief sleept de staat voor de rechter om korte metten te maken met de rook ruimte in de horeca. CAN beweert dat een rook ruimte bezoekers aanzet om er nog een op te steken. Dat druist in tegen de overheidsopdracht om roken te ontmoedigen. Met het openen en sluiten van de deur naar de rookruimte worden aanwezigen toch blootgesteld aan tabaksrook. De uitzondering voor kleine ca fés heeft CAN al van tafel gekre gen. Deze was ingesteld na luid protest tegen het algeheel rook verbod in de horeca in 2008. Na procedures van CAN veranderde de uitzondering voor kleine ca fés in de verplichting om een rookvrije ruimte in te richten in zaken die hun klanten toch wil den laten roken. Een kwart van de kroegen heeft inmiddels zo'n afgesloten ruimte, tegen 10 pro cent in 2009. CAN heeft absoluut een zaak, menen experts. Het antirokencol lectief beroept zich op een ver drag met de Wereldgezondheids organisatie over het tegengaan van roken, waaraan Nederland zich al in 2005 heeft gecommit teerd. Daarin staat dat lidstaten hun burgers moeten bescher men tegen tabaksrook op de werkplek en in openbare ruim tes. Nieuwsmedia Korting op alle reizen! Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-96977o Pv »P4 FOTO MARCELLE DAVIDSE Rookruimte in horeca in de knel Heieen Boex Den Haag Zie ook pagina 8 woensdag 22 juni 2016 De PZC is onderdeel van Bewolkt met lichte regen pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 145 7 11688 5 5 5 5 30 3® Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1