molenaar HET IDEALE BED VOOR OUDEREN IOW CULTUUR 19 Niemand mag meemaken wat ik destijds heb doorstaan Bel 0341 - 27 40 40 voor de gratis brochure of kijk op www.molenaar.nl foor Sir Cliff Ri chard was het de zwartste dag uit zijn leven. „Ik dacht echt dat ik doodging." Twee jaar geleden deed de politie een inval in zijn woning in Engeland. De zanglegende was op dat moment in zijn villa in Portu gal, samen met zijn zuster en enke le vrienden. Na een telefoontje van zijn mana ger kreeg Richard een enorme schok. Op een van de televisiezen ders van de BBC was de inval tot in detail te zien. De beschuldiging van kindermisbruik tegen de 75-jarige Richard, die gedurende zijn carrière altijd als een wat brave popartiest - type ideale schoonzoon - te boek stond, raakte hem als een moker slag. „Ik lag een dag later op mijn knieën in mijn keuken te huilen", vertelt Richard in een interview dat gisteren in de Britse krant Daily Mail is gepubliceerd. „Ik wist niet meer hoe ik mijn familie en vrien den onder ogen kon komen. Ik had er geen idee van hoe ik uit dit zwar te gat kon klimmen. Mijn naam was door de publiciteit besmeurd in tal van landen: van Noorwegen tot Ne derland. Iedereen wist ervan." De inval luidde het begin in van nachtmerrie die uiteindelijk 22 zou duren. Aanleiding voor de politieactie was de beschul diging van een man die beweerde door Richard als kind in de jaren 80 te zijn misbruikt. Het zou gebeurd zijn tijdens een bijeenkomst van de evangelist Billy Graham. De jongen in kwestie was toen nog geen 16. Richard was vooral geschokt door de actie omdat er amper bewijs was. Hij had nachtmerries dat hij achter de tralies zou belanden. „Ik heb de afgelopen 22 maanden heel slecht geslapen. Ik werd vaak midden in de nacht wakker. Het was zelfs zo erg dat ik in mezelf ging praten. Tij dens het douchen, tijdens het tan denpoetsen. Ik begon op een gege ven te vrezen dat ik gek zou wor den." Richard beweerde in deze periode tegen iedereen die wilde luisteren onschuldig te zijn. „Ik weet vrijwel zeker dat ik deze man nooit van mijn leven heb ontmoet. Maar als zanger ben ik natuurlijk duizenden fans tegengekomen - onder wie grootmoeders met kleinkinderen - met wie ik ook vaak op de foto ben gegaan." De vreselijke periode ligt nu ach ter Richard. Vorige week kreeg hij te horen dat het onderzoek was ge stopt. Opnieuw barstte de zanger in tranen uit, ditmaal van opluchting. „Ik ben blij dat mijn moeder dit alle maal niet heeft meegemaakt. Het had zeker haar dood betekend." Nu zijn naam is gezuiverd kan Ri chard eindelijk zijn woede over het politieoptreden uiten. „Volgens mijn advocaat gebruikte de politie de beschuldiging als bewijs. Ik had sterk de indruk dat men er bij voor baat al vanuit ging dat ik schuldig was." Inmiddels heeft het politiekorps hem excuses aangeboden. Maar de BBC, die de beelden van de inval kreeg toegespeeld, heeft dat nog niet gedaan. De zanger is daar fu rieus over. „Ik vind dat de BBC mij dat is verschuldigd. Mijn naam is te grabbel gegooid. Het was schandalig wat zij mij met hun reportage heb ben aangedaan. Niemand mag mee maken wat ik destijds heb door staan." Ik heb de man die mij heeft be schuldigd inmiddels vergeven", laat de gelovige zanger weten. Maar hij overweegt wel de BBC en het poli tiekorps van South Yorkshire aan te klagen voor het - op zijn minst - schenden van zijn privacy. LANGER THUIS WONEN Goedemorgen! Lekker geslapen? De dag uitgerust beginnen is voorveel mensen een droom. Lekker slapen bestaat uit meer dan alleen een goed matras. De bodem, het kussen en het dekbed zijn minstens net zo belangrijk. Laat u daarom goed adviseren over het slaap-systeem dat het beste bij u past. Een comfortbed van Molenaar biedt uw lichaam optimale ondersteuning en maximaal comfort. Diverse slimme opties Elektrisch verstelbaar rug/knieën In hoogte verstelbaar Deelbaar In/uitstapverlichting woensdag 22 juni 2016 Ab Zagt 44 matras op maat elektrisch verstelbaar makkelijk opmaken matras omkeren niet nodig in- en uitstap- verlichting makkelijk stofzuigen 'Bij aankoop van een compleet slaapsysteem, gratis elektrisch verstelbaar voor rug/knieën. Deze actie is geldig t/m 26 juni.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19